22. 2. svátek má Petr

Čarodějnice se slétnou na Novák i k huti Barbora, zapálení hranice se letos nekoná

29. dubna 2024   (16:47)
Čarodějnice se slétnou na Novák i k huti Barbora, zapálení hranice se letos nekoná
foto: pribram.cz / Jakub Pečenka

S platností od 30. dubna vydal Středočeský kraj vzhledem k riziku vzniku požárů zákaz rozdělávání ohňů. Další program pro návštěvníky zítřejších akcí ale zůstává.


Potvrzují to i satelitní snímky. Obliba pálení čarodějnic je v Čechách velmi rozšířená, v předvečer letošního prvního máje bude ale pohled z výšky poněkud jiný. Meteorologové varují před nebezpečím vzniku požárů, Středočeský kraj dnes vydal zákaz rozdělávání ohňů platný od úterý 30. dubna, a to např. i na zahradách v blízkosti lesa.

Čarodějnice opět přivítá areál Nový rybník v Příbrami, zítřejší slet začíná v 15.00. Sraz čarodějnic je v 16.15 u SeZaM bistra, odkud se v 16.30 přesunou k pódiu. Součástí programu je malování čarodějnických motivů na obličej, doprovodný program připravily organizace Centrum sociálních a zdravotních služeb města Příbram, Nízkoprahové zařízení pro děti a mládež Bedna a Rodinné centrum Zašívárna. Děti roztančí animátoři z Veselé rodiny na diskotéce od 17.30. Původně plánované zapálení hranice a symbolické upálení čarodějnice se ovšem ruší. O špekáčky děti ale nepřijdou, podle informace pořadatele se budou péct na uzavřeném grilu. Vstup na akci je zdarma.
Oproti avizovanému programu nebude zapálena hranice a pro opečení špekáčků postačí gril také ve sportovně-rekreačního areálu v Rožmitále pod Třemšínem. Slet čarodějnic u Sadoňského rybníka přinese i tak pestrou nabídku aktivit – čarodějnickou stezku, malování na obličej a na chodník, airsoftovou střelnici nebo ukázky hasičské techniky. K tanci a poslechu zahraje od počátku akce v 18.00 Toulavá kapela Josefa Janouška.
Na čarodějnickou sešlost zavítají děti v Jincích k huti Barbora, konání akce s upraveným programem potvrzuje Mateřské centrum Jinečáček. Přichystána bude čarodějnická stezka a tematicky zaměřená tvořivá dílna. Začátek akce je v 16.00.


Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: Magdalena Rezková








Související


Další články

Mladé fotbalové naděje zabojují o pohár starostky. Podlesí čeká velký turnaj! Mladé fotbalové naděje zabojují o pohár starostky. Podlesí čeká velký turnaj! Fotbalové hřiště v Podlesí se v sobotu 29. března promění v dějiště napínavých soubojů … Roste brutalita mladistvé kriminality. Děti se radikalizují a útočí pro samotný zážitek násilí Roste brutalita mladistvé kriminality. Děti se radikalizují a útočí pro samotný zážitek násilí Rostoucí agresivita dětí a mladistvých a nový fenomén zážitkového násilí znepokojují … ZAJÍMAVOSTI Ve Středočeském kraji pracuje přes 34.000 uprchlíků z Ukrajiny, meziročně víc Ve Středočeském kraji pracuje přes 34.000 uprchlíků z Ukrajiny, meziročně víc Ve Středočeském kraji pracuje podle lednových dat úřadu práce přes 34.000 uprchlíků z … Kde v Příbrami dělají nejlepší pizzu? Spouštíme velkou pizzovou anketu! Hlasujte pro svůj podnik číslo jedna Kde v Příbrami dělají nejlepší pizzu? Spouštíme velkou pizzovou anketu! Hlasujte pro svůj podnik číslo jedna Příbramští, připravte se. Teď jde o pizzu — a to je věc, na které se málokdo shodne. … ANKETA Hasiči nad ránem likvidovali požár v Březnici Hasiči nad ránem likvidovali požár v Březnici Několik jednotek profesionálních i dobrovolných hasičů vyjelo v noci na neděli k … AKTUÁLNĚ Příbram opravila čtyři rybníky za 20 milionů. Teď se chystá na Černé jezírko Příbram opravila čtyři rybníky za 20 milionů. Teď se chystá na Černé jezírko Klimatické změny, sucho a proměny krajiny nutí města přemýšlet jinak o vodě. V … PŘÍRODA Světlo proti násilí. Policisté v Příbrami podpořili oběti minutou ticha Světlo proti násilí. Policisté v Příbrami podpořili oběti minutou ticha Evropský den obětí trestných činů, který připadá na 22. února, si už letos připomněli … Měla by Příbram mít vlastní „nultou hodinu autoškoly“? Měla by Příbram mít vlastní „nultou hodinu autoškoly“? Co kdyby se ještě před první jízdou v autoškole mluvilo otevřeně o tom, co mladé … ANKETA Manželské večery: Svatá Hora zve na rande, které oživí váš vztah Manželské večery: Svatá Hora zve na rande, které oživí váš vztah Sedíte vedle sebe, a přesto máte pocit, že jste si nějak vzdálili? Rutina, únava a …
Příbramsko se bouří proti větrníkům. Chystají se další referenda, jediná obec zatím drží otevřené dveře Příbramsko se bouří proti větrníkům. Chystají se další referenda, jediná obec zatím drží otevřené dveře Debata o větrných elektrárnách na Příbramsku vstoupila do nové fáze. Většina obcí už … NEPŘEHLÉDNĚTE
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz