11. 4. svátek má Izabela

Brdy budou pokryté signálem až v roce 2018

6. srpna 2016   (08:30)
Brdy budou pokryté signálem až v roce 2018
foto: sxc

Prozatím je signál jen v okrajových částech.



Nejnavštěvovanější části nové Chráněné krajinné oblasti Brdy (CHKO) by měly být pokryté dostatečným signálem mobilních operátorů až v roce 2018. Zrušený vojenský prostor, který se v lednu otevřel turistům, zatím nepokrývá žádná síť. Signál je teď pouze v okrajových částech, řekl ČTK náměstek hejtmana Ivo Grüner (ČSSD), který je za Plzeňský kraj koordinátorem dokončení příprav CHKO pro turistické využití. Podle něj bylo mělo být nedostatečně zmapované území pokryté signálem před zpřístupněním.

"Pozvali jsme k jednání všechny mobilní operátory a ministerstvo obrany na 9. srpna do Plzně. K montáži vysílačů chceme využít stávající stožáry armády. Usilujeme o to, aby se všichni operátoři domluvili," uvedl Grüner. Na velkém jednání o Brdech 29. června ve Strašicích na Rokycansku byli přítomni jen zástupci Vodafone.

Projekty a povolení vysílačů, tedy stavby takzvaných základnových stanic na pokrytí nejdůležitějších míst, by mohly být hotové příští rok a stavby začnou o rok později. Václav Kubík z Vodafone uvedl, že příprava a stavba stanice trvá v ideálních podmínkách rok.

"Mělo to (dostatečný signál) být vyřešené před otevřením prostoru, aby se tam dalo bezpečně zasahovat. Teď tam budou dva roky jezdit lidé a pořád budou v ohrožení života," uvedl Grüner.

Podle něj budou muset všichni tři operátoři investovat v oblasti desítky milionů korun. Přímo v CHKO sice nežijí trvalí obyvatelé, ale telekomunikační firmy by měly vyjít svým klientům vstříc. Podle něj se navíc ve smlouvách s krajem o zajištění telefonních služeb zavazují k téměř 100procentnímu pokrytí regionu.

Plzeňský kraj dále vyvolá jednání s Vojenskými lesy a statky, patřící pod ministerstvo obrany, o společné údržbě hlavních přístupových silnic a cest v CHKO. Jde stále o účelové komunikace. Vojenské lesy už se dohodly s policií a hasiči, že jim tyto silnice, často blokované závorami nebo zátarasy, otevřou. "Chceme s lesy domluvit spolupráci, že budeme hlavní silnice udržovat a protahovat ve spolupráci s naší správou a údržbou silnic (organizace vlastněná krajem)," uvedl náměstek. Podle něj je ale také problém v tom, že zatím nejsou mapy všech silnic. "Jde o velké území, které zatím není moc zmapované," dodal.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: ČTK
autor: ČTK








Další články

Vodní elektrárna Slapy je po roční odstávce jednoho soustrojí opět v plné síle Vodní elektrárna Slapy je po roční odstávce jednoho soustrojí opět v plné síle Vodní elektrárna Slapy je po roční odstávce jednoho ze tří soustrojí opět v plné síle. … NEPŘEHLÉDNĚTE Příbram brzdí opravy: asfalt mizí z trhu a dodavatelé chtějí víc peněz Příbram brzdí opravy: asfalt mizí z trhu a dodavatelé chtějí víc peněz Růst cen ropy a dalších komodit začíná dopadat i na Příbram. Město v posledních … AKTUÁLNĚ Tipy na víkend: Zahájení sezóny pro turisty i milovníky motorových vozidel! Tipy na víkend: Zahájení sezóny pro turisty i milovníky motorových vozidel! Tento víkend, konkrétně v sobotu 11. dubna, bude v Příbrami oficiálně zahájena … KULTURA Na silnici nad Věšínem skončilo auto na střeše Na silnici nad Věšínem skončilo auto na střeše V pátek 10. dubna dopoledne vyjížděli záchranáři k nahlášené nehodě v katastru obce … FOTOGALERIE Voda, běh a první odpovědi sezony: Příbram hostí už v sobotu napínavý aquatlon Voda, běh a první odpovědi sezony: Příbram hostí už v sobotu napínavý aquatlon Triatlonová sezona se rozjíždí a hned zkraje nabídne pořádně zajímavou podívanou. V … SPORT Policejní pyrotechnik odpálil nalezenou munici na místě Policejní pyrotechnik odpálil nalezenou munici na místě Ve čtvrtek 9. dubna po 9. hodině ráno byl ohlášen nález munice v katastru obce … NEPŘEHLÉDNĚTE V Prokopské ulici přibydou vodicí linie. Město napravuje nedostatek z rekonstrukce V Prokopské ulici přibydou vodicí linie. Město napravuje nedostatek z rekonstrukce V Prokopské ulici na Březových Horách se chystají další úpravy. Město zde nechá … AKTUÁLNĚ Baník venku vyhrál 6:3, doma vedl 2:1. Přesto končí. Rozhodla jediná špatná třetina Baník venku vyhrál 6:3, doma vedl 2:1. Přesto končí. Rozhodla jediná špatná třetina Hokejisté HC Baník Příbram vstoupili do rozhodujícího utkání přesně tak, jak … SPORT Benzin i nafta jsou stále nejlevnější u Silmetu i na čerpacích stanicích Prim Benzin i nafta jsou stále nejlevnější u Silmetu i na čerpacích stanicích Prim Za benzin Natural 95 zaplatíte do čtvrtka v Příbrami v rozmezí od 40,90 Kč do 43,90 Kč … AKTUÁLNĚ
Středočeské Velikonoce: policie kontrolovala přes 7 tisíc řidičů, našli se i pod vlivem alkoholu a drog Středočeské Velikonoce: policie kontrolovala přes 7 tisíc řidičů, našli se i pod vlivem alkoholu a drog Během letošních velikonočních svátků a prodlouženého víkendu prováděli policisté ve … DOPRAVA
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz