7. 12. svátek má Ambrož

Bude v Dobříši psí park? Rozhodne se v březnu

25. listopadu 2019   (06:19)
Bude v Dobříši psí park? Rozhodne se v březnu

V polovině listopadu byl v Dobříši spuštěn další ročník participativního rozpočtu. Mezi prvními návrhy je vybudování psího hřištěParticipativní rozpočet umožňuje občanům spoluvytvářet budoucí tvář místa, ve kterém žijí. Obyvatelé nejlépe vědí, co jim ve městě schází a co by chtělo vylepšit a mohou se tak sami podílet na řešení. Možnost nasměrovat část z městského rozpočtu tam, kde je to potřeba, dostali letos poprvé i obyvatelé Dobříše. Zatímco přes léto lidé rozhodovali o investici ve výši 100 tisíc korun, nyní se bude zřejmě jednat již o půl milionu.

„Pro rok 2020 budeme vybírat z návrhů, pro jejichž realizaci navrhujeme částku 500 tisíc korun. Výše částky závisí na rozpočtu na r. 2020. Jeho schvalování bude probíhat na jednání zastupitelstva v prosinci 2019,“ uvádí koordinátoři projektu.

Mezi prvními návrhy je hřiště pro psy
V pořadí již druhý ročník participativního rozpočtu Dobříše byl spuštěn 11. listopadu a v tuto chvíli jsou podány první dva návrhy – stínící plachta nad Rákosníčkovo hřiště a hřiště pro psy.

„S udržováním čistoty na psím hřišti nemá většina pejskařů problém. Je to prostě "jejich" prostor. Věřím, že by se i snížil počet volně pobíhajících psů,“ uvedla navrhovatelka.

Psí park byl navržen do participativního rozpočtu i v Příbrami. Ačkoliv se neprobojoval mezi vítězné projekty, město se ho přesto rozhodlo realizovat.

Dva návrhy byly zamítnuty
V seznamu podaných návrhů jsou nyní dva, které odporují nastaveným pravidlům a byly proto zamítnuty. V obou případech se jedná o nemožnost podat více podnětů najednou. Automaticky tak nelze hlasovat například pro vybudování přechodu pro chodce mezi Českou spořitelnou a náměstím Míru. Navrhovatelka poukazuje mimo jiné na to, že řidiči ani chodci často neví, jak se chovat na přechodovém místě. Navíc tudy za silného provozu chodí děti do školy.

Do hlasování nepostoupil ani podnět na zkulturnění parčíku Jana Husa. Občanka Dobříše uvádí, že je park používán jako veřejné WC, a to nejen lidmi bez domova, ale i návštěvníky diskotéky. Podél zdí obytných domů se tak vyskytují exkrementy a hygienické potřeby. Navrhuje proto umístit do parku mobilní WC s umyvadlem.

I zamítnutými návrhy se město bude zabývat
„Každý návrh, i když neúspěšný, je vnímán úředníky a posuzován. V tomto případě se tak také jistě stane. Z tohoto důvodu zveřejňujeme transparentně i návrhy odporující pravidlům. Zatím k tomu neumím říct více. Snad jen mou myšlenku - takových míst může být na Dobříši více - dětské hřiště, plovárna u rybníka Papeže. Chtělo by to komplexní pohled na danou věc,“ uvedl k problému Miroslav Sochor, radní města Dobříš za KDU-ČSL a nezávislé kandidáty.

Návrhy do participativního rozpočtu je možné podávat do 25. ledna 2020. Hlasování o vítězném projektu proběhne v únoru, výsledky budou známy 13. března 2020.
 

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz
autor: mir foto TvorimeDobris2020

Další články

Středočeský kraj by uvítal shodu odborníků na vánočním volnu ve školách Středočeský kraj by uvítal shodu odborníků na vánočním volnu ve školách Například školy v Příbrami zatím ředitelská volna nevyhlásily, procento nakažených … Starosta: Město příští rok získá 994 milionů a utratí 1,143 miliardy Starosta: Město příští rok získá 994 milionů a utratí 1,143 miliardy Starosta Příbrami Jan Konvalinka se ohlíží za včerejším jednání zastupitelstva. V Příbrami se v příštím roce zdraží vodné a stočné o tři procenta V Příbrami se v příštím roce zdraží vodné a stočné o tři procenta Při průměrné spotřebě 90 litrů na osobu a den zaplatí příští rok tříčlenná domácnost … Policisté pátrají po řidiči, který u Hluboše způsobil dopravní nehodu Policisté pátrají po řidiči, který u Hluboše způsobil dopravní nehodu K události došlo 20. listopadu v ranních hodinách. Příbramské divadlo uvede známou hudební komedii Limonádový Joe Příbramské divadlo uvede známou hudební komedii Limonádový Joe Slavnou parodii na westerny se souborem nastudoval Milan Schejbal, v hlavních rolích … Zastupitelé Příbrami schválili záměr prodeje pozemku u archivu pro stavbu bytů Zastupitelé Příbrami schválili záměr prodeje pozemku u archivu pro stavbu bytů Podmínky prodeje vedení radnice ještě upřesní a znovu předloží zastupitelstvu. Příbram bude letos opět hospodařit se schodkovým rozpočtem Příbram bude letos opět hospodařit se schodkovým rozpočtem Návrh rozpočtu dnes schválili zastupitelé. O Vánocích mrznout nebude, teploty se udrží mírně nad nulou, očekávají meteorologové O Vánocích mrznout nebude, teploty se udrží mírně nad nulou, očekávají meteorologové Podle meteorologů nás pravděpodobně čekají opět Vánoce na blátě. ŽIVĚ: Zasedání zastupitelstva v Příbrami ŽIVĚ: Zasedání zastupitelstva v Příbrami Nejdůležitějším bodem bude návrh rozpočtu na příští rok.
Starosta: Duševní polotovar přeřezal na příbramském náměstí kabeláž k vánoční dekoraci Starosta: Duševní polotovar přeřezal na příbramském náměstí kabeláž k vánoční dekoraci Trojici pachatelů zaznamenala kamera. Městská policie žádá veřejnost o pomoc při …
Kodex redakce Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2021 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz