Bitvu u Slivice si připomeneme 11. května
20. března 2019 (10:33)
foto: kap
Tato akce se konala poprvé v roce 2000. Připomíná události konce války v Evropě ve dnech 11. a 12. května 1945.
Už za necelé dva měsíce, v sobotu 11. května, se uskuteční další ročník akce Připomínka bitvy u Slivice 1945. Program bude připravený prakticky po celý den od 10 do 16 hodin. Po celou dobu budou v okolí akce také stánky s vojenskou tématikou a občerstvením. Vstup na akci je zdarma, ale za parkování osobního vozu zaplatíte 50 Kč.
Akce začne v 10 hodin výstavou techniky, výzbroje a výstroje Armády ČR, přesněji 13. dělostřeleckého pluku Jince. Prohlédnout bude možné i techniku hasičského sboru a klubů vojenské historie.
V pravé poledne proběhne pietní akt u Památníku Vítězství. Od 13:00 do 14:30 pak proběhne připomínka poslední bitvy formou dynamické ukázky. Následovat budou ukázky dělostřeleckého pluku, hasičů a také policie.
Akce začne v 10 hodin výstavou techniky, výzbroje a výstroje Armády ČR, přesněji 13. dělostřeleckého pluku Jince. Prohlédnout bude možné i techniku hasičského sboru a klubů vojenské historie.
V pravé poledne proběhne pietní akt u Památníku Vítězství. Od 13:00 do 14:30 pak proběhne připomínka poslední bitvy formou dynamické ukázky. Následovat budou ukázky dělostřeleckého pluku, hasičů a také policie.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: kap
autor: kap
Další články
Tradiční členská schůze svazu tělesně postižených v Rožmitále pod Třemšínem opět spojila komunitu
Ve čtvrtek 13. listopadu se ve Společenském centru v Rožmitále pod Třemšínem …
Adam Rada: Mladý fotbalista, který proměnil vesnický fotbal v show
Originální videa, nakažlivý humor a první vyprodaná živá show v rodném Novém Kníně. …
Proč je správné užívání antibiotik důležitější než kdy dřív?
Antibiotická rezistence patří k největším hrozbám moderní medicíny. O tom, proč …
ROZHOVOR
V Příbrami se představí Ivan Mládek a jeho legendární Banjo Band
Ve čtvrtek 27. listopadu od 19:00 ožije Estrádní sál Divadla A. Dvořáka Příbram …
Dobříš má nové stromy díky společné výsadbě dobrovolníků
Dobrovolníci, skauti i zástupci města společně vysadili desítky stromů a keřů ve …
Z druhé strany lavičky: Nízkoprahové denní centrum a Noclehárna
První díl ze série reportáží o nízkoprahových službách, terénní pomoci a životě bez …
Děti mají právo na pocit bezpečí
Světový den prevence týrání a zneužívání dětí připomíná nutnost chránit …
Krajina, která učí i zrcadlí. Nová kniha o středních Čechách vede od starohor k dnešku i k sobě samým
Středočeský kraj ve spolupráci s nakladatelstvím Dokořán představil již dvanáctou …
30+ PARTY v Pekle: Večer, jaký Příbram ještě nezažila
Music Club Peklo slaví třetí narozeniny od otevření klubu a tak zve už tento pátek 21. …
Temala převzala štafetu v náhradní rodinné péči
Dlouholetou činnost kanceláře náhradní rodinné péče při Dětském domově Korkyně na …




