12. 8. svátek má Klára
Bonnie Tyler: Procestovala jsem snad celý svět

26. listopadu 2019   (16:24)
Bonnie Tyler: Procestovala jsem snad celý svět

Velšskou zpěvačku budeme mít možnost vidět, ale hlavně slyšet na jaře příštího roku.Bonnie Tyler, narozená jako Gaynor Hopkins, je velšská zpěvačka. Je známá svým charakteristickým chraplavým hlasem.

Její profesionální hudební kariéra začala v polovině 70. let, kdy podepsala smlouvu s RCA Records. Hned její první singl, „Lost in France“ se v britské hitparádě umístil v první desítce, konkrétně na 9. místě. V roce 1977 vydala první sólové album s názvem The World Starts Tonight, v současnosti má na kontě již přibližně 15 studiových desek.

Spolupracovala rovněž s jinými muzikanty. Známá je například písnička „Islands“, kterou nazpívala pro stejnojmenné album Mika Oldfielda vydané v roce 1987.
V roce 2013 se stala reprezentantkou Velké Británie na mezinárodní hudební soutěži Eurovision Song Contest. Ve finále, které se konalo 18. května 2013, soutěžila s písní „Believe in Me“ a s celkovými 23 body se umístila na 19. místě z 26 soutěžících.

Pamatujete si všechna města, která jste navštívila?
To si opravdu nepamatuji, ani to nejde. Navštívila jsem jich za svůj život hodně, jen minulý rok, když jsem vydala nové album, jich bylo několik desítek. Procestovala jsem snad skoro celý svět. 

Víte, kolik jste měla koncertů za svůj život?
Ne, nevím, ale byly to rozhodně tisíce. Začala jsem zpívat, když mi bylo 17 a půl. Velký boom nastal, když mi bylo 26. Podepsala jsem skvělý kontrakt, to jsem ani nikdy v životě neočekávala. Byla jsem objevena náhodou, zpívala jsem v londýnském klubu a dva hledači talentů si přišli poslechnout nějaké chlapce. A uslyšeli mě. Tolik se jim to líbilo, že mi nabídli profesionální kontrakt. V roce 1976 jsem měla první nahrávku. Od té doby jsem dělala velké koncerty. Hudební byznys se rozjel. V té době se prodávalo padesát tisíc kopií denně. Teď už jich tolik neprodávám, preferuji vystupování naživo. 

Vaše původní jméno bylo Gaynor Hopkins. Proč zrovna Bonnie Tyler?
Změnila jsem své jméno ve 26 letech, protože znělo lépe. Lidí s příjmením Hopking bylo hodně, v Anglii byla známá zpěvačka Mary Hopkin, nechtěla jsem, aby si mě pletli. Udělala jsem si dva papíry. Na jednom byla křestní jména, na druhém příjmení. A prostě jsem to různě kombinovala, nakonec jsem zvolila Bonnie Tyler, protože to dobře zní.

Příští rok máte dva koncerty v ČR. Jak se na ně těšíte?
Opravdu se moc těším. Byla jsem v Praze a musím říct, že je to nádherné město. Strašně se mi to tam líbí, ale nikdy jsem nebyla v Příbrami. To město vůbec neznám, už jsem si o něm zjišťovala informace na internetu. Doufám, že se všichni těší na mou show, tak jak se těším já. Bude to skvělé.

Víme, že na koncertech Vás doprovází manžel. Bude tomu tak i v Čechách?
Ano, přijede se mnou na oba koncerty. Jsem mu za doprovod moc vděčná.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz

autor: top

Další články

Každá třetí zmrzlina neprošla testy, uvedla SZPI Každá třetí zmrzlina neprošla testy, uvedla SZPI V době nouzového stavu kradli dřevo, naftu, ale i peníze. Trojici mužů stíhá policie V době nouzového stavu kradli dřevo, naftu, ale i peníze. Trojici mužů stíhá policie Doba trávená na sociálních sítích stoupla na 159 minut Doba trávená na sociálních sítích stoupla na 159 minut Nepřehlédněte Příbramská nemocnice s okamžitou platností zakazuje návštěvy v LDN a OŠP Příbramská nemocnice s okamžitou platností zakazuje návštěvy v LDN a OŠP Státní lesy spustily kampaň, v níž chtějí propagovat zvěřinovou gastronomii Státní lesy spustily kampaň, v níž chtějí propagovat zvěřinovou gastronomii Zvěřina bude k dostání na 65 lesních správách a zvěřinových závodech. 12. srpna 2020   (08:58) V Příbrami zabojují o tituly více než čtyři stovky triatlonistů V Příbrami zabojují o tituly více než čtyři stovky triatlonistů O víkendu 15. a 16. srpna se v Příbrami uskuteční nejen mistrovství republiky na olympijských tratích, ale také atraktivní závod tříčlenných štafet. Nechybí mezi nimi ani většina českých reprezentantů. 12. srpna 2020   (06:21) Hygienici otestovali účastníky dobříšského tábora. Drtivá většina se covidem nenakazila Hygienici otestovali účastníky dobříšského tábora. Drtivá většina se covidem nenakazila Z celkového počtu osmdesáti testovaných zná výsledky již 73 lidí. Kromě vedoucího tábora byla nákaza covidem zjištěna u dvou osob. 11. srpna 2020   (20:22) Čeká nás nebeská podívaná. Vrcholí Perseidy, roj meteorů bude vidět už po setmění Čeká nás nebeská podívaná. Vrcholí Perseidy, roj meteorů bude vidět už po setmění Perseidy budou aktivní až do 24. srpna. 11. srpna 2020   (17:44) Začal se ukájet a běžel ke mně, říká žena, kterou v pondělí večer obtěžoval v Příbrami onanista Začal se ukájet a běžel ke mně, říká žena, kterou v pondělí večer obtěžoval v Příbrami onanista
Informační centrum se přesune do bývalého fotoateliéru v Pražské ulici Informační centrum se přesune do bývalého fotoateliéru v Pražské ulici Město chce tímto krokem oživit nákupní zónu v Pražské ulici. 11. srpna 2020   (13:03)
Kodex redakce Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2020 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz