Blatný: Nejsem si vědom pochybení, rozvolňovat je třeba opatrně
7. dubna 2021 (12:06)
foto: pribram.cz, ČTK
"Jsme sice z nejhoršího venku, ale situace je stále velmi závažná a je třeba, abychom táhli za jeden provaz," řekl.
Odcházející ministr zdravotnictví Jan Blatný (za ANO) si není vědom žádných pochybení. Rozhodoval se na podkladě odborných analýz a konzultoval s odborníky, řekl dnes novinářům. Potvrdil, že ho dnes prezident Miloš Zeman na žádost premiéra Andreje Babiše (ANO) odvolal z funkce. Nahradí ho dermatolog a ředitel Fakultní nemocnice Královské Vinohrady Petr Arenberger (62).
"Jsme sice z nejhoršího venku, ale situace je stále velmi závažná a je třeba, abychom táhli za jeden provaz," řekl Blatný. Věří, že bude brzy zveřejněn nový systém pro uvolňování protiepidemických opatření, který nahradí do února používané rizikové skóre PES. Rozvolňování by podle něho mělo být opatrné. Vyhráno bude v létě, kdy bude proočkováno 70 procent populace, pokud budou přicházet vakcíny v objednaných počtech, řekl.
Zopakoval také, že by postupoval on i celá vláda zřejmě jinak před loňskými Vánoci, pokud by věděl, že je v populaci už hojně rozšířená nakažlivější britská varianta viru. Před svátky se znovu otevřely restaurace nebo všechny obchody, v lednu se pak zvedla největší vlna epidemie.
"Myslel jsem, že se mi více podaří společnost spojit. Tam vidím ještě jisté rezervy, ale třeba se to podaří tomu, kdo přijde po mně," řekl Blatný. Na dotaz, jestli mu těch pět měsíců na ministerském postu za to stálo, řekl, že určitě a že toho nelituje. "Je to něco, co považuji i pro sebe za přínos," dodal.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
ČTK
ČTK
autor: Jakub Pečenka
Další články
Příbram otočila zápas s Dynamem! Důležité vítězství drží naději na baráž
Příbram si doma připsala cenné tři body. Proti Dynamu České Budějovice sice prohrávala …
SPORT
SENZACE! 2. ZŠ Dobříš je MISTREM REPUBLIKY! Po 18 letech znovu na vrcholu
Tohle je sportovní pohádka, která se stala skutečností. Dobříšští školáci z 2. ZŠ …
SPORT
Na vodních dílech Slapy a Orlík začala v pátek plavební sezona
Na vodních dílech Slapy a Orlík začala od 1. května plavební sezona. O víkendu Povodí …
AKTUÁLNĚ
První máj: svátek práce, nebo den lásky? V Česku slavíme obojí
První květen. Datum, které ve světě znamená protesty, průvody a připomínku dělnických …
ZAJÍMAVOSTI
Tipy na víkend: První květnový víkend bude plný sportu a kultury
O víkendu se můžete pěšky vydat na Vysokou za Dvořákem, vyrazit na pochod kolem …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Na Drkolnově má vzniknout nové parkoviště. Projekt je už na stavebním úřadě, veřejnost se může vyjádřit
Nedostatek parkovacích míst je dlouhodobý problém většiny českých měst — a Příbram …
AKTUÁLNĚ
Malý princ: druhá nejpřekládanější kniha světa. A pořád nejjemnější návod na lidskost
Malý princ se často tváří jako pohádka, ale ve skutečnosti je to jedna z nejjemnějších …
ZAJÍMAVOSTI
Filipojakubská noc připomíná staré zvyky a pověry. V ten čas čarodějnice mířily na Plešivec
Noc z 30. dubna na 1. května u nás patří k nejpůsobivějším v roce. Říká se jí …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Andělské schody: unikátní přírodní klenot regionu
Nedaleko Dobříše se nachází výjimečné chráněné území Andělské schody, které v sobě …
TIP NA VÝLET
/KAUZA NEMOCNICE/ Ředitel Holobrada: V tomto případu se cítím nevinen!
Kriminalisté po úterním zásahu v příbramské nemocnici obvinili šest lidí a tři firmy z …
AKTUALIZOVÁNO




