5. 7. je st. svátek (Cyril a Metoděj)

Čas dovolených nahrává vloupáním do obydlí

17. července 2018   (10:10)
Čas dovolených nahrává vloupáním do obydlí
foto: por. Bc. Monika Schindlová, DiS. tisková mluvčí PČR Příbram,

Mnohým již začala, jiné teprve čeká vytoužená dovolená. Velké množství lidí v době volna opouští svá obydlí. Letní měsíce jsou však z hlediska vloupání do domů a bytů nejrizikovějším obdobím roku.


Bezpečnost svého bydliště může každý zajistit tím, že bude dodržovat základní opatření.

Minimální obranou proti zlodějům je řádné uzavření a uzamčení vstupních dveří a oken. Toto pravidlo platí, i když opouštíte domácnost jen na krátkou dobu. Pootevřená okna v pozici „ventilačky“ a různé prosklené plochy jsou pro pachatele ideální vstupní cestou, kterou snadno překonávají.

Mechanické zábranné prostředky (mříže, okenice, bezpečnostní zámky, zodolněné dveře) jsou základem každého zabezpečení obydlí. Dokáží zloděje pozdržet, případně odradit od nekalého úmyslu. Navíc je třeba chránit i přilehlé objekty, jako jsou garáže, kůlny apod. Policie se však bohužel setkává i s případy, že majitelé venkovských stavení si své stodoly neuzamykají, uvnitř mají zahradní techniku, nářadí, jízdní kola a tyto věci nechávají i volně položené na zahradě. Přístupný žebřík může dokonce nenechavci umožnit snazší vstup do domu.
Bezpečnost svého bydliště může každý zajistit …
foto: por. Bc. Monika Schindlová, DiS. tisková mluvčí PČR Příbram,

Velký význam má i kvalitní oplocení pozemku. Ze zkušeností policisté vědí, že pachatelé jsou často motorizovaní, zajíždějí přímo k objektům a hřeší na nevšímavost občanů. Pomoci mohou všichni, kteří neznámé vozidlo zaregistrují a dokáží případně na potencionální zloděje policii upozornit. Nutné je proto i kvalitní osvětlení před obydlím pro lepší viditelnost.

O odjezdu na dovolenou informujte pouze nejbližší okruh lidí, kterým věříme. Je dobré požádat někoho z blízkých, aby chodili vybírat schránku na dopisy, větrat nebo i občas večer rozsvěcet. Důležité je nikdy nenechávat na dveřích vzkazy, které mohou prozradit nepřítomnost. Při podezření z vloupání nevstupujte do objektu, neuklízejte a věc oznamte neprodleně policii.
Velký význam má i kvalitní oplocení pozemku. …
foto: por. Bc. Monika Schindlová, DiS. tisková mluvčí PČR Příbram,

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: Info: por. Bc. Monika Schindlová
DiS. tisková mluvčí PČR Příbram
autor: mip








Další články

Kamion vjel na D4 do uzavřeného úseku a visí z mostu nad tratí, na místo jede obří jeřáb Kamion vjel na D4 do uzavřeného úseku a visí z mostu nad tratí, na místo jede obří jeřáb Dramatické chvíle zažívají od nedělního poledne záchranáři a hasiči na dálnici D4 u … AKTUALIZOVÁNO Čtyři kočky divoké pod dohledem. Obojky prozradí jejich zvyky v přírodě Čtyři kočky divoké pod dohledem. Obojky prozradí jejich zvyky v přírodě Kočka divoká, jedna z nejvzácnějších šelem české přírody, se v posledních letech … ZAJÍMAVOSTI Veterináři spustili nový portál: Chovatelé, myslivci i potravináři vyřídí desítky agend online Veterináři spustili nový portál: Chovatelé, myslivci i potravináři vyřídí desítky agend online Od 1. července spustila Státní veterinární správa (SVS) nový Klientský portál (KLIP), … AKTUÁLNĚ U mimoúrovňové křižovatky Lety začnou rozsáhlé opravy, řidiče čekají objížďky i omezení provozu U mimoúrovňové křižovatky Lety začnou rozsáhlé opravy, řidiče čekají objížďky i omezení provozu Řidiči využívající dálnici D4 a mimoúrovňovou křižovatku (MÚK) Lety musí od pondělí 6. … AKTUÁLNĚ Bodnárová ve formě. Benidorm, státnice, Praha Bodnárová ve formě. Benidorm, státnice, Praha Příbramská judistka Tereza Bodnárová prožívá mimořádně úspěšné období. V květnu … SPORT Cyklohráček láká i výletníky z Příbrami. Připravil 14 prázdninových expedic Cyklohráček láká i výletníky z Příbrami. Připravil 14 prázdninových expedic Oblíbený výletní vlak Cyklohráček vyráží i letos na mimořádné prázdninové výlety. Od … AKTUÁLNĚ Bezpečně u vody: Stačí chvilka nepozornosti a letní pohoda může skončit tragédií Bezpečně u vody: Stačí chvilka nepozornosti a letní pohoda může skončit tragédií Léto a prázdniny jsou obdobím, kdy tisíce lidí míří k moři, na koupaliště, k rybníkům … AKTUÁLNĚ Z Příbrami až na vrchol. Petra Škopková je mistryní České republiky ve sportovní gymnastice Z Příbrami až na vrchol. Petra Škopková je mistryní České republiky ve sportovní gymnastice Příbram má nový velký sportovní úspěch. Petruška Škopková se na letošním Mistrovství … SPORT Jen jednou v roce! Hornické muzeum zpřístupní v neděli všechny expozice za symbolickou korunu Jen jednou v roce! Hornické muzeum zpřístupní v neděli všechny expozice za symbolickou korunu První červencový víkend patří v Příbrami tradiční Prokopské pouti. Největší a … ZAJÍMAVOSTI
Slavíme Cyrila, Metoděje i Husa. A obchody? Otevřené, jak jste zvyklí Slavíme Cyrila, Metoděje i Husa. A obchody? Otevřené, jak jste zvyklí Červencové státní svátky letos připadají na neděli 5. července a pondělí 6. července. … AKTUÁLNĚ
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz