Březnický Filmovar uvede čtyři české komedie
14. července 2022 (08:07)
foto: Mimořádná událost (z plakátu k filmu)
Filmovou akci otevře v pátek 15. července Mimořádná událost, o den později se promítá další letošní novinka Srdce na dlani. Pro slavnostní zahájení na červeném koberci je opět stanoven tematický „dress code“.
Letní měsíce dávají velkorysý prostor filmovým festivalům, svůj Lokální Filmovar pořádá pod širým nebem i město Březnice. Během čtyř prázdninových večerů budou promítnuty české komedie, slavnostní zahájení se tradičně uskuteční na červeném koberci. „Letošním tématem je cestování, doprava a vše, co s tím souvisí. Těšíme se na vaše outfity, róby a originální doplňky,“ zve město Březnice na sobotu 15. července, kdy se od 20.00 otevře areál Starého kluziště.
Prvním snímkem, který diváci uvidí, je Mimořádná událost režiséra Jiřího Havelky. Stejně jako ve svém předchozím filmu Vlastníci pozoruje hrdiny na malém prostoru, tentokrát ve vlaku směřujícím bez strojvůdce vstříc tragikomickým situacím. Protagonisty letošní novinky jsou Jana Plodková, Igor Chmela, Jenovéfa Boková, Jaroslav Plesl nebo Václav Kopta. Následující večer, v sobotu 16. července, se v romantické komedii Srdce na dlani potkají na plátně např. otec a syn Polívkovi s Eliškou Balzerovou a Kristínou Svarinskou. Její režisér Martin Horský se stejně jako kolega Havelka ujal také psaní scénáře.
Na další filmové zážitky si počkáte až do poloviny srpna. Film Kdyby radši hořelo propojuje reálie života dobrovolného hasičstva na vesnici s fenoménem dezinformací. Svou premiéru si novinka debutanta Adama Kolomana Rybanského odbyla na festivale Berlinale, v Březnici se bude hrát 12. srpna. Závěrečný program letního kina potěší fanoušky devadesátkové klasiky Tomáše Vorla. Kultovní Kouř s podtitulem Rytmikál totalitního věku si vychutnáte 13. srpna. Začátek projekcí je plánován mezi 21.00 a 21.30.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: Magdalena Rezková
Související
•Amfiteátr v brdských lesích je otevřen hudbě a divadlu
•Chcete si na vlastní kůži vyzkoušet výrobu sýrů, píšťalek či pečení perníků? Řemesla ukáže skanzen ve Vysokém Chlumci
•Na Příbramsku vznikla databáze, která mapuje všechny vodní obilné mlýny v České republice
Další články
Music Club Peklo vstupuje do nové etapy. Do vedení přichází Tomáš Bezouška a chystá moderní klubový program
Music Club Peklo v Příbrami čeká výrazná změna. Do vedení klubu přichází Tomáš …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Jelen míří do Příbrami. Ještě před koncertem odhaluje Jindra Polák tajemství vzniku největších hitů
Kapela Jelen patří k nejpopulárnějším českým skupinám současnosti a už tuto sobotu 27. …
ROZHOVOR
Mělo by Česko přijmout euro? Výrok prezidenta Pavla stále budí emoce
Měla by Česká republika v budoucnu přijmout euro? Téma, které pravidelně vyvolává …
ANKETA
/FOTO, VIDEO/ Vážná nehoda u Rosovic. Na místě šest zraněných, přiletěl i vrtulník
V pondělí krátce po poledni se u Rosovic ve směru na Sychrov na silnici 11417 stala …
AKTUALIZOVÁNO
Tři vítězství na cizí půdě. Boxeři Rasken Gymu zazářili na galavečeru Bene Patron Boxing
V pátek 20. června se uskutečnil venkovní galavečer Bene Patron Boxing pod záštitou …
SPORT
U Milína vyletěl řidič s více než dvěma promile do pole, po kotrmelcích skončil na boku
Na silnici 604H nedaleko Milína na Příbramsku došlo v neděli večer k vážné havárii. …
AKTUALIZOVÁNO
Odjela sama do Afriky. Příběhy, které v Ugandě prožila, jí navždy změnily život
Studentka zdravotnického záchranářství Viktorie Ženíšková strávila dva měsíce na stáži …
ROZHOVOR
/FOTOGALERIE/ V Příbrami i jinde v regionu opět kvůli přívalovému dešti zasahovali hasiči
Hasičům ve středních Čechách v neděli odpoledne opět přibylo výjezdů kvůli bouřkám. Od …
AKTUALIZOVÁNO
Rekord pokořen! Pochod Pičín–Řitka přepsal historii
Letošní ročník pochodu Pičín–Řitka se zapsal do historie. Na trasu vyrazilo rekordních …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Stromy to vzdávají. Sucho a horko mění české lesy rychleji, než jsme čekali.
Lesy v Evropě i v Česku se mění rychleji, než jsme byli zvyklí. To, co jsme dlouho …
PŘÍRODA




