31. 3. svátek má Kvido




Březnické hudební večery zahájí Trio Bohémo

15. března 2025   (11:20)
Březnické hudební večery zahájí Trio Bohémo
foto: Andrej Grilc, zdroj: Trio Bohémo / promo

V reprezentačním sále Městského úřadu Březnice vystoupí v sobotu 15. března violoncellistka Kristina Vocetková, klavírista Jan Vojtek a houslista Matouš Pěruška.


V sobotu 15. března otevře koncert uskupení Trio Bohémo cyklus Březnické hudební večery. „Koncerty klasické hudby i dalších žánrů mají v Březnici dlouholetou tradici a daří se je naplnit návštěvníky,“ potvrzuje zájem o tyto akce Pavlína Liebnerová z Odboru kultury města Březnice. Sobotní koncert začíná v reprezentačním sále březnické radnice v 19.00.

V rámci Březnických hudebních večerů se 8. listopadu představí Adam Závodský. Nadějný klavírista pochází z Příbrami a byl svěřencem březnického pedagoga Přemysla Zíky. „Vedle klasické hudby ve vnitřních prostorách se stále větší oblibě těší i koncerty pod otevřeným nebem,“ zve Pavlína Liebnerová na letní hudební události. V zahrádce Kavárny v Koleji se návštěvníci mohou těšit na několik akcí – 18. července zahrají mladí interpreti z tria Nina Rosa a 15. srpna originální český dixieland Šouflšou.
Hudební produkce v Březnici organizuje také správa zdejšího zámku a v prostorách města se každoročně konají dva koncerty Hudebního festivalu Antonína Dvořáka.
Trio Bohémo
Vzniklo v roce 2019 a tvoří jej Matouš Pěruška (housle), Kristina Vocetková (violoncello) a Jan Vojtek (klavír). Již po několika měsících od svého založení obdrželi druhou cenu na prestižní soutěži Gianni Bergamo Award ve švýcarském Luganu. Od té doby sbírají ocenění na mezinárodních soutěžích. V roce 2023 k nim přidali třetí cenu a cenu publika na Melbourne International Chamber Music Competition v Austrálii a dále Cenu Českého spolku pro komorní hudbu. V minulých sezonách vystoupili např. v londýnské Wigmore Hall, v Musikverein ve Vídni nebo v Manchesteru ve Stoller Hall. Představili se na festivalech Pražské jaro, Gent Festival van Vlaanderen v Belgii nebo na Schwarzwald Musikfest v Německu.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: Magdalena Rezková








Další články

Zítra to vypukne: Jiráskovy sady se uzavřou kvůli výměně vodovodu a kanalizace Zítra to vypukne: Jiráskovy sady se uzavřou kvůli výměně vodovodu a kanalizace Příbram čeká dopravně velmi nepříjemný duben. Od 1. dubna se kvůli výměně vodovodu a … DOPRAVA V křižovatce na Skalce se střetly dva osobáky V křižovatce na Skalce se střetly dva osobáky Na silnici I/18 u obce Drásov se v úterý 31. března po 15. hodině srazily dva osobní … DOPRAVA Příbram zapojí vězně do údržby města. Do ulic vyjdou už letos Příbram zapojí vězně do údržby města. Do ulic vyjdou už letos Město Příbram navazuje spolupráci s příbramskou věznicí a letos poprvé zapojí vězně do … AKTUÁLNĚ MUDr. Bartášek: Laparoskopie a robotická chirurgie mění pravidla hry MUDr. Bartášek: Laparoskopie a robotická chirurgie mění pravidla hry Moderní medicína jde neustále kupředu a chirurgické zákroky dnes už zdaleka … ROZHOVOR Na silnici I/18 se tvořily kolony kvůli srážce tří vozidel Na silnici I/18 se tvořily kolony kvůli srážce tří vozidel V úterý dopoledne se stala nehoda také na silnici I/18 v Příbrami. AKTUÁLNĚ Dvě nehody během dvou hodin: Dítě skončilo v nemocnici, druhá bouračka bez zranění Dvě nehody během dvou hodin: Dítě skončilo v nemocnici, druhá bouračka bez zranění Rušné ráno zažily v úterý 31. března záchranné složky na Příbramsku. Během necelých … AKTUÁLNĚ Konec džungle u kulturáku. Jalovce mizí, místo čeká velká proměna Konec džungle u kulturáku. Jalovce mizí, místo čeká velká proměna Před kulturním domem, který je centrem příbramského společenského života – od plesů … VIDEO Afghánistán zblízka: přednáška o misích OSN v Příbrami Afghánistán zblízka: přednáška o misích OSN v Příbrami Na Škaredou středu 1. dubna se v Příbrami uskuteční přednáška, která nabídne odborný i … NEPŘEHLÉDNĚTE Pozor řidiči! Tento týden vás policie může nachytat na několika místech při měření rychlosti Pozor řidiči! Tento týden vás policie může nachytat na několika místech při měření rychlosti Od pondělí 30. března do neděle 5. dubna bude policie měřit rychlost na několika … AKTUÁLNĚ
Legendární běh Rožmitál – Březnice se po roce vrací. Letos už 68. ročník! Legendární běh Rožmitál – Březnice se po roce vrací. Letos už 68. ročník! Milovníci běhu by měli zbystřit. Už v neděli 5. dubna se uskuteční 68. ročník … SPORT
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz