25. 4. svátek má Marek

Bohutín chce letos začít se stavbou nové čističky odpadních vod, chystá také chodník

ROZHOVOR
15. července 2014   (06:26)
Bohutín chce letos začít se stavbou nové čističky odpadních vod, chystá také chodník

Starosta Bohutína Ladislav Turek odpovídal na dotazy ohledně investičních akcí v obci.


Nedostačující kapacita čističky odpadních vod, chybějící chodník podél hlavního silničního tahu, zlepšení bezpečnosti školáků v okolí školní jídelny, to jsou jen některé problémy, které trápí obyvatele Bohutína u Příbrami. V letošním roce proto obec připravuje několik investičních akcí, které by měly tyto potíže vyřešit. Na které projekty se letosdostane, na to jsme se zeptali bohutínského starosty Ladislava Turka.

Čekají Bohutín v letošním roce nějaké větší investiční akce?

Ano, z těch nejbližších je to například oprava vodohospodářského majetku. Bude to hned v několika lokalitách. První se nachází u silnice I/18 ve směru na Chalupeckou louku, tam budeme navazovat na opravy z minulého roku. Další část oprav se uskuteční v západní části Bohutína směrem ke hřišti, kde budeme měnit nevyhovující potrubí z azbestocementu. Na tuto akci jsme získali od Svazku pro vodovody a kanalizace Příbram dotaci ve výši 850 tisíc korun. Celkové předpokládané náklady na celý projekt jsou milión sedm set tisíc korun.

Jednou z velkých investic letošního roku bude také stavba nové čističky odpadních vod, kdy začne?

V loňském roce se nám podařilo získat dotaci od Krajského úřadu Středočeského kraje. Tímto bych chtěl poděkovat i tehdejšímu hejtmanovi Josefu Řihákovi za pomoc při získání těchto peněz. Nová čistička se bude stavět v místě té současné, tedy u rybníku Drozďák. Ta současná čistička pochází z 50. let minulého století a už kapacitně nevyhovuje. Nová čistička odpadních vod bude mít kapacitu pro celý Bohutín s tím, že v příštím roce bude osazena jen jedna technologická linka, abychom odkanalizovali část Vysoké Pece. Na tento projekt jsme získali deset miliónů korun. Samotná stavba by mohla začít, když všechno půjde hladce, někdy začátkem září.

Začaly prázdniny, to je období, kdy se opravují především školní zařízení. Čekají Bohutín nějaké investice i v této oblasti?

Během letošních prázdnin budeme opravovat především mateřskou školku a to jak vnitřní prostory, tak její okolí. S tím, že práce uvnitř budovy chceme stihnout během července a srpna a úpravy okolí školky zřejmě zasáhnou ještě do měsíce září. Opravovat budeme také školní jídelnu. Součástí těchto prací bude i stavba nového chodníku před budovou jídelny. Tím se zlepší bezpečnost chodců a především dětí v této části Bohutína. S jeho stavbou začneme v srpnu, důvodem je konání tradiční bohutínské pouti na konci července, tak nechceme oslavy narušovat stavebními pracemi.

Obec také dlouhodobě usiluje o stavbu chodníku podél hlavního silničního tahu směrem na Rožmitál pod Třemšínem. V jaké fázi je tento projekt?

Ten chodník je podél hlavní silnice opravdu nutný. Zhruba už pět se pokoušíme zrealizovat jeho stavbu, máme už i stavební povolení, ale stále se nám nedaří získat dotaci. Navíc velkým problém byla šířka plánovaného chodníku, protože vzhledem k zástavbě i silnici by chodník byl užší o několik desítek centimetrů, než povolují normy. Ale snažíme se v tomto směru získat výjimku, aby se mohl chodník u hlavního silničního tahu v obci postavit.

Se všemi těmito projekty počítá obecní rozpočet, čekají vás letos také nějaké investice, které jsou nutné a se kterými rozpočet původně nepočítal?

Ano, celkem dvě. Tou první je oprava stavidel nad Vysokopeckým rybníkem, ke které by mělo dojít v druhé polovině letošního roku a na tuto akci už máme odsouhlasené peníze. Investorem by měl být Svazek pro vodovody a kanalizace Příbram. Tou druhou akcí pak bude stavba polních cest v rámci kompletní pozemkové úpravy Tisová, kde vlastně prostřednictvím Pozemkového úřadu stát platí veškerou realizaci. O tento projekt jsme usilovali téměř deset let. Hotovo by mělo být do konce října.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: text i foto: pribram.cz

autor: redDalší články

Turisté se 18. května vydají na 54. ročník pochodu Praha-Prčice Turisté se 18. května vydají na 54. ročník pochodu Praha-Prčice Pěší dostanou na výběr 16 tras 25. dubna 2019   (16:12) Na Nováku nově také koloběžky Na Nováku nově také koloběžky Největším sportovištěm v Příbrami je areál Nového rybníka, který v posledních letech se začínající sezonou nabízí vždy novou aktivitu pro sportovce. 25. dubna 2019   (13:29) Na dnešní odpoledne je již Novák připraven Na dnešní odpoledne je již Novák připraven Dnes proběhnou na Nováku čarodějnice. 25. dubna 2019   (11:43) V Husově ulici se zasekl autobus. Silnice je neprůjezdná! V Husově ulici se zasekl autobus. Silnice je neprůjezdná! Momentálně probíhají vyprošťovací práce. 25. dubna 2019   (09:48) AKTUÁLNĚ Most přes dálnici D4 u Řitky byl včera uzavřen, je v havarijním stavu Most přes dálnici D4 u Řitky byl včera uzavřen, je v havarijním stavu V brzké době se dá čekat oprava mostu a s tím spojená omezení. 25. dubna 2019   (08:19) Zesnulého Dana Nekonečného nahradí na Vítání slunovratu Prague Queen Zesnulého Dana Nekonečného nahradí na Vítání slunovratu Prague Queen Kapela Queen je opět velmi populární díky povedenému filmu Bohemian Rhapsody. 25. dubna 2019   (06:08) Policie by měla znát škodu na havarovaném vrtulníku do měsíce Policie by měla znát škodu na havarovaném vrtulníku do měsíce Policie původně očekávala, že škodu bude znát již na počátku letošního roku, následně se termín posunul na únor, kdy se zjistilo, že rozsah poškození nelze vizuální prohlídkou zjistit a bude nutné vrtulník odstrojit. 24. dubna 2019   (20:17) Už tento pátek dorazí do Březnice kapely Mňága a Žďorp společně s E!E Už tento pátek dorazí do Březnice kapely Mňága a Žďorp společně s E!E Páteční večer bude patřit rockové hudbě! Při troše štěstí můžete jít zdarma! 24. dubna 2019   (17:12) Výjezd z Příbrami komplikuje srážka vozidel na Evropské Výjezd z Příbrami komplikuje srážka vozidel na Evropské Vozidla blokují oba jízdní pruhy. 24. dubna 2019   (14:49) AKTUÁLNĚ Vše je připraveno, oheň prozatím s otazníky Vše je připraveno, oheň prozatím s otazníky Již zítra, ve čtvrtek 25. dubna, se v areálu Nového rybníka koná akce Čarodějnice na Nováku. Akce začíná v 16 hodin a připraven je bohatý program. Jediné, co ještě není zcela jasné je, zda bude zapálena připravená vatra. 24. dubna 2019   (12:28)Kodex redakce Reklama Kontakty Informace o cookies Ochrana osobních údajů
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2019 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz