19. 5. svátek má Ivo

Budou zásněžky brzy minulostí?

8. ledna 2019   (06:04)
Budou zásněžky brzy minulostí?

Cestmistr nemá konta a ani prostředky na nové, takže postupem času sněhové zábrany nebudou nikde.


Zábrany proti sněhu stojí okolo silnic, kde připomínají staré dobré časy. Článek, který vyšel na našem portále, zaujal jednu z našich čtenářek. Neváhala a zaslala e-mail na ČNES dopravní stavby, a.s., které mají ve správě údržbu silnic. Konkrétně tedy i komunikaci číslo 18, směřující z Příbrami do Rožmitálu pod Třemšínem.

"Sněhové zábrany nejsou rozmístěny z důvodu špatného stavu, buď nemají nohy, nebo jsou tak shnilé, že když se vezmou do ruky, tak se okamžitě rozpadnou. Tudíž sněhové zábrany budou zlikvidované a bohužel už jiné nebudou," reagoval manažer projektu ze společnosti ČNES.

"Cestmistr nemá konta, a ani prostředky na nové, takže postupem času sněhové zábrany nebudou nikde. Co se týče zimní údržby, tak my jsme pouze dodavatel práce, takže čas výjezdu neurčuji já, ale dispečer úplně z jiného kouta Středočeského kraje. ŘSD má svoje tabulky na adekvátnost, kterou nesmíme překročit. Pokud nedostanu povel ze shora, tak sypače nemohu pustit, i když urguji výjezd. Dostanu odpověď, že ještě není třeba, a že jsme tu od toho, abychom pouze zmírnili následky zimy," doplnil.

Zásněžkám odzvonilo?
Podle silničářů by extrémní sněžení stejně sněhové zábrany neodvrátily. Navíc argumentují tím, že k umístění zásněžek potřebují souhlasy vlastníků pozemků a to bývá problém.

 

Zábrany proti sněhu stojí okolo silnic, kde …
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz

autor: topDalší články

Příbramské divadlo se chystá na venkovní scény, tentokrát se dvěmi inscenacemi Příbramské divadlo se chystá na venkovní scény, tentokrát se dvěmi inscenacemi O venkovní reprízy je velký zájem, představení tak bývají rychle vyprodaná. 19. května 2019   (18:35) Aktuálně: Po střetu motorkáře s autem přistává na dálnici záchranářský vrtulník, dálnice je uzavřena! Aktuálně: Po střetu motorkáře s autem přistává na dálnici záchranářský vrtulník, dálnice je uzavřena! U vážné dopravní nehody zasahují složky IZS 19. května 2019   (15:17) AKTUALIZOVÁNO V Dobříši propuklo nefalšované pouťové veselí V Dobříši propuklo nefalšované pouťové veselí Děti i dospělí si dosyta užili pouťových atrakcí i velký výběr lahůdek na tradičních dobříšských Májovkách. 19. května 2019   (12:36) Na pochod Praha - Prčice se vydalo přes 26.000 turistů Na pochod Praha - Prčice se vydalo přes 26.000 turistů Je to historicky osmá nejvyšší účast. Dle pořadatelů k tomu přispělo pěkné počasí a zřejmě i stoupající chuť lidí chodit ven. 19. května 2019   (08:55) „V nominaci na post starosty mě rodina podporuje,“ říká v pořadu Na slovíčko Jan Konvalinka „V nominaci na post starosty mě rodina podporuje,“ říká v pořadu Na slovíčko Jan Konvalinka Dalším hostem pořadu Na slovíčko je místostarosta města Jan Konvalinka. 19. května 2019   (06:47) Střídající Nizozemec nejen že obral 1.FK o body, ale zachránil i Opavu v lize Střídající Nizozemec nejen že obral 1.FK o body, ale zachránil i Opavu v lize SFC Opava - 1.FK Příbram 2:1 (1:0) V sobotu 18. května zavítala ve čtvrtém nadstavbovém kole o záchranu FORTUNA:LIGY Příbram na stadion v Městských sadech. 18. května 2019   (20:55) Cyklistická koncepce města Cyklistická koncepce města Vítězem prvního ročníku participativního rozpočtu Společně pro Příbram se v loňském roce stal návrh Josefa Hovorky Cyklistická koncepce města – Příbram na kole. S ohledem k blížící se realizaci město vydává dotazník, ve kterém se můžete vyjádřit. 18. května 2019   (17:34) Rozčilený muž odcizil baterii mobilních samaforů Rozčilený muž odcizil baterii mobilních samaforů Vzniklá škoda byla vyčíslena na více než 30 tisíc korun. 18. května 2019   (14:56) Zubní ambulance v nemocnici rozšiřuje ordinační dobu a bere nové pacienty Zubní ambulance v nemocnici rozšiřuje ordinační dobu a bere nové pacienty Počet volných míst je omezený a pravděpodobně neuspokojí poptávku všech zájemců. 18. května 2019   (11:56) Další Američan v Příbrami Další Američan v Příbrami Příbram Bobcats posiluje! Kromě amerického trenéra, o kterém jsme vás již informovali, tento týden přiletěl i Malik Washington. Dvaadvacetiletý rodák z Californie, donedávna hrající za Faulkner University. 18. května 2019   (09:20)Kodex redakce Reklama Kontakty Informace o cookies Ochrana osobních údajů
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2019 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz