18. 7. svátek má Drahomíra

Brodítko pro batolata nesplňovalo normy, opravovat se už nebude

28. února 2017   (06:28)
Brodítko pro batolata nesplňovalo normy, opravovat se už nebude
foto: pribram.cz

Ilustrační foto: Vynakládat na opravu stovky tisíc před kompletní rekonstrukcí aquaparku je podle vedení SZM neekonomické.



Již od konce minulého roku je uzavřené dětské brodítko v příbramském aquaparku. Do kompletní rekonstrukce, která by měla odstartovat na začátku příštího roku, se již opravovat nebude. Vyplývá to z odpovědi Ing. Jiřího Holobrady, ředitele Sportovních zařízení města Příbram, na webovém portále města.

„Ke konci minulého roku nám naše technologické zařízení na úpravu vody v dětském brodítku už nestíhalo upravit vodu tak, aby prošla požadovaným normám Krajské hygienické stanice (KHS). Po poradě s KHS nám bylo doporučeno instalovat novou akumulační jímku, nový filtr s větší filtrační plochou, doplnit okruh o UV lampu a hlavně předělat stávající nevyhovující brodítko,“ odpovídá na jeden z dotazů Holobrada.

Odhad nákladů je zhruba 400 – 650 tisíc korun. Vedení SZM se proto rozhodlo nevkládat další finanční prostředky do oprav. Pro potřeby rodičů s děmi je možné využívat dětský bazén s hloubkou 20 – 40 cm.

Přestavba vyjde na čtvrt miliardy

Příbramští zastupitelé dali zelenou nákladné rekonstrukci aquaparku. Z předložených pěti variant obnovy vnitřních prostor vybrali tu nejrozsáhlejší, která počítá s přístavbou relaxačního a saunového světa o rozloze 1000 metrů čtverečních a zvětšením bazénové haly o dvě plavecké dráhy. Náklady stoupnou na čtvrt miliardy korun, město si chce vzít na akci úvěr. Po schválení záměru se mohou rozběhnout práce na projektové dokumentaci. Následovat by v budoucnu mělo ještě hlasování o úvěru a schválení rekonstrukce jako takové.

Obnova venkovního areálu se naopak zatím odkládá. Zastupitelé se v tomto případě přiklonili k nejúspornější variantě zahrnující jen výstavbu dětského brouzdaliště, převlékacích kabin, toalet a občerstvení. Navrhovaná rozsáhlá přestavba venkovního bazénu na letní aquapark nebo biotop u nich nenašla odezvu.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: MJ








Další články

Festival chutí, vůní a rytmů znovu oživí Březnici. Třetí ročník nabídne speciality z celého světa i pestrý hudební program Festival chutí, vůní a rytmů znovu oživí Březnici. Třetí ročník nabídne speciality z celého světa i pestrý hudební program Březnické staré kluziště se promění 18. července v místo, kde se setkají chutě, vůně i … Mladí střelci z Příbrami překvapili Evropu. Co je za jejich úspěchem? Mladí střelci z Příbrami překvapili Evropu. Co je za jejich úspěchem? Ve veřejných debatách se střelba často objevuje jako téma rizika. Zbraně jako hrozba, … SPORT Čolka horského můžete objevit i v lesní louži Čolka horského můžete objevit i v lesní louži Na první pohled zaujme pestré vybarvení samečka čolka horského během období … POZNÁVÁME BRDY Bez nich bychom nepřežili Bez nich bychom nepřežili V sobotu 18. července 2026 od 10 do 16 hodin nahlédnete v Ochranné stanici fauny v … PŘÍRODA Čekalíkovský rybník ožije hudbou. V centru Příbrami se chystá letní relax pod širým nebem Čekalíkovský rybník ožije hudbou. V centru Příbrami se chystá letní relax pod širým nebem Příjemná hudba, letní drinky, posezení u vody a pohodová atmosféra. To vše nabídne … KULTURA Pohonné hmoty v Příbrami: Cenové stropy končí v neděli, ceny už nyní letí nahoru Pohonné hmoty v Příbrami: Cenové stropy končí v neděli, ceny už nyní letí nahoru Za benzin Natural 95 zaplatíte momentálně v Příbrami v rozmezí od 39,50 Kč do 41,50 Kč … DOPRAVA Tipy na víkend: Pouť, oslavy založení města a Den řemesel Tipy na víkend: Pouť, oslavy založení města a Den řemesel Předposlední červencový víkend nabídne opravdu bohatý kulturní program. V Příbrami si … NEPŘEHLÉDNĚTE Betonová socha u Barrandovského mostu se dnes rozpadla. Posudky varovaly už roky Betonová socha u Barrandovského mostu se dnes rozpadla. Posudky varovaly už roky Betonová plastika Rovnováha, známá spíš pod přezdívkou Červ dobyvatel, se dnes … BLESKOVÁ ZPRÁVA Ceny mléka i másla padají dolů. Mléčný trh míří do krize Ceny mléka i másla padají dolů. Mléčný trh míří do krize Zaregistrovali jste jak šly dolů ceny mléka a mléčných výrobků? Evropský trh s mlékem … AKTUÁLNĚ
Policie hledá svědky nebezpečné jízdy. Máte záběry černého Audi? Policie hledá svědky nebezpečné jízdy. Máte záběry černého Audi? Příbramští dopravní policisté žádají veřejnost o pomoc při vyšetřování dopravní … AKTUALIZOVÁNO
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz