21. 9. svátek má Matouš

Březohorští hasiči udržují spolupráci s kolegy z Nizozemska

15. září 2019   (14:55)
Březohorští hasiči udržují spolupráci s kolegy z Nizozemska

Ve čtvrtek 29. srpna v brzkých ranních hodinách vyrazila osmičlenná skupina členů SDH Březové Hory na čtyřdenní cestu do zahraničí. Cílem bylo partnerské město Hoorn v Severním Holandsku.Nejedná se o první zájezd do Hoornu, hasiči na obou stranách spolu intenzivně komunikují a spolupracují již několik let. Předmětem spolupráce a cest je sdílení zkušeností ze zásahové činnosti, výchovy a přípravy dětí a mládeže, lepší poznání a udržování jazykových schopností.
 
Ve čtvrtek ráno, těsně po příletu, se skupiny ujal Gerard Teeuwen, hasič ze sboru v Hoornu. Po nutném odbavení se hasiči přesunuli vlakem ne do Hoornu, ale do města sýra - Gouda. Ve čtvrtek se zde koná slavný sýrový trh. O silné aroma uleželého sýra a klapot dřeváků nebyla nouze. Po ukončení trhu probíhal už přesun do Hoornu. Místní hasiči pomohli českým kolegům s přesunem zavazadel na ubytování. Pak je vybavili bicykly pro snadný přesun po městě a okolí. Na závěr prvního večera usedly obě strany k neformální večeři.
 
V pátek se hasiči z Příbrami pohybovali samostatně. Na zapůjčených kolech se ráno dostavili k železniční stanici Hoorn. Pak se vydali na okružní cestu parním vlakem a parníkem přes města Medemblik a Enkhuizen. Odpoledne si hasiči prošli Zuiderzee Museum s expozicí kulturních a stavebních památek.
 
Sobotní dopoledne využili hasiči k návštěvě slavné památky - plachetnice Halve Maen. Po obědě se prošli centrem Hoornu. Odpoledne a večer se všichni hasiči sešli na zbrojnici v místní části Blokker. Setkání se stalo předmětem diskuzí o aktuální situaci u hasičů v Česku a Nizozemsku, technologiích, výchově mládeže a výměně drobných dárků a sladkostí.
 
Poslední den ráno navštívili hasiči hlavní stanici v Hoornu. Byli svědky i výjezdu k zásahu. Prostory hlavní stanice tvoří útočiště pro několik desítek dobrovolných i profesionálních hasičů. V garážích parkuje technika určená pro široké spektrum zásahů (cisterny, výšková technika, hadicové vozy, chemická technika…). Odpoledne vyrazila skupina vlakem do Amsterdamu na volnou procházku městem. Večer se kompletní a plná zážitků vrátila zpět do Prahy a domů.
 
Děkujeme hasičům z Hoornu za péči o české hasiče, zejména Gerard Teeuwen si zasluhuje speciální poděkování. Zároveň děkujeme městu Příbram za aktivní podporu spolupráce hasičů mezi oběma městy.

Vít Novák

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: Vít Novák
autor: top

Další články

Příbramská nemocnice očkuje 120 lidí týdně, s třetí dávkou ještě nezačala Příbramská nemocnice očkuje 120 lidí týdně, s třetí dávkou ještě nezačala Podle starosty Příbrami Jana Konvalinky (za ANO) je mezi seniory v městských … Příbramská průmyslovka oslaví 170. výročí. Patří mezi nejstarší školy v ČR Příbramská průmyslovka oslaví 170. výročí. Patří mezi nejstarší školy v ČR Na začátku listopadu tohoto roku uplyne právě sto sedmdesát let od zahájení vyučování … Meteorologové: Teplé počasí zůstane až do konce září, v říjnu se začne ochlazovat a přibude srážek Meteorologové: Teplé počasí zůstane až do konce září, v říjnu se začne ochlazovat a přibude srážek Meteorologové vydali dlouhodobou předpověď počasí. Výlov Sadoňského rybníka doprovodí myslivecké troubení i soutěže pro děti Výlov Sadoňského rybníka doprovodí myslivecké troubení i soutěže pro děti Během Myslivecko-rybářské slavnosti v Rožmitále pod Třemšínem koupíte živé ryby nebo … Pekárna plánuje investice za stovky milionů, nabírat bude více než 200 zaměstnanců Pekárna plánuje investice za stovky milionů, nabírat bude více než 200 zaměstnanců Město Příbram schválilo odprodej pozemků, které pekárna ke svému záměru … Tým, který dosahuje skvělých výsledků, přitahuje další šampiony Tým, který dosahuje skvělých výsledků, přitahuje další šampiony Příbramská firma Wheelabrator Czech (dříve DISA) dosahuje v současnosti vrcholu svého … Komerční sdělení Obchodní akademie oslavila sto let, ocenila emeritní ředitele i firmy Obchodní akademie oslavila sto let, ocenila emeritní ředitele i firmy Obchodní akademie Příbram zároveň stále vybírá ve veřejné anketě nové logo a v plánu … Archeologové našli na budované D4 u Čimelic pravěká sídliště i hroby Archeologové našli na budované D4 u Čimelic pravěká sídliště i hroby Máme zde minimálně dvě sídliště ze starší doby železné neboli z doby halštatské, což … Vnučka Ladislava Sitenského povypráví o fotografiích svého dědečka Vnučka Ladislava Sitenského povypráví o fotografiích svého dědečka Spolu s Adélou Kándlovou provede aktuální výstavou Na kole ředitel Galerie Františka …
V Příbrami byla zahájena topná sezona V Příbrami byla zahájena topná sezona Příbramská teplárna zásobuje více než deset tisíc domácností teplem rozváděným po 18 …
Kodex redakce Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2021 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz