31. 1. svátek má Marika

Budoucí obyvatelé komunitního domu nesmí vlastnit byt ani dům

20. května 2016   (06:32)
Budoucí obyvatelé komunitního domu nesmí vlastnit byt ani dům
foto: pribram.cz

Byty v komunitním domě jsou určeny osobám ve věku 60 a více let.



Rada města na svém posledním zasedání již vybrala zhotovitele komunitního domu pro seniory. Ten by se tak již velmi brzy měl začít stavět z jednoho z pavilonů v areálu bývalé 8. ZŠ. Byty v komunitním domě seniorů budou určeny pro lidi ve věku 60 let a více. Prokázat musí, že jejich čistý měsíční příjem v posledních 12 kalendářních měsících nepřesáhl 1 násobek průměrné měsíční mzdy. V případě dvoučlenné domácnosti pak 1,2 násobek.

Další podmínkou je pak to, že zájemce o takovýto byt nesmí mít ve vlastnictví dům, byt ani jeho část. „Příjemce dotace uzavře nájemní smlouvu s osobou z cílové skupiny pouze tehdy, pokud tato osoba k datu uzavření nájemní smlouvy nemá ve vlastnictví ani podílovém spoluvlastnictví bytový dům, rodinný dům nebo byt, a nemá ani družstevní podíl v bytovém družstvu. Tuto podmínku musí splnit i další členové domácnosti, kteří mají v podporovaném bytě bydlet,“ sdělila portálu pribram.cz tisková mluvčí města Příbram Pavlína Svobodová. V otázce přidělování bytů se podmínky budou teprve specifikovat, byty budou obsazovány až příští rok.

Komunitní dům vybuduje firma Staler za necelých 17 milionů

Komunitní dům vybuduje společnost Staler z Dubna. Nabídková cena 16,7 milionů bez DPH je téměř poloviční oproti původně projektované částce. Vítěze výběrového řízení již schválila městská rada. Na projekt radnice získala dotaci ve výši 12 milionů korun.

Vzniknout by mělo 23 nových bytových jednotek o velikosti 1+kk. Maximální kapacita by měla být 46 osob. Komunitní dům bude dvoupodlažní budova pro seniory, kteří jsou schopni bydlet samostatně, bez užívání sociální a pečovatelské výpomoci. Stavba by měla trvat dle smlouvy maximálně 36 týdnů od zahájení.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: MJ








Další články

Středočeské zimní areály mají nadále ideální podmínky pro lyžování Středočeské zimní areály mají nadále ideální podmínky pro lyžování Zimní areály ve středních Čechách hlásí i přes mírné oteplení stále ideální podmínky, … Ministerstvo zdravotnictví varuje před nebezpečným deodorantem Miraculum Ministerstvo zdravotnictví varuje před nebezpečným deodorantem Miraculum Ministerstvo zdravotnictví ČR varuje spotřebitele před kosmetickým přípravkem … Příbram má finanční jedničku. Rating „A“ ukazuje na zdravé hospodaření i nízké dluhy Příbram má finanční jedničku. Rating „A“ ukazuje na zdravé hospodaření i nízké dluhy Příbram patří mezi nejlépe hospodařící města své velikosti. Nezávislá společnost CRIF … Politika Les ožije v Podbrdském muzeu: Jarní prázdniny plné her a objevů Les ožije v Podbrdském muzeu: Jarní prázdniny plné her a objevů Jarní prázdniny nabídnou v Podbrdském muzeu v Rožmitále pod Třemšínem zábavný a … Novým ředitelem Technických služeb Příbram se stane Jan Poskočil. Uspěl ve výběrovém řízení Novým ředitelem Technických služeb Příbram se stane Jan Poskočil. Uspěl ve výběrovém řízení Rada města na svém posledním zasedání schválila jmenování nového ředitele Technických … Blesková zpráva Tipy na víkend: Víkend plný umění – hudební večer, hravá dílna i komentovaná prohlídka výstavy Tipy na víkend: Víkend plný umění – hudební večer, hravá dílna i komentovaná prohlídka výstavy Tento víkend čeká na zájemce zážitková dílna pro děti či komentovaná prohlídka výstavy … ČSSZ varuje před zavádějícími informacemi: žádné „průkazy důchodce“ nevydává ČSSZ varuje před zavádějícími informacemi: žádné „průkazy důchodce“ nevydává Česká správa sociálního zabezpečení (ČSSZ) upozorňuje seniory na sérii zavádějících … Ceny benzinu a nafty v Příbrami vyskočily vzhůru Ceny benzinu a nafty v Příbrami vyskočily vzhůru Za benzin Natural 95 zaplatíte tento týden v Příbrami v rozmezí od 31,90 Kč do 34,50 … AKTUÁLNĚ Tradiční hokejový duel Střední průmyslové školy opět přilákal diváky na zimní stadion Tradiční hokejový duel Střední průmyslové školy opět přilákal diváky na zimní stadion Den vysvědčení na Střední průmyslové škole v Příbrami se i letos nesl ve sportovním …
Nový bazén v Příbrami: víme, co bude uvnitř i co zanikne Nový bazén v Příbrami: víme, co bude uvnitř i co zanikne Příbram udělala další krok k novému plaveckému areálu. Stavební řízení bylo zahájeno … Nepřehlédněte
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz