Březnové závody Brdského běžeckého poháru povedou krajem Jakuba Jana Ryby i kolem Orlíku
4. března 2024 (06:21)
foto: Brdský běžecký pohár
První březnová akce v rámci BBP s devítikilometrovou trasou v lesích startuje v Bezděkově pod Třemšínem. Běžce čeká také maratonská trať kolem Orlíku a silniční závod z Rožmitálu pod Třemšínem do Březnice.
Po jemném rozběhu v prvních měsících roku v březnu naplno startuje letošní ročník Brdského běžeckého poháru. Sportovce čeká vůbec nejdelší závod roku, sté jubileum si připomíná běh z Rožmitálu pod Třemšínem do Březnice.
V sobotu 9. března se běžci vydají na devět kilometrů dlouhý kros krajem Jakuba Jana Ryby. Vybíhá se v 11.30 od myslivecké chaty v Bezděkově pod Třemšínem. Lesní trasa míjí mohylu s upomínkou místo skonu autora slavné vánoční mše. Po zdolání vrcholu Štěrbina (753 m) klesá zpět. „V březnu nejde vyloučit všechny nástrahy zimních běhů – sníh, led, bláto, stopy po těžbě dřeva,“ upozorňují pořadatelé, na co se připravit.
Neděle 17. března bude maratonská. Jednookruhová trasa okolo Orlické přehrady začíná a končí u fotbalového hřiště v Klučenicích. Start je v 10.00, pro pomalejší o hodinu dříve. „Běh vznikl na počest životního jubilea domácího běžce Petra Kyselého, který tak 12. března 2023 prakticky oběhem svého bydliště dorovnal sto absolvovaných maratonů a vstoupil do elitního klubu, ve kterém by chtěl být každý,“ připomíná BBP impuls, díky němuž se konal loňský první ročník maratonu. Petr Kyselý už má za sebou dalších deset maratonských tratí.
Josefský běh v Cerhovicích (23. března) přivítá vyznavače přespolního běhu. Trasu v okolí Cerhovic, především po lesních cestách a v členitém terénu, si mohou kromě dospělých vyzkoušet také děti. Dětské kategorie startují v 9.00, hlavní závod pak v pravé poledne.
Velikonoční neděli 31. března sportovcům zpestří desetikilometrový silniční běh z Rožmitálu pod Třemšínem do Březnice. Další, v pořadí 66. ročník je zároveň oslavou stého výročí běhu. Vloni se do Rožmitálu sjelo přes dvě stě běžců a běžkyň. Nejrychlejší byl Vojtěch Novák s časem 30,36 minut, mezi ženami zvítězila Ivona Rejsková výsledkem 36,50 minut.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: Magdalena Rezková
Související
•Opava po postupu v poháru zahájila druholigové jaro výhrou nad Příbramí
•V příbramské galerii končí expozice virtuální reality Měkká aréna
•FK Příbram zahajuje jarní část sezony v druhé nejvyšší lize
Další články
Výstup na Petráškovu horu spojí jarní výlet s připomínkou odporu místních proti těžbě zlata
Milovníci přírody i rodinných výletů by si neměli nechat ujít XII. jarní výstup na …
TIP NA VÝLET
Nafta zlevnila i o koruny. Nejlevněji natankujete stále u Silmetu a u Prim
Za benzin Natural 95 zaplatíte momentálně v Příbrami v rozmezí od 38,99 Kč do 41,10 Kč …
DOPRAVA
V lese nad Věšínem skončilo auto mezi stromy
Na silnici I/19 zasahují záchranáři u dopravní nehody osobního vozu. Na místě byla i …
AKTUALIZOVÁNO
Příbram útočí na krajské trůny: Vocílka, Bobcats i Tománek jdou do boje o titul nejlepších sportovců!
Velký sportovní večer se blíží a Příbram u toho nebude chybět. Hned několik jmen z …
SPORT
Desítky veteránů projedou Příbramí. Tady máte tipy, kde je chytit
Příbramsko čeká v sobotu 25. dubna nevšední podívaná. Silnice regionu zaplní desítky …
NEPŘEHLÉDNĚTE
HOTOVO! Jiráskovy sady se po uzavírce znovu otevírají. První autobus projede už v sobotu v 4:30
Jiráskovy sady, které byly od 1. dubna uzavřené kvůli výměně vodovodu a kanalizace, se …
AKTUÁLNĚ
Chceš na sobě uniformu? Policie tě prověří nanečisto – a bez milosti
Myslíš si, že máš na to stát se policistou? Teď si to můžeš vyzkoušet na vlastní kůži. …
AKTUÁLNĚ
Dnes zasedá zastupitelstvo: prodej školy kraji, milionové dotace i odpis dluhu volejbalového oddílu. Sledujte online
Ve středu 22. dubna 2026 zasedne příbramské zastupitelstvo k dalšímu jednání. Jednání …
ON-LINE PŘENOS
Brdská lesní bitva opět přiláká milovníky koní i lesnického řemesla
Vojenské lesy a statky ČR připravují pro veřejnost oblíbenou akci Brdská lesní bitva. …
Takhle se bojuje: dva víkendy, které ukázaly sílu i charakter
Dva víkendy, 26 zápasů a 16 vítězství. Příbramský Rasken Gym má za sebou mimořádně …
FOTOGALERIE




