Březen odstartuje sérií teplých dní, víkend ale bude opět studený
27. února 2021 (08:07)
Začátek března bude teplý, ke konci příštího týdne se ale výrazně ochladí. Jako celek by letošní třetí kalendářní měsíc mohl být mírně teplejší než obvykle a také o něco sušší. Vyplývá to z dlouhodobé předpovědi Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) pro následující čtyři týdny.
"Předpokládáme, že období od 1. do 28. března bude teplotně průměrné až slabě nadprůměrné," uvádějí meteorologové. Pravděpodobně nejteplejší bude týden od 22. března, když už by i noční teploty měly zůstávat nad bodem mrazu.
Příští týden začne sérií nadprůměrně teplých dní. Maximální denní teploty budou kolem deseti stupňů Celsia, ve čtvrtek až kolem 12 stupňů. Před víkendem ale do Česka znovu dorazí prudké ochlazení, takže pro neděli 7. března předpovídají meteorologové denní maxima jen kolem jednoho stupně. V dalších třech týdnech by se ale mělo opět postupně oteplovat.
Srážkově bude letošní březen nanejvýš průměrný, možná i mírně sušší. V jednotlivých týdnech spadne většinou od čtyř do osmi litrů vody na metr čtvereční.
Průměrná teplota v Česku v období od 1. do 28. března je 2,7 stupně Celsia. Nejchladněji bylo touto dobou podle dostupných údajů v roce 1987 s průměrnou teplotou minus 3,3 stupně, zatímco o tři roky později bylo v průměru plus 6,5 stupně Celsia.
Měsíční výhled vyjadřuje celkový charakter počasí, nepostihuje proto všechny možné výkyvy, upozorňuje ČHMÚ. Úspěšnost výhledu se pohybuje u teplot kolem 75 procent, u srážek kolem 65 procent. Předpověď na třetí a čtvrtý týden se často blíží dlouhodobým klimatickým hodnotám pro příslušná období.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
ČTK
ČTK
autor: Tomáš Pečenka
Další články
Vydejte se poznat Brdy s průvodci. Čeká vás Dům přírody i jedinečná Třítrubecká vyhlídka
Milovníci Brd mají jedinečnou příležitost poznat už zítra krajinu očima odborníků. …
PŘÍRODA
Extrémní závod Bcrossrun 13: Příbram měla silné zastoupení
Plzeňská Olympia hostila o víkendu 11.a 12. července 2026 další ročník extrémního …
SPORT
Léto v nemocnici ovládnou Emoce Taťány Vencovské
Galerie Gaudii gratia v Oblastní nemocnici Příbram nabídne od července do konce září …
Ze Svaté Hory do Koněpruských jeskyní. Digitální karta otevírá a spojuje dva regiony se slevami
Digitální návštěvnická karta propojující turistické oblasti Berounsko a Brdy a …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Do Česka míří vlna tropů. Už v úterý udeří silné bouřky, pak se vrátí třicítky
Počasí v Česku vstupuje do výrazně teplejší fáze. Nový týden přinese nadprůměrné letní …
AKTUÁLNĚ
Dálnice D3 se v létě posune. Jihočeská část bude hotová příští rok, středočeská má vykoupeno už 50 % pozemků
Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) oznámilo další postup při dostavbě dálnice D3. Už …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Vážná nehoda v Pročevilech: Starší motorkář nezvládl stroj a narazil do pevné překážky, s těžkým zraněním ho transportoval vrtulník
Vážná dopravní nehoda, při které se těžce zranil starší řidič motocyklu, zalarmovala v …
AKTUÁLNĚ
Sucho v Česku sílí. Potoky vysychají a odborníci varují před dalším zhoršením
Sucho se v České republice dál prohlubuje. Podle aktuálních údajů projektu InterSucho …
AKTUÁLNĚ
Na Orlíku se objeví sítě. Nejde o pytláky, ale o vědecký průzkum ryb
Ve dnech 13.–16. července 2026 proběhne na vodní nádrži Orlík odborný monitoring …
Policie a INSID vyrážejí do akce. Přísné kontroly autobusů a kamionů budou po celé republice
Na českých silnicích začínají rozsáhlé dopravně-bezpečnostní kontroly zaměřené na …
DOPRAVA





