15. 10. svátek má Tereza

Březohorští hasiči udržují spolupráci s kolegy z Nizozemska

15. září 2019   (14:55)
Březohorští hasiči udržují spolupráci s kolegy z Nizozemska

Ve čtvrtek 29. srpna v brzkých ranních hodinách vyrazila osmičlenná skupina členů SDH Březové Hory na čtyřdenní cestu do zahraničí. Cílem bylo partnerské město Hoorn v Severním Holandsku.


Nejedná se o první zájezd do Hoornu, hasiči na obou stranách spolu intenzivně komunikují a spolupracují již několik let. Předmětem spolupráce a cest je sdílení zkušeností ze zásahové činnosti, výchovy a přípravy dětí a mládeže, lepší poznání a udržování jazykových schopností.
 
Ve čtvrtek ráno, těsně po příletu, se skupiny ujal Gerard Teeuwen, hasič ze sboru v Hoornu. Po nutném odbavení se hasiči přesunuli vlakem ne do Hoornu, ale do města sýra - Gouda. Ve čtvrtek se zde koná slavný sýrový trh. O silné aroma uleželého sýra a klapot dřeváků nebyla nouze. Po ukončení trhu probíhal už přesun do Hoornu. Místní hasiči pomohli českým kolegům s přesunem zavazadel na ubytování. Pak je vybavili bicykly pro snadný přesun po městě a okolí. Na závěr prvního večera usedly obě strany k neformální večeři.
 
V pátek se hasiči z Příbrami pohybovali samostatně. Na zapůjčených kolech se ráno dostavili k železniční stanici Hoorn. Pak se vydali na okružní cestu parním vlakem a parníkem přes města Medemblik a Enkhuizen. Odpoledne si hasiči prošli Zuiderzee Museum s expozicí kulturních a stavebních památek.
 
Sobotní dopoledne využili hasiči k návštěvě slavné památky - plachetnice Halve Maen. Po obědě se prošli centrem Hoornu. Odpoledne a večer se všichni hasiči sešli na zbrojnici v místní části Blokker. Setkání se stalo předmětem diskuzí o aktuální situaci u hasičů v Česku a Nizozemsku, technologiích, výchově mládeže a výměně drobných dárků a sladkostí.
 
Poslední den ráno navštívili hasiči hlavní stanici v Hoornu. Byli svědky i výjezdu k zásahu. Prostory hlavní stanice tvoří útočiště pro několik desítek dobrovolných i profesionálních hasičů. V garážích parkuje technika určená pro široké spektrum zásahů (cisterny, výšková technika, hadicové vozy, chemická technika…). Odpoledne vyrazila skupina vlakem do Amsterdamu na volnou procházku městem. Večer se kompletní a plná zážitků vrátila zpět do Prahy a domů.
 
Děkujeme hasičům z Hoornu za péči o české hasiče, zejména Gerard Teeuwen si zasluhuje speciální poděkování. Zároveň děkujeme městu Příbram za aktivní podporu spolupráce hasičů mezi oběma městy.

Vít Novák

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: Vít Novák

autor: topDalší články

Máte v ložnici zrcadlo? Na noc ho zakryjte.. Máte v ložnici zrcadlo? Na noc ho zakryjte.. „Setkali jsme se s případy, kdy se lidé museli ze své nemovitosti odstěhovat, protože to tam nedávali,“ říká Lenka Charvátová, která se s manželem zabývá paranormálními jevy 15. října 2019   (20:35) V zásilce banánů přicestoval do příbramského Tesca exotický pavouk V zásilce banánů přicestoval do příbramského Tesca exotický pavouk Dodavatel přivezl zboží z Mozambiku 15. října 2019   (17:03) Krizový štáb prověřilo cvičení. Jednalo se o požár bytového domu Krizový štáb prověřilo cvičení. Jednalo se o požár bytového domu V rámci přípravy na možné vyhlášené krizové stavy či mimořádné události a jejich řešení, jsou většinou jednou ročně předsedou krizového štábu nařízena cvičení. 15. října 2019   (14:32) Jiráskovy sady dočasně bez semaforů Jiráskovy sady dočasně bez semaforů Rekonstrukce osvětlení by měla být dokončena v nejbližších dnech 15. října 2019   (12:49) Pečené kaštany jsou nejen pochoutkou, ale také zdrojem vitamínů Pečené kaštany jsou nejen pochoutkou, ale také zdrojem vitamínů Kaštanovník se dožívá i několika set let a dorůstá do velikosti až 30 metrů. 15. října 2019   (11:50) Městské kulturní centrum sídlí v budově Špalíčku Městské kulturní centrum sídlí v budově Špalíčku V minulém týdnu byla otevřena nová kancelář Městského kulturního centra, které v našem městě funguje od září letošního roku. 15. října 2019   (09:12) Mě nikam nevezmou, mám amputované prsty u nohy Mě nikam nevezmou, mám amputované prsty u nohy Bezdomovec Jan přišel o oba rodiče a zůstal sám. Spí venku a je přesvědčen, že kvůli svému handicapu je nezaměstnatelný 15. října 2019   (06:47) Nepřehlédněte Afghánec, který jednoho muže pobodal a druhého zabil, byl dopaden Afghánec, který jednoho muže pobodal a druhého zabil, byl dopaden Cizí státní příslušník jednu osobu pobodal, druhou zavraždil. 14. října 2019   (19:46) Mastnota, špína a zbytky potravin. Hygienici si oběd raději nedali Mastnota, špína a zbytky potravin. Hygienici si oběd raději nedali Provozovatel místo spropitného dostal pokutu 14. října 2019   (19:03) Nepřehlédněte Nevešel se s návěsem pod most, zablokoval silnici na hodiny Nevešel se s návěsem pod most, zablokoval silnici na hodiny Řidič pravděpodobně nerespektoval dopravní značení 14. října 2019   (18:37) NepřehlédněteKodex redakce Reklama Kontakty Informace o cookies Ochrana osobních údajů
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2019 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz