7. 12. svátek má Ambrož

Caveman, Kryštof camp, MIG 21. Kultura v Příbrami dostává ten správný drive

Kultura
21. února 2020   (18:41)
Caveman, Kryštof camp, MIG 21. Kultura v Příbrami dostává ten správný drive

Na Nováku v létě vyroste ledový bar a zahrají Roxette a Nightwish Revival


Kultura v Příbrami dostává ten správný drive. Bc. Vlastimil Ševr, vedoucí nově vzniklého Městského kulturního centra, chce do města dostat i akce, které jdou mimo mainstream. Loňské hip-hopové zakončení sezony příbramského skateparku bylo již pod jeho taktovkou.

„Městské kulturní centrum dává příbramskému kulturnímu dění zcela novou energii. Osobně jsem velice rád za to, že se naplnil původní záměr a původní vize vzniku MKC. Město Příbram bude i nadále ožívat představeními, koncerty a událostmi pro různé cílové skupiny obyvatel,“ řekl starosta Mgr. Jan Konvalinka.

Zjistili jsme pro vás několik zákulisních informací o tom, co je v plánu tento rok.

 

Právě v těchto dnech probíhá jednání s kapelou MIG 21. Pokud se zadaří, mohla by do města dorazit na konci září a skvěle tak v letním kině zakončit příbramské kulturní léto.
Zatímco loni na Nováku proběhla žhavá karibská noc, letos se Příbramáci zřejmě krapet ochladí. V plánu je totiž severské téma. Vyroste tu ledový bar a obří stan v podobě iglú. I hudba bude „severská“. V jednání je Roxette a Nightwish Revival.

„Rád bych do Příbrami také dostal skvělou irskou kapelu The Led Farmers,“ řekl Vlastimil Ševr.
Nestihli jste koupit vstupenky na letošní příbramský koncert kapely Kryštof? Pak vězte, že došlo k první komunikaci s jejím manažerem ohledně konání příštího Kryštof campu v Příbrami (r. 2022). Reálné možnosti budou známé začátkem roku 2021.

Divadelní jeviště se letos na okamžik promění v manéž. Pozváno je umělecké seskupení Cirk La Putyka. Novodobý cirkus formou divadla, který založili potomci slavného českého loutkáře Matěje Kopeckého. Vlastimil Ševr prozradil, že v budoucnu by Cirk La Putyka nejraději viděl v letním kině.
V lesním divadle v Novém Podlesí se ve druhé polovině srpna zřejmě bude brečet. Smíchy. V jednání je slavná one-man show Caveman a její úspěšné pokračování Cavewoman. Show o tom, co dělá muže mužem a ženu ženou, o rozdílech mezi námi, o lásce, partnerství a vtipně utajených kvalitách obou pohlaví.

Co dalšího je v plánu v lesním divadle? I letos se na přírodním jevišti vystřídají herci příbramského Divadla Antonína Dvořáka. Odehrají zde čtyři své hry. Chybět nebudou ani ochotníci, bez kterých by toto divadlo nikdy nevzniklo. Nejmladší generaci diváků potěší festival dětských pohádek.
Co je v plánu do budoucna? Mirai, Tři sestry, Trautenberk. K tomu snad ještě letos jedna interaktivní výstava spojená s workshopem, a to na místě, na kterém se ještě nikdy podobná akce nekonala. 

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz
autor: Miloslava Ritschlová, foto Jakub Pečenka

Další články

Středočeský kraj by uvítal shodu odborníků na vánočním volnu ve školách Středočeský kraj by uvítal shodu odborníků na vánočním volnu ve školách Například školy v Příbrami zatím ředitelská volna nevyhlásily, procento nakažených … Starosta: Město příští rok získá 994 milionů a utratí 1,143 miliardy Starosta: Město příští rok získá 994 milionů a utratí 1,143 miliardy Starosta Příbrami Jan Konvalinka se ohlíží za včerejším jednání zastupitelstva. V Příbrami se v příštím roce zdraží vodné a stočné o tři procenta V Příbrami se v příštím roce zdraží vodné a stočné o tři procenta Při průměrné spotřebě 90 litrů na osobu a den zaplatí příští rok tříčlenná domácnost … Policisté pátrají po řidiči, který u Hluboše způsobil dopravní nehodu Policisté pátrají po řidiči, který u Hluboše způsobil dopravní nehodu K události došlo 20. listopadu v ranních hodinách. Příbramské divadlo uvede známou hudební komedii Limonádový Joe Příbramské divadlo uvede známou hudební komedii Limonádový Joe Slavnou parodii na westerny se souborem nastudoval Milan Schejbal, v hlavních rolích … Zastupitelé Příbrami schválili záměr prodeje pozemku u archivu pro stavbu bytů Zastupitelé Příbrami schválili záměr prodeje pozemku u archivu pro stavbu bytů Podmínky prodeje vedení radnice ještě upřesní a znovu předloží zastupitelstvu. Příbram bude letos opět hospodařit se schodkovým rozpočtem Příbram bude letos opět hospodařit se schodkovým rozpočtem Návrh rozpočtu dnes schválili zastupitelé. O Vánocích mrznout nebude, teploty se udrží mírně nad nulou, očekávají meteorologové O Vánocích mrznout nebude, teploty se udrží mírně nad nulou, očekávají meteorologové Podle meteorologů nás pravděpodobně čekají opět Vánoce na blátě. ŽIVĚ: Zasedání zastupitelstva v Příbrami ŽIVĚ: Zasedání zastupitelstva v Příbrami Nejdůležitějším bodem bude návrh rozpočtu na příští rok.
Starosta: Duševní polotovar přeřezal na příbramském náměstí kabeláž k vánoční dekoraci Starosta: Duševní polotovar přeřezal na příbramském náměstí kabeláž k vánoční dekoraci Trojici pachatelů zaznamenala kamera. Městská policie žádá veřejnost o pomoc při …
Kodex redakce Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2021 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz