Bezdomovec v Březnické pravděpodobně zemřel na otravu oxidem uhelnatým
NEPŘEHLÉDNĚTE
3. prosince 2021 (08:11)
foto: pribram.cz/Jakub Pečenka
V Příbrami v noci na čtvrtek hořela garáž, uvnitř našli hasiči mrtvého muže. Speciálně vycvičený pes neidentifikoval žádné ohnisko či akcelerant hoření.
V Příbrami v noci na čtvrtek hořela garáž. Uvnitř našli hasiči mrtvého muže, zřejmě bezdomovce. Případem se zabývají kriminalisté. Přesnou příčinu úmrtí by měla určit soudní pitva, informovala pribram.cz mluvčí Vlasta Suchánková.
Událost byla hlášena před 1:00, podle mluvčí hořela řadová garáž v Březnické ulici. Hasiči při likvidaci požáru našli uvnitř bezvládné tělo. Objekt využívali bezdomovci, oběť je tak nejspíš z této komunity. Požár navíc oznámil policistům muž, který garáž obýval a který ji poskytl jinému muži jako úkryt před zimou. Dotyčného později našli hasiči mrtvého.
Příčinu požáru kriminalisté vyšetřují, na místo během včerejšího dne přivezli speciálně vycvičeného psa na vyhledávání akcelerantů hoření.
„Pes neidentifikoval žádné ohnisko, či akcelerant. Podle našich předběžných závěrů muž zemřel z důvodu akutní otravy oxidem uhelnatým,“ uvedla dnes mluvčí s tím, že prošetřování případu nadále pokračuje. Kriminalisté budou, i ve spolupráci s vyšetřovateli hasičů, zjišťovat příčinu požáru, ale i okolnosti spojené s nálezem mrtvého muže. Přesnou příčinu úmrtí by však měla určit soudní pitva.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: Tomáš Pečenka
Další články
Léto v nemocnici ovládnou Emoce Taťány Vencovské
Galerie Gaudii gratia v Oblastní nemocnici Příbram nabídne od července do konce září …
Ze Svaté Hory do Koněpruských jeskyní. Digitální karta otevírá a spojuje dva regiony se slevami
Digitální návštěvnická karta propojující turistické oblasti Berounsko a Brdy a …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Do Česka míří vlna tropů. Už v úterý udeří silné bouřky, pak se vrátí třicítky
Počasí v Česku vstupuje do výrazně teplejší fáze. Nový týden přinese nadprůměrné letní …
AKTUÁLNĚ
Dálnice D3 se v létě posune. Jihočeská část bude hotová příští rok, středočeská má vykoupeno už 50 % pozemků
Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) oznámilo další postup při dostavbě dálnice D3. Už …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Vážná nehoda v Pročevilech: Starší motorkář nezvládl stroj a narazil do pevné překážky, s těžkým zraněním ho transportoval vrtulník
Vážná dopravní nehoda, při které se těžce zranil starší řidič motocyklu, zalarmovala v …
AKTUÁLNĚ
Sucho v Česku sílí. Potoky vysychají a odborníci varují před dalším zhoršením
Sucho se v České republice dál prohlubuje. Podle aktuálních údajů projektu InterSucho …
AKTUÁLNĚ
Na Orlíku se objeví sítě. Nejde o pytláky, ale o vědecký průzkum ryb
Ve dnech 13.–16. července 2026 proběhne na vodní nádrži Orlík odborný monitoring …
Policie a INSID vyrážejí do akce. Přísné kontroly autobusů a kamionů budou po celé republice
Na českých silnicích začínají rozsáhlé dopravně-bezpečnostní kontroly zaměřené na …
DOPRAVA
Čtrnáctiletá Helenka z Příbramska píše básně, moderuje akce a natáčí film o šikaně
Ve čtrnácti letech má za sebou zkušenosti, které mnozí získávají až v dospělosti. …
ZAJÍMAVOSTI
Pozor na konzervované párky. Veterináři varují před zdravotním rizikem pro alergiky
Státní veterinární správa (SVS) varuje spotřebitele před konzervovanými vepřovými …
AKTUÁLNĚ





