28. 3. svátek má Soňa

Bude stát v Petrovicích nová sportovní hala?

9. dubna 2017   (14:15)
Bude stát v Petrovicích nová sportovní hala?
foto: pribram.cz

Odpověď by mohlo dát zítřejší zasedání zastupitelstva obce.



Už několik let se v Petrovicích u Sedlčan mluví o tom, že by v obci mohla vzniknout nová sportovní hala. O její stavbě se nedávno mluvilo i na veřejné besedě, kterou pro občany radnice uspořádala. O možnosti výstavby budou jednat mimo jiné zastupitelé Petrovic na svém zítřejším zasedání.

Podle úvah by samotná hala mohla mít výšku boků nejméně šest metrů a ve svém středu by byla aspoň osm metrů vysoká. Velikost minimálně 18 x 36 metrů. O typu povrchu se zatím nemluvilo. „Celkové náklady se odhadují podle varianty stavby a umístění šaten přímo u haly na 6 – 12 mil. Kč. Pokusíme se na tuto stavbu získat dotaci. Ještě nevíme, kde je možné žádat, přesto za tímto účelem vznikne obecně prospěšná společnost, nezisková organizace, která stavbu a následný provoz haly zaštítí. Členy této společnosti bude Obec Petrovice, ZD Krásná Hora a.s. a TJ Krásná Hora,“ uvedl petrovický starosta Petr Štěpánek s tím, že v současné době obec jedná se Zemědělským družstvem Krásná Hora, kde se rýsuje možnost poskytnutí sumy asi dva miliony korun a zbytek částky by šel z rozpočtu obce Petrovice. Podle informací, které nám dále sdělil, sportovní organizace SK Petrovice nemá zájem se tohoto projektu zúčastnit.

Zdálo by se, že se obec chce pustit do riskantního projektu, ale Petrovice za sebou už mají úspěšnou přeměnu někdejší jídelny v bývalé administrativní budově JZD na multifunkční kulturní sál, ve kterém se pravidelně pořádají plesy, taneční zábavy nebo divadelní představení a na jednom z nich dokonce i svatba.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: RC








Další články

Brdy jsou soví ráj: Kulíšek nejmenší, sýc rousný i puštík obecný mají v CHKO ideální domov Brdy jsou soví ráj: Kulíšek nejmenší, sýc rousný i puštík obecný mají v CHKO ideální domov Právě v tuto dobu nastal ten správný okamžik poznávat tajemné opeřené noční lovce … POZNÁVÁME BRDY Oblíbené regionální trhy v Dobříši: přijďte ochutnat, nakoupit a pobavit se Oblíbené regionální trhy v Dobříši: přijďte ochutnat, nakoupit a pobavit se Náměstí Komenského v Dobříši se i v tomto roce promění v místo, kde to žije. Tradiční … DOBŘÍŠ Máte svého favorita v příbramském divadle? Hlasujte v naší anketě! Máte svého favorita v příbramském divadle? Hlasujte v naší anketě! Divadlo Antonína Dvořáka Příbram patří mezi kulturní srdce města a dlouhodobě si drží … ANKETA Starosta Příbrami Jan Konvalinka oznámil, že už nebude kandidovat. Po osmi letech v čele města končí Starosta Příbrami Jan Konvalinka oznámil, že už nebude kandidovat. Po osmi letech v čele města končí Starosta Příbrami Jan Konvalinka dnes oznámil, že v letošních komunálních volbách už … BLESKOVÁ ZPRÁVA Další šumavský rys navštívil Brdy Další šumavský rys navštívil Brdy V Brdech se toulal další rys ze Šumavy. Ten byl ještě v červnu 2025 zaznamenán v … AKTUÁLNĚ Tipy na víkend: Kouzelná Noc s Andersenem, velikonoční dílničky i jízda velikonočním vlakem! Tipy na víkend: Kouzelná Noc s Andersenem, velikonoční dílničky i jízda velikonočním vlakem! O víkendu se bude konat již 26. ročník akce Noc s andersenem. V Příbrami mohou děti … V Bohutíně hořela autodílna, hasiči s dýchací technikou kontrolovali místo termovizí V Bohutíně hořela autodílna, hasiči s dýchací technikou kontrolovali místo termovizí Hasiči v pátek 27. března od přibližně deváté hodiny ranní zasahovali u požáru v obci … AKTUALIZOVÁNO Středočeští rybáři obnovují úhoří populaci, do řek letos vypustí tisíce ryb Středočeští rybáři obnovují úhoří populaci, do řek letos vypustí tisíce ryb Středočeští rybáři letos vypustí do svých revírů tisíce úhořů říčních. Cílem je obnova … PŘÍRODA Falešný web láká na levné dálniční známky Falešný web láká na levné dálniční známky Policisté varují obyvatele před podvodnými nabídkami při nákupu dálničních známek přes … KRIMI
Podnikatelé, pozor. Teď se rozhoduje o vašich penězích Podnikatelé, pozor. Teď se rozhoduje o vašich penězích Květen a červen jsou pro osoby samostatně výdělečně činné každoročně nejdůležitějším … ZAJÍMAVOSTI
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz