12. 12. svátek má Simona

Bonnie Tyler: Procestovala jsem snad celý svět

26. listopadu 2019   (16:24)
Bonnie Tyler: Procestovala jsem snad celý svět

Velšskou zpěvačku budeme mít možnost vidět, ale hlavně slyšet na jaře příštího roku.


Bonnie Tyler, narozená jako Gaynor Hopkins, je velšská zpěvačka. Je známá svým charakteristickým chraplavým hlasem.

Její profesionální hudební kariéra začala v polovině 70. let, kdy podepsala smlouvu s RCA Records. Hned její první singl, „Lost in France“ se v britské hitparádě umístil v první desítce, konkrétně na 9. místě. V roce 1977 vydala první sólové album s názvem The World Starts Tonight, v současnosti má na kontě již přibližně 15 studiových desek.

Spolupracovala rovněž s jinými muzikanty. Známá je například písnička „Islands“, kterou nazpívala pro stejnojmenné album Mika Oldfielda vydané v roce 1987.
V roce 2013 se stala reprezentantkou Velké Británie na mezinárodní hudební soutěži Eurovision Song Contest. Ve finále, které se konalo 18. května 2013, soutěžila s písní „Believe in Me“ a s celkovými 23 body se umístila na 19. místě z 26 soutěžících.

Pamatujete si všechna města, která jste navštívila?
To si opravdu nepamatuji, ani to nejde. Navštívila jsem jich za svůj život hodně, jen minulý rok, když jsem vydala nové album, jich bylo několik desítek. Procestovala jsem snad skoro celý svět. 

Víte, kolik jste měla koncertů za svůj život?
Ne, nevím, ale byly to rozhodně tisíce. Začala jsem zpívat, když mi bylo 17 a půl. Velký boom nastal, když mi bylo 26. Podepsala jsem skvělý kontrakt, to jsem ani nikdy v životě neočekávala. Byla jsem objevena náhodou, zpívala jsem v londýnském klubu a dva hledači talentů si přišli poslechnout nějaké chlapce. A uslyšeli mě. Tolik se jim to líbilo, že mi nabídli profesionální kontrakt. V roce 1976 jsem měla první nahrávku. Od té doby jsem dělala velké koncerty. Hudební byznys se rozjel. V té době se prodávalo padesát tisíc kopií denně. Teď už jich tolik neprodávám, preferuji vystupování naživo. 

Vaše původní jméno bylo Gaynor Hopkins. Proč zrovna Bonnie Tyler?
Změnila jsem své jméno ve 26 letech, protože znělo lépe. Lidí s příjmením Hopking bylo hodně, v Anglii byla známá zpěvačka Mary Hopkin, nechtěla jsem, aby si mě pletli. Udělala jsem si dva papíry. Na jednom byla křestní jména, na druhém příjmení. A prostě jsem to různě kombinovala, nakonec jsem zvolila Bonnie Tyler, protože to dobře zní.

Příští rok máte dva koncerty v ČR. Jak se na ně těšíte?
Opravdu se moc těším. Byla jsem v Praze a musím říct, že je to nádherné město. Strašně se mi to tam líbí, ale nikdy jsem nebyla v Příbrami. To město vůbec neznám, už jsem si o něm zjišťovala informace na internetu. Doufám, že se všichni těší na mou show, tak jak se těším já. Bude to skvělé.

Víme, že na koncertech Vás doprovází manžel. Bude tomu tak i v Čechách?
Ano, přijede se mnou na oba koncerty. Jsem mu za doprovod moc vděčná.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz

autor: topDalší články

Výsuvné sloupky zamezí vjezdu vozidel do Pražské ulice Výsuvné sloupky zamezí vjezdu vozidel do Pražské ulice Vjezdy do Pražské ulice budou nově o víkendu uzamykány tak, jako je tomu ve všedních dnech, tj. v deset hodin dopoledne 12. prosince 2019   (08:43) Svatá Hora o svátcích otevře jinak nepřístupnou chodbu Svatá Hora o svátcích otevře jinak nepřístupnou chodbu Součástí prohlídky jsou unikátní podlahové barokní hodiny, které byly nedávno zrestaurovány 12. prosince 2019   (06:07) Vánoční jarmark zaplnil školu Vánoční jarmark zaplnil školu V úterý se v budově základní školy ve Školní ulici uskutečnil vánoční jarmark za veliké účasti rodičů. 11. prosince 2019   (19:01) Macík: Vezeme i lyžařské brýle, když by zase vypadlo okno Macík: Vezeme i lyžařské brýle, když by zase vypadlo okno Slavnostní dakarské pódium čeká na závodníky 4. ledna a o den později závod odstartuje 11. prosince 2019   (17:02) Policisté zintenzivňují kontroly obchodních center Policisté zintenzivňují kontroly obchodních center Příbramští policisté zintenzivňují kvůli zajištění veřejného pořádku a bezpečnosti či plynulosti silničního provozu výkon služby. Zaměřovat se budou především na obchodní centra, parkoviště u nich a na místa, kde se soustřeďuje větší množství osob. 11. prosince 2019   (14:28) Výtvarná soutěž pro děti „Vánoce v Čechách a Ledru“ Výtvarná soutěž pro děti „Vánoce v Čechách a Ledru“ Nakreslete vánoční obrázek pro Ježíška a zapojte se do jedinečné mezinárodní soutěže 11. prosince 2019   (12:17) Na namrzlé vozovce nezvládl řízení, „zaparkoval“ v příkopu Na namrzlé vozovce nezvládl řízení, „zaparkoval“ v příkopu Ve voze cestovaly dvě osoby 11. prosince 2019   (09:57) Stavba Krčínovy cyklostezky je zahájena Stavba Krčínovy cyklostezky je zahájena Dne 9. prosince 2019 byla poklepem základního kamene zahájena významná a dlouho očekávaná stavba cyklostezky Sedlčany – Prčice, též zvané Krčínova cyklostezka. Rozsáhlá stavba, která spojí město Sedlčany a Sedlec – Prčice, bude zprovozněna koncem listopadu roku 2020. 11. prosince 2019   (08:41) Jan Konvalinka: Poznal jsem, že politika, bohužel i ta komunální, není mírumilovným a klidným prostředím Jan Konvalinka: Poznal jsem, že politika, bohužel i ta komunální, není mírumilovným a klidným prostředím „Až budete mít za sebou sto dní, tak se do vás pustíme,“ vyslechl starosta města od příbramského zastupitele krátce po svém zvolení. 11. prosince 2019   (06:06) Příbram má přes čtyřicet problémových lokalit. Žije zde zhruba tisíc lidí Příbram má přes čtyřicet problémových lokalit. Žije zde zhruba tisíc lidí Město chce podporovat sociálně vyloučené obyvatele při získávání a udržení si bydlení. Na projekt získalo dotaci převyšující čtyři miliony korun 10. prosince 2019   (18:27)Kodex redakce Reklama Kontakty Informace o cookies Ochrana osobních údajů
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2019 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz