Boleslav remizovala s Příbramí 0:0, v závěru neproměnila pokutový kop
4. dubna 2021 (17:04)
Fotbalisté Mladé Boleslavi remizovali v 25. kole první ligy s Příbramí 0:0. Záchranářský souboj mohl rozhodnout domácí Tomáš Ladra, ale v 82. minutě neproměnil penaltu. Domácí nevyhráli v nejvyšší soutěži potřetí za sebou a v neúplné tabulce zůstali na 15. místě. Od sestupových příček je nyní dělí pět bodů, Brno má ale zápas k dobru. Příbram je nadále poslední a na vítězství čeká už 14 kol.
Boleslavští během reprezentační pauzy postoupili do čtvrtfinále domácího poháru, když porazili Slovácko 4:2 po prodloužení. Do duelu s Příbramí sice nastoupili v základní sestavě bez kapitána Matějovského, přesto mohli jít brzy do vedení. Hned ve čtvrté minutě si naběhl na Preislerovu přihrávku Malínský, který překonal brankáře Šimana, jehož ale na brankové čáře na poslední chvíli zastoupil Cmiljanovič.
Domácí byli v úvodu dál nebezpečnější a o chvíli později se mohl prosadit po rohovém kopu Škoda, jenže hlavičkou minul. Příbram hru vyrovnala a rovněž si vypracovala nadějnou příležitost. Pohotová Rezkova střela však mířila jen doprostřed brány, kde ji skvěle vyrazil gólman Šeda.
Mladoboleslavský kouč Karel Jarolím, který začínal trenérskou kariéru právě v Příbrami, proto do druhé půle reagoval dvojnásobným střídáním a poslal na hřiště i Matějovského. Jeho hráči pak zvýšili tlak a v závěrečné dvacetiminutovce mohli několikrát rozhodnout.
Nejprve po centu Preislera a prodloužení Škody minul odkrytou branku Dancák. Následně Škoda orazítkoval hlavičkou obě tyče, než míč odkopl Rezek. Osm minut před koncem dostali domácí největší příležitost, když po zákroku Mezery na Preislera rozhodčí Marek po zhlédnutí opakovaných záběrů nařídil pokutový kop.
Nejprve po centu Preislera a prodloužení Škody minul odkrytou branku Dancák. Následně Škoda orazítkoval hlavičkou obě tyče, než míč odkopl Rezek. Osm minut před koncem dostali domácí největší příležitost, když po zákroku Mezery na Preislera rozhodčí Marek po zhlédnutí opakovaných záběrů nařídil pokutový kop.
K němu se postavil nejlepší ligový střelec týmu Ladra, avšak při pokusu o svou sedmou branku v této ligové sezoně nasměroval míč jen vedle pravé Šimanovy tyče. Své zaváhání pak třiadvacetiletý útočník nenapravil ani při další šanci minutu před koncem. Boleslavi následně nepomohlo ani sedmiminutové nastavení a z posledních devíti domácích zápasů v lize vyhrála jediné. Příbram nepodlehla Boleslavi v nejvyšší soutěži potřetí za sebou.
FK Mladá Boleslav - 1. FK Příbram 0:0
Rozhodčí: Marek - Váňa, Vaňkát - Hocek (video). ŽK: Antwi, Tregler (oba Příbram). Bez diváků.
Sestavy:
M. Boleslav: Šeda - Fulnek (46. Douděra), Takács, Křapka, Preisler - Dancák, Budínský (72. Skalák) - Malínský (46. Matějovský), Ladra, Zmrhal (72. Drchal) - Škoda. Trenér: Jarolím.
Příbram: Šiman - Nový, Kvída, Mezera, Cmiljanovič - Tregler, Rezek (90.+3 Obdržal) - Pilík, Zorvan, Antwi (70. Lalkovič) - Lubega (57. Voltr). Trenér: Valachovič.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
ČTK
ČTK
autor: Jakub Pečenka
Další články
Nový rybník má horší hodnocení vody. SZM vysvětluje, co to znamená pro koupající
Kvalita vody v příbramském Novém rybníku se podle posledního hodnocení zhoršila. …
AKTUALIZOVÁNO
Pozor na plyn! Policisté tento týden zaměří radary na Příbramsko
Řidiči na Příbramsku by měli v tomto týdnu více hlídat rychlost. Od pondělí 24. do …
DOPRAVA
V srpnu jsou vosy nejagresivnější a bodnutí přibývá
Léto je obdobím, kdy lidé tráví více času venku. S tím ale přibývá i nepříjemných …
AKTUÁLNĚ
Hudba, guláš, nové menu a Lucie na jaře. Belveder a Peklo jedou naplno
Po prázdninové pauze se v Příbrami znovu rozjíždí hudba, gastronomie i velké akce. …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Baník odhaluje tvář nové sezony. Klaban už má svou první permici. Máte ji také?
Nové dresy, nová posila a Klaban, který má konečně jméno a svou první permanentku. HC …
PR
Kdo povede Příbram dál? ANO představuje své první tři kandidáty
Hnutí ANO zveřejnilo první jména pro podzimní komunální volby v Příbrami. Lídrem a …
VOLBY 2026
Celý život říkáme Příbram. Víte ale, odkud se ten název skutečně vzal?
Příbram. Název, který každý z nás používá prakticky každý den. Přemýšleli jste ale …
HISTORIE
81 hodin nonstop. Havárie v Husově ulici ochromila dopravu a zaměstnala desítky lidí
Havárie vodovodního řadu v Husově ulici způsobila od úterý výrazné dopravní …
AKTUÁLNĚ
Poslední prázdninový týden přinese ochlazení, pak přijde krátké oteplení. Léto zakončí přeháňky
Poslední prázdninový týden začne v Česku spíše svěžím počasím. V pondělí bude většinou …
AKTUÁLNĚ
Kratom čeká tvrdší regulace. Závislost roste, odborníci varují před úplným zákazem
Kratom, rostlinný přípravek z jihovýchodní Asie, se v Česku stal jednou z nejrychleji …
ANKETA





