17. 8. svátek má Petra




Blíží se Den Země. Udělejte něco pro ni, přijďte pomoci uklidit část CHKO BRDY!

14. dubna 2018   (13:49)
Blíží se Den Země. Udělejte něco pro ni, přijďte  pomoci uklidit část CHKO BRDY!

V rámci oslav Dne Země se bude uklízet mezi Osečí a Podlesím, Orlovem, Kozičínem, v blízkosti Pilské nádrže a Lázu.



Internetový portál ObjevBrdy.cz za podpory obcí Bohutín, Láz, Obecnice, Podlesí, Příbram pořádá v rámci oslavy Dne Země v sobotu 21. dubna již druhý ročník jarního úklidu v Brdech. Každý dobrovolník je vítán, akce je vhodná i pro celé rodiny, včetně dětí. Sraz účastníků bude v sobotu 21. dubna v 8 hodin ráno. Místa srazů budou zveřejněna na webu objevbrdy.cz během následujících dnů.

Uklízet se bude ve třech zónách: Oseč – Podlesí, Orlov – Kozičín a Pilská nádrž – Láz. „Není v našich silách organizovat úklid celého CHKO, jde o velmi rozsáhlou plochu. A proto bychom se chtěli poprvé soustředit na tu část, která nám je polohou nejbližší: od Obecnice až po obec Láz na Příbramsku,“ uvedl za pořadatele ze serveru ObjevBrdy.cz Hynek Harvánek s tím, že cílem společné jarní úklidové akce je připravit tuto oblast na zahájení nové turistické sezóny.

Ochranné rukavice i pytle na sběr odpadků dostanou dobrovolníci přímo na místě, město Příbram prostřednictvím Technických služeb následně zajistí svoz nashromážděného odpadu. Na závěr čeká účastníky drobné občerstvení a opékání špekáčků.

Dobrovolníci se mohou registrovat na adrese: info@objevbrdy.cz

„Přijďte nám pomoci a spojte příjemné s užitečným, protože tato úklidová akce není pouze o práci, ale i o čase stráveném na čerstvém vzduchu v krásné brdské přírodě,“ sdělil za město Příbram jeho místostarosta Václav Švenda, který se i letošního úklidu aktivně zúčastní.

Úklidová akce se pořádá u příležitosti Dne Země a je zaměřena zejména na vstupy do CHKO Brdy.

Předpokládaný program, sobota 21. dubna:
8:00 hromadný sraz na vybraných místech
8:00 až 8:30 rozdělení úklidových tras
9:00 až 14:00 úklid všech tras dle rozpisu



Máte zájem se do úklidu zapojit? Registrujte se, prosím, na adrese info@objevbrdy.cz

S konkrétními otázkami před akcí či v jejím průběhu se obracejte přímo na tým projektu z ObjevBrdy.cz:

Petr Piskač: +420 607 801 000 a Hynek Harvánek: +420 602 608 418.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: Pavlína Svobodová
tisková mluvčí radnice
autor: jk








Další články

Blížící se začátek školního roku zasáhne rozpočty rodin. Prvňáčkům pomáhají školy, obce i pojišťovny Blížící se začátek školního roku zasáhne rozpočty rodin. Prvňáčkům pomáhají školy, obce i pojišťovny Pro děti je nástup do první třídy velkým dobrodružstvím, pro mnoho rodičů ale také … NEPŘEHLÉDNĚTE Co se děje v parku po setmění? Zámek Dobříš hostí tradiční Noc s netopýry Co se děje v parku po setmění? Zámek Dobříš hostí tradiční Noc s netopýry Přijďte zjistit, co se děje v zámeckých zahradách po západu slunce a co všechno dokáže … AKTUÁLNĚ Česko zasáhly přes noc bouřky a vydatný déšť: Na horách spadlo přes 50 milimetrů, ochlazení je tady Česko zasáhly přes noc bouřky a vydatný déšť: Na horách spadlo přes 50 milimetrů, ochlazení je tady Po tropickém víkendu dorazila výrazná změna počasí. V noci na pondělí postupoval přes … AKTUÁLNĚ Na Březových Horách začne průzkum podloží. Náměstí J. A. Alise čeká dopravní uzavírka Na Březových Horách začne průzkum podloží. Náměstí J. A. Alise čeká dopravní uzavírka Na Březových Horách začne průzkum podloží v okolí kostela na náměstí J. A. Alise. … DOPRAVA Virtuální běhy zvou do Brd. Vyrazit můžete kdykoliv a vlastním tempem Virtuální běhy zvou do Brd. Vyrazit můžete kdykoliv a vlastním tempem Milovníci běhu i turistiky mohou objevovat krásy Brd novým způsobem. Regionální … SPORT Dobříš schválila stavbu nové budovy pro policii, demolice původní budovy rozdělila veřejnost Dobříš schválila stavbu nové budovy pro policii, demolice původní budovy rozdělila veřejnost Na místě bývalé policejní stanice v ulici 28. října v Dobříši se po měsících čekání … DOBŘÍŠ Brdy se zbarvily do růžova: Rozkvetlé vřesy lákají turisty do srdce Brd Brdy se zbarvily do růžova: Rozkvetlé vřesy lákají turisty do srdce Brd Léto se přehouplo do své druhé poloviny a právě nyní turisté obdivují nevšední krásu … AKTUÁLNĚ TRAGÉDIE U SEDLČAN: Osobní auto narazilo do stromu, řidič na místě zemřel TRAGÉDIE U SEDLČAN: Osobní auto narazilo do stromu, řidič na místě zemřel Nedělní ráno přineslo na Příbramsko tragickou zprávu z pozemních komunikací. Na … AKTUÁLNĚ Když klima zlobilo už dřív: počasí a nemoci na Příbramsku v 16. století Když klima zlobilo už dřív: počasí a nemoci na Příbramsku v 16. století Příbramsko má v archivech desítky autentických záznamů o počasí, neúrodách a … HISTORIE
Zůstala. Nevzdala to. Bojovala jednou rukou. Lucie Pudilová po operaci o bolesti i návratu Zůstala. Nevzdala to. Bojovala jednou rukou. Lucie Pudilová po operaci o bolesti i návratu Zápas na Štvanici jí vzal palec, ale ne chuť bojovat. Lucie Pudilová po operaci poprvé … ROZHOVOR
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz