5. 7. je st. svátek (Cyril a Metoděj)

Blatný: V ČR bylo podáno na 130.000 vakcín, což je průměr v EU

19. ledna 2021   (16:48)
Blatný: V ČR bylo podáno na 130.000 vakcín, což je průměr v EU
foto: pribram.cz, ČTK

"ČR není tím, kdo by očkoval nejvíc v Evropě, ani není tím, kdo by očkoval málo nebo nejméně," poznamenal ministr.


V Česku bylo k dnešním 11:00 podle ministra zdravotnictví Jana Blatného (za ANO) podáno 129.829 vakcín proti koronaviru. Naočkováno je tak 1,3 procenta populace, což je průměr v Evropě, uvedl dnes ministr ve sněmovní debatě o očkovací strategii.

"ČR není tím, kdo by očkoval nejvíc v Evropě, ani není tím, kdo by očkoval málo nebo nejméně," poznamenal ministr.
Registraci k očkování provedlo podle Blatného zhruba 160.000 seniorů nad 80 let, tedy asi 40 procent z nich. Více než 58.000 jich má rezervován termín, podotkl ministr. Očkováno už bylo 32.000 starobních důchodců, řekl.
Informace o tom, kolik je v jednotlivých krajích očkováno lidí, dostávají podle Blatného krajští koordinátoři. "Dohodli jsme se rovněž na tom, že tuto informaci budou od dnešního dne dostávat také hejtmani," uvedl Blatný. Data budou k dispozici online, až je budou očkovací místa poskytovat v požadované míře. "Správné číslo je důležitější než rychlé číslo," dodal Blatný.

Předseda poslanců opoziční ODS Zbyněk Stanjura uvedl, že veřejnost by měla dostávat údaje například o celkovém počtu lidí z prioritních skupin a o tom, kolik už jich bylo očkováno. Zvýšilo by to podle něho důvěru obyvatel. Podle Stanjury je také nutné se vyvarovat chyb s nabízenými, ale reálně neexistujícími termíny očkování. Místopředsedkyně opozičních Pirátů Olga Richterová řekla, že okolní země, které se připravovaly na druhou vlnu od léta, to zvládly lépe. Česko se podle ní začalo připravovat pozdě. "Léto bylo věnováno spíš budování mediálního obrazu," řekla poslankyně.
Blatný uvedl, že v lednu má být očkováno 346.625 lidí, v únoru 271.600 lidí a v březnu 662.400 osob. Pokud nebude k dispozici vakcína od britské farmaceutické společnosti AstraZeneca, bude celkový počet o zhruba 600.000 lidí nižší. Ministr také řekl, že 1450 lidí v Praze a 511 v Jihomoravském kraji už dostalo i druhou dávku vakcíny od společností Pfizer a BioNTech.

Premiér Andrej Babiš v neděli uvedl, že Česko má objednáno zhruba 20 milionů vakcín proti nemoci covid-19. Kromě vakcíny od společností Pfizer a BioNTech a firmy Moderna, kterými se už očkuje, jsou mezi objednanými dodávkami i látky od výrobců Curevac, AstraZeneca a Johnson&Johnson. Ta počítá s aplikací pouze jedné dávky a měla by na světový trh přijít v březnu.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
ČTK
autor: Tomáš Pečenka








Další články

Cyklohráček láká i výletníky z Příbrami. Připravil 14 prázdninových expedic Cyklohráček láká i výletníky z Příbrami. Připravil 14 prázdninových expedic Oblíbený výletní vlak Cyklohráček vyráží i letos na mimořádné prázdninové výlety. Od … AKTUÁLNĚ Bezpečně u vody: Stačí chvilka nepozornosti a letní pohoda může skončit tragédií Bezpečně u vody: Stačí chvilka nepozornosti a letní pohoda může skončit tragédií Léto a prázdniny jsou obdobím, kdy tisíce lidí míří k moři, na koupaliště, k rybníkům … AKTUÁLNĚ Z Příbrami až na vrchol. Petra Škopková je mistryní České republiky ve sportovní gymnastice Z Příbrami až na vrchol. Petra Škopková je mistryní České republiky ve sportovní gymnastice Příbram má nový velký sportovní úspěch. Petruška Škopková se na letošním Mistrovství … SPORT Jen jednou v roce! Hornické muzeum zpřístupní v neděli všechny expozice za symbolickou korunu Jen jednou v roce! Hornické muzeum zpřístupní v neděli všechny expozice za symbolickou korunu První červencový víkend patří v Příbrami tradiční Prokopské pouti. Největší a … ZAJÍMAVOSTI Slavíme Cyrila, Metoděje i Husa. A obchody? Otevřené, jak jste zvyklí Slavíme Cyrila, Metoděje i Husa. A obchody? Otevřené, jak jste zvyklí Červencové státní svátky letos připadají na neděli 5. července a pondělí 6. července. … AKTUÁLNĚ Mateřídouška provoněla brdské stráně. Drobounká bylinka s velkou silou Mateřídouška provoněla brdské stráně. Drobounká bylinka s velkou silou Začátek léta přináší do brdských luk a pastvin jednu z nejkrásnějších a … POZNÁVÁME BRDY Drahenice znovu ožijí sportem. Tradiční Drahenice Cup nabídne fotbal, volejbal i bohatý doprovodný program Drahenice znovu ožijí sportem. Tradiční Drahenice Cup nabídne fotbal, volejbal i bohatý doprovodný program V sobotu 4. července od 9 hodin se v Drahenicích uskuteční tradiční Drahenice Cup ve … NEPŘEHLÉDNĚTE Pohonné hmoty v Příbrami: Ceny se po celý týden prakticky nezměnily Pohonné hmoty v Příbrami: Ceny se po celý týden prakticky nezměnily Za benzin Natural 95 zaplatíte momentálně v Příbrami stejně jako minulý týden a to v … DOPRAVA Příbramské iktové centrum získalo už pošesté prestižní evropské ocenění. Za rok 2025 obdrželo nejvyšší diamantovou plaketu Příbramské iktové centrum získalo už pošesté prestižní evropské ocenění. Za rok 2025 obdrželo nejvyšší diamantovou plaketu Iktové centrum Oblastní nemocnice Příbram, specializované pracoviště určené pro … AKTUÁLNĚ
Na silnici II/604 u Milína se řetězově srazila dvě auta s motorkou, zranila se spolujezdkyně Na silnici II/604 u Milína se řetězově srazila dvě auta s motorkou, zranila se spolujezdkyně K řetězové dopravní nehodě došlo v pátek dopoledne na silnici II/604 u Milína, která … AKTUALIZOVÁNO
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz