vývoj COVID-19
26. 2. 2021
Bohostice 1
Bohutín 14
Borotice 6
Bratkovice 1
Březnice 57
Buková u Pb 1
Bukovany 7
Čenkov 5
Cetyně 1
Chotilsko 3
Chrást 1
Chraštice 1
Čím 2
Dlouhá Lhota 6
Dobříš 111
Dolní Hbity 9
Drahenice 2
Drahlín 8
Drásov 3
Drevníky 3
Drhovy 6
Dubenec 1
Dublovice 10
Dubno 9
Háje 13
Hluboš 10
Hlubyně 1
Horčápsko 2
Hřiměždice 5
Hudčice 7
Hvožďany 10
Jablonná 11
Jesenice 5
Jince 31
Kamýk n. V. 18
Klučenice 6
Kňovice 4
Kosova H. 14
Krásná H. 7
Křepenice 2
Křešín 1
Láz 5
Lazsko 3
Lešetice 1
Lhota u Pb 4
M. Hraštice 16
Milešov 8
Milín 24
Modřovice 1
Mokrovraty 22
Nalžovice 15
Narysov 7
Nechvalice 8
Nečín 8
Nedrahovice 2
Nová Ves p. P. 17
Nové Dvory 2
Nový Knín 33
Obecnice 30
Obořiště 6
Ohrazenice 3
Osečany 6
Ostrov 3
Ouběnice 4
Pečice 9
Petrovice 13
Pičín 6
Počepice 5
Podlesí 16
Příbram 475
Prosen. L. 20
Řadíč 3
Rosovice 8
Rožmitál p. T. 28
Rybníky 3
Sádek 4
Sedlčany 72
Sedlec-Prč. 32
Sedlice 3
Smolotely 1
Solenice 7
Stará Huť 21
Štětkovice 1
Suchodol 1
Svaté Pole 10
Svatý Jan 3
Svojšice 3
Tochovice 4
Třebsko 8
Trhové Dušníky 2
Tušovice 4
Velká Lečice 2
Věšín 8
Višňová 12
Volenice 8
Voznice 8
Vrančice 4
Vranovice 2
Vševily 1
Vys. Chlumec 11
Vysoká u Příbramě 2
Zalužany 3
Zbenice 2
Zduchovice 8
Budeme blokovat nějaké vládní budovy, říká majitel jineckého pivovaru

AKTUALIZOVÁNO
29. ledna 2021   (08:24)
Budeme blokovat nějaké vládní budovy, říká majitel jineckého pivovaru

Iniciativa Chcípl PES dnes plánuje demonstraci v Praze. Podrobnosti protestu zveřejní organizátoři na sociálních sítích o hodinu dřív.


Iniciativa Chcípl PES, která sdružuje podnikatele nesouhlasící s protiepidemickými opatřeními vlády, připravuje dnes v Praze demonstraci. Od 15:00 chce blokovat vládní budovy, podrobnosti protestu zveřejní organizátoři na sociálních sítích o hodinu dřív. Své podporovatele ve čtvrtek vyzvali, aby se dnes sjeli do hlavního města.

"Bude to prostě protest, samozřejmě nenásilný, v rámci zákona. Budeme blokovat nějaké vládní budovy," řekl ČTK Jiří Janeček z pivovaru Malý Janek v Jincích na Příbramsku, který v minulosti působil také jako poslanec ODS.
Iniciativa pořádala protestní akce již v minulosti. Například minulou sobotu vyzvala restaurace i jiné podniky, aby přes vládní opatření otevřely. Na pražském Staroměstském náměstí zorganizovala 10. ledna demonstraci, na které se sešly tisíce lidí.
Organizátoři již dříve uvedli, že se chtějí přeměnit na politické hnutí Otevřeme Česko - Chcípl PES. Restaurace se mají stát politickými buňkami. V nich pak podle výkladu zástupců iniciativy bude moci být otevřeno, podle nich mají politická jednání z vládních protiepidemických nařízení výjimku. Ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD) takovou interpretaci vládních nařízení odmítl.
 

Výběr informací o iniciativě Chcípl PES

- Iniciativa Chcípl PES (PES je zkratka pro index protiepidemického rizika) na svých internetových stránkách www.chciplpes.cz uvádí, že vznikla jako výzva podnikatelů z gastronomie s cílem ukázat na nesmyslnost vládních opatření. Snaží se propojit podniky ze všech oborů a hledat společné cesty řešení situace kolem pandemie. Nepopírá nebezpečí související s onemocněním covid-19, ale poukazuje na další hrozby spojené s vládními opatřeními.

- K nejznámějším představitelům iniciativy patří Jiří Janeček z minipivovaru Malý Janek v Jincích na Příbramsku či majitel pražské restaurace Šeberák Jakub Olbert.

- Právě Janeček a Olbert patří k prvním rebelům, kteří odmítli respektovat nařízení vlády a nechali své restaurace otevřené. Podle Olberta není cílem protestu vydělat, ale přežít.

- Podle stránek iniciativy je nyní zapojeno 1085 podniků a podnikatelů a 1585 dalších podporovatelů. Podporovatele má i na Slovensku.

- Iniciativa také sbírá podpisy pod petici, jejímž cílem je otevření všech provozoven. Podle textu petice "vláda absolutně selhala v jejím chaotickém boji proti koronaviru a zcela ignoruje zdravý rozum".

- Poslední den loňského roku iniciativa Chcípl PES vyzvala vládu, aby od 6. ledna otevřela Českou republiku bez dalších restrikcí ekonomiky a chránila ty, kteří to opravdu potřebují. Kabinet podle iniciativy dovedl zemi do chaotického stavu, který může přerůst ve vážné občanské nepokoje s nedozírnými následky.

- Iniciativa již uspořádala několik protestních akcí. Například 3. ledna uspořádala pokojný protest v centru Prahy. Členové iniciativy a jejich příznivci vytvořili z půllitrů a skleniček se svíčkami světelnou cestu od úřadu vlády až na Staroměstské náměstí. O týden později pořádala v Praze demonstraci nazvanou Otevřeme Česko. Řada restaurací po celé ČR již také na protest proti vládním nařízením otevřelo. Stoupenci iniciativy také ve svých podnicích nabízeli k podpisu petiční archy.

- Po jednání zástupci iniciativy s ministrem průmyslu a obchodu Karlem Havlíčkem 13. ledna Janeček řekl, že ministerstvo souhlasí s tím, aby do podpůrných programů vytvořených v souvislosti s pandemií koronaviru byly zařazeny i firmy v insolvenci. Překážkou u žadatelů o kompenzace na zaměstnance by do budoucna nemuselo být ani pozdní odeslání výplat sociálního a zdravotního pojištění. Podle Janečka jsou případy, kdy firmy musejí dotace vracet i kvůli jednomu dni zpoždění. Schůzky se krom představitelů iniciativy zúčastnili zástupci oboru stravovacích služeb, Hospodářské komory, Asociace malých a středních podniků a živnostníků, Asociace hotelů a restaurací či Svazu obchodu a cestovního ruchu.

- Podle iniciativy se z malé podzimní rebelie "stal boj o demokracii, osobní svobodu a doslova boj o přežití". Vláda se podle iniciativy vydala po cestě represí, mediálních nepravd, lží a zastrašování občanů ČR. "Virus je chytřejší než tato vláda a dělá si co chce. Proticovidová opatření nefungují, způsobují daleko větší škody a je úplně jedno, co je a není otevřené! Vládní záchranné balíčky nefungují, to dnes ví úplně každý", uvádí iniciativa.

- V polovině ledna restauratéři z iniciativy Chcípl PES oznámili, že chtějí založit politické hnutí Otevřeme Česko - Chcípl PES. Restaurace se mají stát politickými buňkami. V nich pak podle výkladu organizátorů bude moci být otevřeno, protože politická jednání mají z vládních protiepidemických nařízení výjimku. Ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD) v reakci uvedl, že na jednání politické strany se výjimky z protiepidemických opatření nevztahují.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz
ČTK
foto: David Novák (Demonstrace proti vládním protiepidemickým opatřením
která se v říjnu konala na pražském Staroměstském náměstí)

autor: Tomáš Pečenka

Další články

Úklid v ulicích, kácení stromů, opravy výtluků. Město se chystá na jaro Úklid v ulicích, kácení stromů, opravy výtluků. Město se chystá na jaro S přicházejícím teplým počasím začíná předjarní údržba ulic a zeleně, obnova dětských … Březen odstartuje sérií teplých dní, víkend ale bude opět studený Březen odstartuje sérií teplých dní, víkend ale bude opět studený Srážkově bude letošní březen nanejvýš průměrný, možná i mírně sušší. Vláda zavřela školy a školky, omezila pohyb na procházky jen v místě bydliště. Dohlížet bude kromě policie i armáda Vláda zavřela školy a školky, omezila pohyb na procházky jen v místě bydliště. Dohlížet bude kromě policie i armáda Omezení bude platné tři týdny. Středočeský kraj přidá školám 100 milionů korun Středočeský kraj přidá školám 100 milionů korun Většina z peněz půjde na pořízení počítačů, software, stojů určených pro výuku, na … Příbram osadí po městě stojany na kola a chystá nové cyklotrasy Příbram osadí po městě stojany na kola a chystá nové cyklotrasy Lidé v Příbrami si podle cyklistické koncepce přejí lepší propojení s okolními … Lucie (38) o koronaviru: Nemohla jsem dýchat a ztrácela vědomí, převoz do nemocnice si nepamatuji Lucie (38) o koronaviru: Nemohla jsem dýchat a ztrácela vědomí, převoz do nemocnice si nepamatuji Koronavirus Lucii změnil pohled na svět. Nabádá i ostatní, ať nehazardují se svým … Janeček: Závody nejsou zavřené proto, že Babiš vlastnil v minulosti Agrofert, jemuž tak nechce škodit Janeček: Závody nejsou zavřené proto, že Babiš vlastnil v minulosti Agrofert, jemuž tak nechce škodit Místo nouze vyslovte vládě nedůvěru, vyzývá poslance Chcípl PES V Příbrami začne v březnu výstavba nového domova pro seniory V Příbrami začne v březnu výstavba nového domova pro seniory Zařízení bude zaměřené na seniory, kteří vyžadují větší míru ošetřovatelské … Možná budeme opakovat ročník, říká ředitel učiliště v Hluboši Možná budeme opakovat ročník, říká ředitel učiliště v Hluboši Střední odborné učiliště nedaleko Příbrami se vedle teoretické on-line výuky věnuje na …
Pokud nebudou návštěvníci Nováku respektovat nařízení vlády, objekt bude uzavřen Pokud nebudou návštěvníci Nováku respektovat nařízení vlády, objekt bude uzavřen V areálu Nový rybník nadále platí nastavená opatření v souvislosti s pandemií …
Kodex redakce Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2021 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz