Část Příbrami včetně nemocnice a městského úřadu byla ráno a dopoledne bez vody
6. května 2022 (11:07)
foto: pribram.cz / Jakub Pečenka
Rozsáhlá výměna sítí v Milínské ulici začala loni v říjnu a je rozdělena do tří etap.
Část Příbrami včetně nemocnice a městského úřadu se dnes ráno ocitla bez vody, havárie souvisela s pracemi na výměně vodohospodářských sítí v Milínské ulici. Nemocnice musela pozastavit plánované operace a pitnou vodu získávala z cisteren. Dodávku se během dopoledne podařilo obnovit, řekli mluvčí společnosti 1. SčV Kristina Blaszczyková a příbramské nemocnice Martin Janota.
Podle Blaszczykové byla původně plánována dočasná odstávka, která se týkala jen Milínské ulice. Dělníci ale při vypouštění potrubí strhli tlak. Bez vody tak byli i další odběratelé, podle mluvčí mohlo jít o stovky domácností. "Není to dlouhodobá odstávka ani porucha. Okamžitě došlo k regulaci tlaku, aby se to vrátilo do normálu," dodala Blaszczyková.
Problémy podle ní začaly po 4:00 a kolem 10:00 byly dodávky obnoveny. Bez vody budou dnes nadále jen domácnosti v Milínské ulici, kde byla výluka dopředu nahlášena.
Odstávka způsobila problémy hlavně v oblastní nemocnici. "Pozastavili jsme kvůli tomu operace a zajistili jsme za pomoci 1. SčV dodávky pitné vody pomocí cisteren," uvedl Janota. Dopoledne se podle vodohospodářů podařilo dodávky obnovit. "Už je všechno v pořádku a vracíme se k běžné činnosti," potvrdil Janota po 10:00.
Rozsáhlá výměna sítí v Milínské ulici začala loni v říjnu a je rozdělena do tří etap. První, která se týkala spodní části Dlouhé ulice, je dokončena a stavba postoupila do další fáze přímo v Milínské ulici. S ohledem na to, že potrubí vede středem silnice, bylo nutné ulici uzavřít a dopravu vést objízdnými trasami. Rekonstrukce sítí si podle dřívějších informací vyžádá 21 milionů korun bez DPH. Sítě jsou v majetku města, povrch ulice má následně opravit Ředitelství silnic a dálnic.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz / ČTK
autor: Jakub Pečenka
Související
•Havárie potrubí v Milínské ulici odstřihla od vody nemocnici i městský úřad
•Za pět minut dvanáct: Sanace toxické skládky u Příbrami je dokončena
•MESOH: Peněženky i životní prostředí šetří skoro polovina dobříšských domácností
Další články
Zítra to vypukne: Jiráskovy sady se uzavřou kvůli výměně vodovodu a kanalizace
Příbram čeká dopravně velmi nepříjemný duben. Od 1. dubna se kvůli výměně vodovodu a …
DOPRAVA
V křižovatce na Skalce se střetly dva osobáky
Na silnici I/18 u obce Drásov se v úterý 31. března po 15. hodině srazily dva osobní …
DOPRAVA
Příbram zapojí vězně do údržby města. Do ulic vyjdou už letos
Město Příbram navazuje spolupráci s příbramskou věznicí a letos poprvé zapojí vězně do …
AKTUÁLNĚ
MUDr. Bartášek: Laparoskopie a robotická chirurgie mění pravidla hry
Moderní medicína jde neustále kupředu a chirurgické zákroky dnes už zdaleka …
ROZHOVOR
Na silnici I/18 se tvořily kolony kvůli srážce tří vozidel
V úterý dopoledne se stala nehoda také na silnici I/18 v Příbrami.
AKTUÁLNĚ
Dvě nehody během dvou hodin: Dítě skončilo v nemocnici, druhá bouračka bez zranění
Rušné ráno zažily v úterý 31. března záchranné složky na Příbramsku. Během necelých …
AKTUÁLNĚ
Konec džungle u kulturáku. Jalovce mizí, místo čeká velká proměna
Před kulturním domem, který je centrem příbramského společenského života – od plesů …
VIDEO
Afghánistán zblízka: přednáška o misích OSN v Příbrami
Na Škaredou středu 1. dubna se v Příbrami uskuteční přednáška, která nabídne odborný i …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Pozor řidiči! Tento týden vás policie může nachytat na několika místech při měření rychlosti
Od pondělí 30. března do neděle 5. dubna bude policie měřit rychlost na několika …
AKTUÁLNĚ
Legendární běh Rožmitál – Březnice se po roce vrací. Letos už 68. ročník!
Milovníci běhu by měli zbystřit. Už v neděli 5. dubna se uskuteční 68. ročník …
SPORT




