19. 4. svátek má Rostislav

Březohorští dobrovolní hasiči otevřeli veřejnosti dveře dokořán

ROZHOVOR
18. října 2018   (06:13)
Dalších 32 fotografií v galeriiBřezohorští dobrovolní hasiči otevřeli veřejnosti dveře dokořán

Akci hodnotí jako úspěšnou, navštívila je více než stovka zvědavců, většinou rodin s dětmi.


Závěrem minulého týdne otevřeli březohorští hasiči dokořán svou zbrojnici široké veřejnosti. Pozvali k posezení u klobás, piva nebo limonády a pro děti připravili řadu soutěží. Všem zájemcům byla k dispozici veškerá jejich technika a vozidla až do 22. hodiny večerní. Popovídali jsme si s Radkem Blajerem, DiS., velitelem JSDH, jak se páteční odpoledne vydařilo a co všechno se na Březových Horách u hasičů děje.

Co bylo hlavním účelem akce, kterou jste uspořádali a jak dalece se očekávání splnilo?

Již poněkolikáté se nám povedlo probojovat do finále celorepublikové soutěže ADHR - Anketa - Dobrovolný - Hasič - Roku. V prvním kole rozhodovala porota, která vybrala sbor a jednotku s určitým projektem nebo výjezdem. V druhém kole, což je finále, už rozhoduje samotná  veřejnost hlasováním na internetových stránkách a posíláním SMS zpráv. Proto jsme uspořádali Den otevřených dveří s programem pro děti, občerstvením a posezením i pro dospělé hosty, abychom dali o sobě vědět a získali další možné hlasy do ankety. Jsme rádi, že se zúčastnilo tolik návštěvníků a děkujeme jim za hlasy, které nám dali.

Závěrem minulého týdne otevřeli březohorští …
Kolik má SDH Březové hory mladých hasičů, kdo se jim a jak často věnuje?

V současné době má náš sbor přibližně 30 dětí od 8 do 18 let, které máme rozděleny na mladší, starší a dorost. Věnují se jim proškolení vedoucí Václav Brůžek a Jiří Blajer mladší, který byl rovněž členem mládeže a vychován předešlými vedoucími. Ze žáka se tak u nás stává učitel. Funkce vedoucího je dost časově náročná, když víte, že se mládež dělí do 3 kategorií a každé se musíte věnovat zvlášť minimálně 2x týdně alespoň 2 hodiny, nepočítám-li víkendová soustředění a soutěže.

Jakých úspěchů vaše mládež dosáhla a co ještě do konce roku plánujete?
Naše mládež pod vedením zkušených vedoucích má poslední dobou velmi dobré výsledky při soutěžích, kterých se zúčastňuje. Je to například celoroční soutěž Plamen, kde mladí hasiči silně konkurují ostatním sborům a umisťují se na předních příčkách, dále soutěže „O putovní pohár starosty města Příbram“, kde se už poněkolikáté umístili na předních místech. Nemohu zapomenout ani na soutěže v požárním útoku, odkud naše dorostenky také už několikrát dovezly pohár.

Do konce roku plánujeme ještě mnoho akcí jak s mládeží, tak i s celým sborem. Bude další kolo hry Plamen, mikulášská nadílka, na Vánoce zpívání koled před kostelem sv. Vojtěcha a hasičský Silvestr. Nesmím zapomenout na vyhlášení ADHR 14. listopadu v Brně, kde se zúčastníme a dozvíme, na kterém pořadí jsme skončili, podle toho, jak pro nás veřejnost hlasovala.

Kolik má SDH Březové hory mladých hasičů, kdo …
Viděli jsme část vaší zbrojnice po rekonstrukci. Po realizaci kuchyňky plánujete v úpravách prostor pokračovat. Všechno si budete zařizovat svépomocí?

Rekonstrukce kuchyňky proběhla svépomocí za finanční podpory města a pokračovat bychom chtěli dále. Například je zapotřebí zrenovovat velkou zasedací místnost novým nábytkem a menšími stavebními úpravami - opět svépomocí. Jestliže vyjdou i dotace, potom jsou v plánu 2 ložnice, ale už vybudované profesionální firmou, které poslouží jednotce při držení hotovosti na stanici, kterou jsme už několikrát drželi, někdy i 3 dny v kuse a členové jednotky přespávali na zemi na matracích. 

Viděli jsme část vaší zbrojnice po …
Často jsou vidět členové jednotky při zásazích s profesionálními hasiči z HZS Středočeského kraje ÚO Příbram. Kolikrát jste již v tomto roce vyjeli a jaké máte pro tento účel technické vybavení?

Je pravda, že v poslední době často vyjíždíme po boku profesionálních hasičů jako jejich pravá ruka a jsme za to velmi rádi, že nám tak důvěřují a spoléhají na naší pomoc. K dnešnímu dni máme již 94 zásahů.

Vybavení máme od města Příbram a jsme dost moderně vybaveni, proto jsme také uspořádali Den otevřených dveří pro širokou veřejnost, aby viděla na vlastní oči, co vlastně využíváme. Dnešním rokem naše jednotka byla předurčena i na dopravní nehody, a tak při událostech, kde profesionální hasiči budou mimo město, je budeme zastupovat i v této činnosti.

Co březohorští hasiči plánují do budoucna, jaké akce je ještě v letošním roce čekají?

Do budoucna plánujeme dovybavení jednotky dalšími moderními prostředky a to z důvodu obnovy staré techniky. Takovým kouskem je například naše, i když obnovená, babička CAS 32 Tatra 815. Dále je potřeba nové vyprošťovací zařízení. Toto vše je používáno pro záchranu životů a majetku naší veřejnosti. Kdo by měl zájem o tento koníček, ať se přihlásí do našeho sboru a bude mít možnost se po určitém přezkoušení zapojit i do výjezdové činnosti.

Často jsou vidět členové jednotky při zásazích …

Fotogalerie

Březohorští dobrovolní hasiči otevřeli veřejnosti dveře dokořán () Březohorští dobrovolní hasiči otevřeli veřejnosti dveře dokořán (1) Březohorští dobrovolní hasiči otevřeli veřejnosti dveře dokořán (2) Březohorští dobrovolní hasiči otevřeli veřejnosti dveře dokořán (3) Březohorští dobrovolní hasiči otevřeli veřejnosti dveře dokořán (4) Březohorští dobrovolní hasiči otevřeli veřejnosti dveře dokořán (5) Březohorští dobrovolní hasiči otevřeli veřejnosti dveře dokořán (6) Březohorští dobrovolní hasiči otevřeli veřejnosti dveře dokořán (7) Březohorští dobrovolní hasiči otevřeli veřejnosti dveře dokořán (8) Březohorští dobrovolní hasiči otevřeli veřejnosti dveře dokořán (9) Březohorští dobrovolní hasiči otevřeli veřejnosti dveře dokořán (10) Březohorští dobrovolní hasiči otevřeli veřejnosti dveře dokořán (11) Březohorští dobrovolní hasiči otevřeli veřejnosti dveře dokořán (12) Březohorští dobrovolní hasiči otevřeli veřejnosti dveře dokořán (13) Březohorští dobrovolní hasiči otevřeli veřejnosti dveře dokořán (14) Březohorští dobrovolní hasiči otevřeli veřejnosti dveře dokořán (15) Březohorští dobrovolní hasiči otevřeli veřejnosti dveře dokořán (16) Březohorští dobrovolní hasiči otevřeli veřejnosti dveře dokořán (17) Březohorští dobrovolní hasiči otevřeli veřejnosti dveře dokořán (18) Březohorští dobrovolní hasiči otevřeli veřejnosti dveře dokořán (19) Březohorští dobrovolní hasiči otevřeli veřejnosti dveře dokořán (20) Březohorští dobrovolní hasiči otevřeli veřejnosti dveře dokořán (21) Březohorští dobrovolní hasiči otevřeli veřejnosti dveře dokořán (22) Březohorští dobrovolní hasiči otevřeli veřejnosti dveře dokořán (23) Březohorští dobrovolní hasiči otevřeli veřejnosti dveře dokořán (24) Březohorští dobrovolní hasiči otevřeli veřejnosti dveře dokořán (25) Březohorští dobrovolní hasiči otevřeli veřejnosti dveře dokořán (26) Březohorští dobrovolní hasiči otevřeli veřejnosti dveře dokořán (27) Březohorští dobrovolní hasiči otevřeli veřejnosti dveře dokořán (28) Březohorští dobrovolní hasiči otevřeli veřejnosti dveře dokořán (29) Březohorští dobrovolní hasiči otevřeli veřejnosti dveře dokořán (30) Březohorští dobrovolní hasiči otevřeli veřejnosti dveře dokořán (31)
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz
foto: mip

autor: mipDalší články

Tragická nehoda na Příbramsku: Motorkář nepřežil srážku s autem Tragická nehoda na Příbramsku: Motorkář nepřežil srážku s autem Záchranářský vrtulník odlétl prázdný 19. dubna 2019   (12:28) AKTUÁLNĚ I o Velikonocích vám poradíme, jak trávit prodloužený víkend I o Velikonocích vám poradíme, jak trávit prodloužený víkend Počet akcí je o tomto víkendu poměrně omezený. 19. dubna 2019   (09:41) Příčina včerejšího požáru v CHKO: Odlétnutí segmentů po řízeném výbuchu Příčina včerejšího požáru v CHKO: Odlétnutí segmentů po řízeném výbuchu Přinášíme krátká videa vrtulníku a z vrtulníku pro dokreslení velikosti zasaženého území a komplikovanosti zásahu 19. dubna 2019   (06:59) VIDEO Na Velký pátek si nakoupíte. Na Velikonoční pondělí však zůstanou obchody zavřené Na Velký pátek si nakoupíte. Na Velikonoční pondělí však zůstanou obchody zavřené Obchodním domům to přikazuje zákon. 18. dubna 2019   (21:42) Zeleným čtvrtkem začíná hlavní část Velikonoc, proč je ale zelený? Zeleným čtvrtkem začíná hlavní část Velikonoc, proč je ale zelený? Velikonoce od loňska nabídnou hned 4 dny, kdy nemusíme do práce. 18. dubna 2019   (18:18) Hasiči likvidují požár skládky větví, došlo k rozšíření ohně i na stromy Hasiči likvidují požár skládky větví, došlo k rozšíření ohně i na stromy Příčinou požáru mohlo být i samovznícení 18. dubna 2019   (16:16) Hasiči bojují s požárem lesa, na pomoc povolali vrtulník s bambi vakem Hasiči bojují s požárem lesa, na pomoc povolali vrtulník s bambi vakem Byl vyhlášen druhý stupeň požárního poplachu 18. dubna 2019   (15:43) AKTUALIZOVÁNO Neznámý pachatel odcizil baterie od mobilních semaforů Neznámý pachatel odcizil baterie od mobilních semaforů Došlo ke krádežím na dopravním značení a pouličním osvětlení. 18. dubna 2019   (14:03) Velikonoční nákupy vrcholí. U Tesca si připravte pevné nervy Velikonoční nákupy vrcholí. U Tesca si připravte pevné nervy Situace velmi připomíná dobu před Štědrým dnem. 18. dubna 2019   (10:48) Příbramské hokejistky mají tah na branku Příbramské hokejistky mají tah na branku Město Příbram má řadu sportovců a klubů získávajících nejvyšší ocenění na české i světové sportovní scéně. Mezi ně patří také hokejistky HC Příbram, které jsou mistry České republiky. 18. dubna 2019   (09:34)Kodex redakce Reklama Kontakty Informace o cookies Ochrana osobních údajů
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2019 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz