vývoj COVID-19
5. 3. 2021
Bezděkov 1
Bohostice 2
Bohutín 27
Borotice 8
Bratkovice 3
Březnice 44
Buková u Pb 1
Bukovany 5
Čenkov 5
Cetyně 2
Chotilsko 3
Chrást 2
Chraštice 1
Čím 5
Dlouhá Lhota 8
Dobříš 146
Dolní Hbity 14
Drahenice 1
Drahlín 12
Drásov 8
Drevníky 6
Drhovy 3
Dubenec 2
Dublovice 10
Dubno 5
Háje 11
Hluboš 22
Hlubyně 1
Horčápsko 1
Hřiměždice 7
Hudčice 9
Hvožďany 12
Jablonná 15
Jesenice 6
Jince 47
Kamýk n. V. 17
Klučenice 11
Kňovice 3
Kosova H. 10
Kotenčice 3
Koupě 1
Krásná H. 10
Křepenice 5
Křešín 2
Láz 14
Lazsko 5
Lešetice 2
Lhota u Pb 8
M. Hraštice 21
Milešov 8
Milín 24
Modřovice 2
Mokrovraty 25
Nalžovice 18
Narysov 9
Nechvalice 10
Nečín 6
Nedrahovice 9
Nová Ves p. P. 25
Nové Dvory 4
Nový Knín 31
Obecnice 30
Obořiště 8
Obory 1
Ohrazenice 6
Osečany 12
Ostrov 4
Ouběnice 4
Pečice 6
Petrovice 18
Pičín 5
Počaply 2
Počepice 2
Podlesí 15
Příbram 605
Prosen. L. 12
Řadíč 3
Rosovice 28
Rožmitál p. T. 51
Rybníky 4
Sádek 5
Sedlčany 102
Sedlec-Prč. 40
Sedlice 4
Smolotely 3
Solenice 6
Stará Huť 22
Štětkovice 1
Suchodol 2
Svaté Pole 14
Svatý Jan 4
Svojšice 2
Tochovice 8
Třebsko 21
Trhové Dušníky 7
Tušovice 4
Velká Lečice 6
Věšín 6
Višňová 18
Volenice 1
Voznice 7
Vrančice 7
Vranovice 9
Vševily 2
Vys. Chlumec 6
Vysoká u Pb 6
Zalužany 5
Zduchovice 10
Županovice 2
Buďte nám věrní a po koronaviru opět přijďte, píše příbramský Sokol svým členům

21. ledna 2021   (17:04)
Buďte nám věrní a po koronaviru opět přijďte, píše příbramský Sokol svým členům

V dopise zaslaném cvičencům a jejich rodičům tělovýchovná organizace vyčísluje loňskou ztrátu na více než jeden milion korun. Ztrátovost musí příbramský Sokol řešit úvěrem.


Zákazy a opatření loňského roku zatížily i velké a zavedené instituce. Sokol Příbram, který zaštiťuje činnost mnoha sportovních oddílů, se rozhodl informovat své členy o aktuální kondici organizace.
 

„Pro naše sokolské hnutí znamenal rok 2020 nejprve okamžité zavření tělocvičen, pak jejich krátkodobé zpřístupnění pro malý počet cvičenců a opětovné zavření. Někteří trenéři a cvičitelé se nemohli z důvodu vlastního ohrožení zapojit do činnosti ani v době rozvolnění vládních opatření,“ stojí v dopise, který zástupci Sokola Příbram zaslali svým členům. Omezeny byly také kulturní a společenské akce, jež jsou součástí celoročního programu organizace.
 
Vzniklé finanční ztráty vyhodnocuje příbramský Sokol na více než jeden milion korun a stručně vysvětluje hospodaření: „Počet členů mládeže v Sokole Příbram se pohybuje mezi 570 až 650. Náklady na jejich činnost činí 3 600 000 korun, resp. 4 400 000 korun.“
 
Na nákladech na jednoho cvičence, které dosahují průměrně šesti tisíc korun, se kromě samotných cvičenců (členský příspěvek je 1500 korun ročně) a cvičenců sportovních oddílů (oddílové příspěvky 500 korun ročně) podílí veřejné instituce. Grantem od města Příbram připadne na jednoho cvičence 1000 korun, ministerstvo školství posílá 1350 korun. Samotná Česká obec sokolská (ČOS) doplácí 175 korun.
 

„Tíha dofinancování nákladů ve výši přibližně 1500 Kč na jednoho člena mládeže byla a nadále zůstává na Sokolu Příbram. Tolik finančních prostředků nemáme k dispozici a museli jsme situaci řešit úvěrem,“ vysvětluje kolektiv trenérů, cvičitelů a vedení Sokola Příbram. Finanční stabilitu totiž organizace drží díky pronájmům školám, taneční kurzům a na společenské akce. A o ty během pandemie přišla.
 
Dopis také odpovídá na otázky některých rodičů, zda by Sokol neměl vracet platby za členské příspěvky, které umožňují účast na cvičeních, tělovýchovných a sportovních akcích a vystoupeních, kulturní a společenské činnosti v jednotě, župě i v rámci ČOS. „Sokol je nezisková organizace. Ten, kdo do Sokola vstupuje, tak činí dobrovolně, protože chce sdílet náš sportovní a tělocvičný program. Členské příspěvky však nejsou předplatným za cvičební hodiny, a Sokol Příbram je vracet nemůže,“ hájí se organizace. Je nutné připomenout, že práce v Sokole je dobrovolná. Trenéři a cvičitelé nejsou v pracovním poměru a sportovní edukaci se věnují ve volném čase.
 
V závěru dopisu kolektiv autorů doporučuje, aby na sebe lidé nezapomínali, zachovávali zdravý životní styl a přiměřenou fyzickou aktivitu společně s pozitivním myšlením. Zároveň sokolské stoupence žádá o přízeň a také o zaplacení členských příspěvků na rok 2021, které znamenají jistou: „Buďte Sokolu věrní a po koronaviru opět přijďte. Nám, trenérům a cvičitelům chybíte.“
 

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: Sokol Příbram
foto: Sokol Příbram

autor: Magdalena Rezková

Další články

Knihovna Jana Drdy: Hledá se spisovatel! Knihovna Jana Drdy: Hledá se spisovatel! Kampaň Březen – měsíc čtenářů má v tomto roce dvanácté pokračování. Příbramská … Ceny pohonných hmot vytrvale rostou, benzin je za týden dražší o 47 haléřů Ceny pohonných hmot vytrvale rostou, benzin je za týden dražší o 47 haléřů Na Příbramsku nakoupíte litr Naturalu 95 v průměru za 29,45 Kč, naftu pak za 28,41 … Ve Středočeském kraji je nejvíc nezaměstnaných na Příbramsku. Bez práce je téměř 4000 lidí Ve Středočeském kraji je nejvíc nezaměstnaných na Příbramsku. Bez práce je téměř 4000 lidí V regionu je 3896 nezaměstnaných, z nichž by mohlo 3729 okamžitě nastoupit do … Zemřela mi žena a skončil jsem na ulici. Říká bezdomovec, který přespává v budově rozestavěné patologie Zemřela mi žena a skončil jsem na ulici. Říká bezdomovec, který přespává v budově rozestavěné patologie Budova plánované patologie v Příbrami nyní slouží pouze bezdomovcům a jako místo pro … Příbram podlehla Liberci a zůstává předposlední Příbram podlehla Liberci a zůstává předposlední Příbram s Libercem prohrála podeváté z posledních 10 vzájemných ligových duelů. Spotřeba kyslíku v příbramské nemocnici přesáhla dvě tuny denně Spotřeba kyslíku v příbramské nemocnici přesáhla dvě tuny denně Kvůli spotřebě je nutné navýšit interval zásobování. Kaufland plánuje zařadit do prodeje antigenní testy Kaufland plánuje zařadit do prodeje antigenní testy Pokud si test koupí živnostník nebo firma, může na něj nárokovat úlevu 60 korun ze … Po zbytek března ještě může v noci mrznout, objeví se i sníh Po zbytek března ještě může v noci mrznout, objeví se i sníh V příštím týdnu bude zpočátku ještě i přes den chladno, rtuť zřejmě nevystoupá výše … Současná omezení zásadně neovlivní investiční akce Současná omezení zásadně neovlivní investiční akce Město Příbram v letošním roce zahájí několik důležitých staveb.
Pivovary Lobkowicz Group uzavírají kvůli koronaviru pivovar ve Vysokém Chlumci Pivovary Lobkowicz Group uzavírají kvůli koronaviru pivovar ve Vysokém Chlumci "Jsme nuceni reagovat na déle než rok trvající pandemii covid-19 a skutečnost, že …
Kodex redakce Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2021 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz