8. 4. svátek má Ema




Brdy z ptačí perspektivy provede letec a fotograf Jiří Jiroušek

19. května 2023   (18:01)
Dalších 9 fotografií v galeriiBrdy z ptačí perspektivy provede letec a fotograf Jiří Jiroušek
foto: Jiří Jiroušek/se souhlasem

Fotografická přednáška se koná v úterý 23. května od 18.00 v obřadní síni Městského úřadu Hostomice.


Jiří Jiroušek za několik týdnů oslaví třicet let, kdy létá na motorovém paraglidu. K této vášni brzy přidal i fotografování. „Nově jsem dal dohromady mapu, kde všude jsem v České republice létal. Je na ní vyznačeno 413 fotoletů a přibližně 50 000 kilometrů. Všech letů jsem absolvoval přes 800, před rokem 2010 ale nemám záznamy z GPS,“ uvádí statistiku Jiří Jiroušek.

Rodák z Příbrami často létá i nad Brdy. V úterý 23. května se místu bude věnovat na fotografické přednášce „Brdy z nebe“ v obřadní síni Městského úřadu Hostomice. Akce začíná v 18.00, ochutnávku Jirouškovy práce připojujeme ve fotogalerii.
Fotografie Jiřího Jirouška aktuálně najdete také v recepci a restauraci Golf Parku Slapy, začátkem května otevřel výstavu „Středočeský kraj – pohled z ptačí perspektivy“ ve městě Dabas v Maďarsku. Kolekce jeho snímků vycházejí zároveň jako obrazové publikace. Nejnovější z nich jsou Nebeské pohledy na Český kras se 146 fotografiemi pořízenými během desítek letů v období 2008–2022.

Fotogalerie

Brdy z ptačí perspektivy provede letec a fotograf Jiří Jiroušek (1) Brdy z ptačí perspektivy provede letec a fotograf Jiří Jiroušek (2) Brdy z ptačí perspektivy provede letec a fotograf Jiří Jiroušek (3) Brdy z ptačí perspektivy provede letec a fotograf Jiří Jiroušek (4) Brdy z ptačí perspektivy provede letec a fotograf Jiří Jiroušek (5) Brdy z ptačí perspektivy provede letec a fotograf Jiří Jiroušek (6) Brdy z ptačí perspektivy provede letec a fotograf Jiří Jiroušek (7) Brdy z ptačí perspektivy provede letec a fotograf Jiří Jiroušek (8) Brdy z ptačí perspektivy provede letec a fotograf Jiří Jiroušek (9)

foto: Jiří Jiroušek/se souhlasem

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: Magdalena Rezková








Související


Další články

Ranní mrazy udeřily: úroda je v ohrožení, pěstitelé mají před sebou kritické dny Ranní mrazy udeřily: úroda je v ohrožení, pěstitelé mají před sebou kritické dny Velikonoční oteplení nás příjemně naladilo na jaro, ale návrat k realitě byl nečekaně … AKTUÁLNĚ Policisté i tento týden budou sledovat rychlostní limity. Kde se s nimi můžete potkat? Policisté i tento týden budou sledovat rychlostní limity. Kde se s nimi můžete potkat? Policisté na Příbramsku v dubnu zesílí dohled nad bezpečností silničního provozu. … DOPRAVA Krutost ukrytá za zdmi tvrze. Pičín zve na přednášku o Kateřině Bechyňové Krutost ukrytá za zdmi tvrze. Pičín zve na přednášku o Kateřině Bechyňové Ve čtvrtek 9. dubna od 17 hodin se v sále restaurace v Pičíně uskuteční beseda s … HISTORIE Páté Bohutínské pstruhobraní se blíží. Rybářský závod nabídne soutěž, ryby i zábavu pro děti Páté Bohutínské pstruhobraní se blíží. Rybářský závod nabídne soutěž, ryby i zábavu pro děti Místní organizace Českého rybářského svazu Bohutín společně s obcí Bohutín připravuje … NEPŘEHLÉDNĚTE V Chrástu hoří skládka, hasiči berou vodu z Březnice V Chrástu hoří skládka, hasiči berou vodu z Březnice V úterý dopoledne se sjelo několik hasičských jednotek do Chrástu u Březnice. Hoří tam … VIDEO Vážná nehoda motorkáře si vyžádala pomoc letecké záchranné služby Vážná nehoda motorkáře si vyžádala pomoc letecké záchranné služby Nehoda motorkáře v úterý 7. dubna ráno u Hluboše zastavila provoz na silnici II/118. … AKTUÁLNĚ ŘSD zahajuje stavební sezonu. Příbram letos velké změny nečekají ŘSD zahajuje stavební sezonu. Příbram letos velké změny nečekají Ředitelství silnic a dálnic zahajuje v dubnu rozsáhlou stavební sezonu. V Česku se … DOPRAVA Baník žije! Příbram si po skvělém výkonu vynutila pátý zápas doma Baník žije! Příbram si po skvělém výkonu vynutila pátý zápas doma Dva noční ohňostroje pod okny hotelu v Prostějově měly Příbram rozhodit. Místo toho … SPORT Trest pro řidiče formule, se synem se odvolali Trest pro řidiče formule, se synem se odvolali Případ, který nejednou rozvířil dění na Příbramsku, má další pokračování. O jízdě … AKTUÁLNĚ
Vlčavu sjela desítka lodí při tradičním velikonočním sjezdu Vlčavu sjela desítka lodí při tradičním velikonočním sjezdu Velikonoční víkend v Rožmitále pod Třemšínem doslova ožil vodáckou tradicí. V sobotu … FOTOGALERIE
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz