12. 12. svátek má Simona

Březohorští hasiči udržují spolupráci s kolegy z Nizozemska

15. září 2019   (14:55)
Březohorští hasiči udržují spolupráci s kolegy z Nizozemska

Ve čtvrtek 29. srpna v brzkých ranních hodinách vyrazila osmičlenná skupina členů SDH Březové Hory na čtyřdenní cestu do zahraničí. Cílem bylo partnerské město Hoorn v Severním Holandsku.


Nejedná se o první zájezd do Hoornu, hasiči na obou stranách spolu intenzivně komunikují a spolupracují již několik let. Předmětem spolupráce a cest je sdílení zkušeností ze zásahové činnosti, výchovy a přípravy dětí a mládeže, lepší poznání a udržování jazykových schopností.
 
Ve čtvrtek ráno, těsně po příletu, se skupiny ujal Gerard Teeuwen, hasič ze sboru v Hoornu. Po nutném odbavení se hasiči přesunuli vlakem ne do Hoornu, ale do města sýra - Gouda. Ve čtvrtek se zde koná slavný sýrový trh. O silné aroma uleželého sýra a klapot dřeváků nebyla nouze. Po ukončení trhu probíhal už přesun do Hoornu. Místní hasiči pomohli českým kolegům s přesunem zavazadel na ubytování. Pak je vybavili bicykly pro snadný přesun po městě a okolí. Na závěr prvního večera usedly obě strany k neformální večeři.
 
V pátek se hasiči z Příbrami pohybovali samostatně. Na zapůjčených kolech se ráno dostavili k železniční stanici Hoorn. Pak se vydali na okružní cestu parním vlakem a parníkem přes města Medemblik a Enkhuizen. Odpoledne si hasiči prošli Zuiderzee Museum s expozicí kulturních a stavebních památek.
 
Sobotní dopoledne využili hasiči k návštěvě slavné památky - plachetnice Halve Maen. Po obědě se prošli centrem Hoornu. Odpoledne a večer se všichni hasiči sešli na zbrojnici v místní části Blokker. Setkání se stalo předmětem diskuzí o aktuální situaci u hasičů v Česku a Nizozemsku, technologiích, výchově mládeže a výměně drobných dárků a sladkostí.
 
Poslední den ráno navštívili hasiči hlavní stanici v Hoornu. Byli svědky i výjezdu k zásahu. Prostory hlavní stanice tvoří útočiště pro několik desítek dobrovolných i profesionálních hasičů. V garážích parkuje technika určená pro široké spektrum zásahů (cisterny, výšková technika, hadicové vozy, chemická technika…). Odpoledne vyrazila skupina vlakem do Amsterdamu na volnou procházku městem. Večer se kompletní a plná zážitků vrátila zpět do Prahy a domů.
 
Děkujeme hasičům z Hoornu za péči o české hasiče, zejména Gerard Teeuwen si zasluhuje speciální poděkování. Zároveň děkujeme městu Příbram za aktivní podporu spolupráce hasičů mezi oběma městy.

Vít Novák

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: Vít Novák

autor: topDalší články

Vánoční jarmark zaplnil školu Vánoční jarmark zaplnil školu V úterý se v budově základní školy ve Školní ulici uskutečnil vánoční jarmark za veliké účasti rodičů. 11. prosince 2019   (19:01) Macík: Vezeme i lyžařské brýle, když by zase vypadlo okno Macík: Vezeme i lyžařské brýle, když by zase vypadlo okno Slavnostní dakarské pódium čeká na závodníky 4. ledna a o den později závod odstartuje 11. prosince 2019   (17:02) Policisté zintenzivňují kontroly obchodních center Policisté zintenzivňují kontroly obchodních center Příbramští policisté zintenzivňují kvůli zajištění veřejného pořádku a bezpečnosti či plynulosti silničního provozu výkon služby. Zaměřovat se budou především na obchodní centra, parkoviště u nich a na místa, kde se soustřeďuje větší množství osob. 11. prosince 2019   (14:28) Výtvarná soutěž pro děti „Vánoce v Čechách a Ledru“ Výtvarná soutěž pro děti „Vánoce v Čechách a Ledru“ Nakreslete vánoční obrázek pro Ježíška a zapojte se do jedinečné mezinárodní soutěže 11. prosince 2019   (12:17) Na namrzlé vozovce nezvládl řízení, „zaparkoval“ v příkopu Na namrzlé vozovce nezvládl řízení, „zaparkoval“ v příkopu Ve voze cestovaly dvě osoby 11. prosince 2019   (09:57) Stavba Krčínovy cyklostezky je zahájena Stavba Krčínovy cyklostezky je zahájena Dne 9. prosince 2019 byla poklepem základního kamene zahájena významná a dlouho očekávaná stavba cyklostezky Sedlčany – Prčice, též zvané Krčínova cyklostezka. Rozsáhlá stavba, která spojí město Sedlčany a Sedlec – Prčice, bude zprovozněna koncem listopadu roku 2020. 11. prosince 2019   (08:41) Jan Konvalinka: Poznal jsem, že politika, bohužel i ta komunální, není mírumilovným a klidným prostředím Jan Konvalinka: Poznal jsem, že politika, bohužel i ta komunální, není mírumilovným a klidným prostředím „Až budete mít za sebou sto dní, tak se do vás pustíme,“ vyslechl starosta města od příbramského zastupitele krátce po svém zvolení. 11. prosince 2019   (06:06) Příbram má přes čtyřicet problémových lokalit. Žije zde zhruba tisíc lidí Příbram má přes čtyřicet problémových lokalit. Žije zde zhruba tisíc lidí Město chce podporovat sociálně vyloučené obyvatele při získávání a udržení si bydlení. Na projekt získalo dotaci převyšující čtyři miliony korun 10. prosince 2019   (18:27) Na Orlíku se podařilo zachránit odhadem až 10 tisíc škeblí Na Orlíku se podařilo zachránit odhadem až 10 tisíc škeblí Kromě škeblí říčních vydala vodní nádrž Orlík i škeble asijské, které zde nejsou původní 10. prosince 2019   (16:49) Policejní drony pomáhají v náročných podmínkách, kdy nelze použít klasickou techniku či vrtulníky Policejní drony pomáhají v náročných podmínkách, kdy nelze použít klasickou techniku či vrtulníky Zástupce vedoucího územního odboru Příbram plk. Ing. Ondřej Smotlacha vypráví o složitých začátcích i ambiciózních vizích 10. prosince 2019   (15:27)Kodex redakce Reklama Kontakty Informace o cookies Ochrana osobních údajů
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2019 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz