14. 7. svátek má Karolína




Běžecký kros v Bezděkově pod Třemšínem slibuje náročný terén i krásnou přírodu

19. srpna 2025   (18:00)
Běžecký kros v Bezděkově pod Třemšínem slibuje náročný terén i krásnou přírodu
foto: Ilustrační foto/ Brdský pohár

Devítikilometrový závod v členitém lesním terénu, prudká stoupání i rychlý finiš. To vše čeká na účastníky tradičního běžeckého krosu v Bezděkově pod Třemšínem, který se poběží v nedeli 31. srpna od 10:30 od myslivecké chaty. Připraveny jsou i závody pro děti.


V horní části obce Bezděkov pod Třemšínem, na louce u myslivecké chaty, odstartuje v neděli 31. srpna v 10:30 hlavní závod letošního krosového běhu. Devítikilometrová trať, která podle GPS měření měří přesně 9,03 km, nabídne běžcům pestrou kombinaci 90 % lesních cest v členitém terénu a 10 % asfaltových úseků.

Trasa se běží po směru hodinových ručiček. Po výstřelu startovní pistole čeká závodníky mírné klesání obcí, po kterém následuje směr Vševily–Lesní chalupy. Zde se závodníci postupně zanoří do lesa a absolvují asi dvoukilometrové stoupání. Poté trať přechází do kamenitého, středně nakloněného seběhu, který vystřídá prudší výběh. Následuje úsek s mírně zvlněným profilem až ke známé „Soudné boudě“, kde po zhruba šesti kilometrech přijde zlom.

Takzvaně test výkonnosti což znamená 360 metrů dlouhé stoupání s náklonem až 7 % důkladně prověří každého běžce. Odměnou za tuto námahu je poslední trojkilometrový úsek, který vede převážně z kopce. Posledních 650 metrů po rovině pak umožní finiš v plné rychlosti.

Startovné činí 250 Kč při platbě předem, na místě 300 Kč. Děti platí 20 Kč předem nebo 40 Kč na místě. Pro malé běžce jsou připraveny samostatné dětské závody.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
autor: Anna Svobodová








Další články

Vydejte se poznat Brdy s průvodci. Čeká vás Dům přírody i jedinečná Třítrubecká vyhlídka Vydejte se poznat Brdy s průvodci. Čeká vás Dům přírody i jedinečná Třítrubecká vyhlídka Milovníci Brd mají jedinečnou příležitost poznat už zítra krajinu očima odborníků. … PŘÍRODA Extrémní závod Bcrossrun 13: Příbram měla silné zastoupení Extrémní závod Bcrossrun 13: Příbram měla silné zastoupení Plzeňská Olympia hostila o víkendu 11.a 12. července 2026 další ročník extrémního … SPORT Léto v nemocnici ovládnou Emoce Taťány Vencovské Léto v nemocnici ovládnou Emoce Taťány Vencovské Galerie Gaudii gratia v Oblastní nemocnici Příbram nabídne od července do konce září … Ze Svaté Hory do Koněpruských jeskyní. Digitální karta otevírá a spojuje dva regiony se slevami Ze Svaté Hory do Koněpruských jeskyní. Digitální karta otevírá a spojuje dva regiony se slevami Digitální návštěvnická karta propojující turistické oblasti Berounsko a Brdy a … NEPŘEHLÉDNĚTE Do Česka míří vlna tropů. Už v úterý udeří silné bouřky, pak se vrátí třicítky Do Česka míří vlna tropů. Už v úterý udeří silné bouřky, pak se vrátí třicítky Počasí v Česku vstupuje do výrazně teplejší fáze. Nový týden přinese nadprůměrné letní … AKTUÁLNĚ Dálnice D3 se v létě posune. Jihočeská část bude hotová příští rok, středočeská má vykoupeno už 50 % pozemků Dálnice D3 se v létě posune. Jihočeská část bude hotová příští rok, středočeská má vykoupeno už 50 % pozemků Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) oznámilo další postup při dostavbě dálnice D3. Už … NEPŘEHLÉDNĚTE Vážná nehoda v Pročevilech: Starší motorkář nezvládl stroj a narazil do pevné překážky, s těžkým zraněním ho transportoval vrtulník Vážná nehoda v Pročevilech: Starší motorkář nezvládl stroj a narazil do pevné překážky, s těžkým zraněním ho transportoval vrtulník Vážná dopravní nehoda, při které se těžce zranil starší řidič motocyklu, zalarmovala v … AKTUÁLNĚ Sucho v Česku sílí. Potoky vysychají a odborníci varují před dalším zhoršením Sucho v Česku sílí. Potoky vysychají a odborníci varují před dalším zhoršením Sucho se v České republice dál prohlubuje. Podle aktuálních údajů projektu InterSucho … AKTUÁLNĚ Na Orlíku se objeví sítě. Nejde o pytláky, ale o vědecký průzkum ryb Na Orlíku se objeví sítě. Nejde o pytláky, ale o vědecký průzkum ryb Ve dnech 13.–16. července 2026 proběhne na vodní nádrži Orlík odborný monitoring …
Policie a INSID vyrážejí do akce. Přísné kontroly autobusů a kamionů budou po celé republice Policie a INSID vyrážejí do akce. Přísné kontroly autobusů a kamionů budou po celé republice Na českých silnicích začínají rozsáhlé dopravně-bezpečnostní kontroly zaměřené na … DOPRAVA
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz