21. 8. svátek má Johana




Běžci, nalaďte formu. Závod kolem Nováku a Fialáku se blíží

26. září 2022   (16:50)
Běžci, nalaďte formu. Závod kolem Nováku a Fialáku se blíží
foto: pribram.cz/Jakub Pečenka

Běh města Příbrami se v dětských a dospělých kategoriích uskuteční v sobotu 1. října.


Sportovně-rekreační areál Nový rybník zaplní v sobotu 1. října sportovní atmosféra. Malí i velcí běžci poměří síly ve 29. ročníku závodu Běh města Příbrami. Tradiční harmonogram zůstává nezměněn – po dětských a žákovských kategoriích přijdou na řadu štafety a dospělí.

Vzhledem k rekonstrukci mostu u Fialova rybníku letos organizátoři měnili trasu hlavního závodu. „Dospělí i všechny štafetový týmy nejdříve obkrouží Novák, poté se vydají směrem k minizoo a podél ní budou stoupat nahoru. Následně budou připraveny dvě točny na silnici spojující minigolf a právě Fialák. Pak už je čeká běh dolů z kopce podél letního kina,“ informuje za pořadatele Tri Klub Příbram Lukáš Romajzl. Detailní mapu okruhu najdou zájemci na webu Brdského běžeckého poháru.
Nejmladší děti (ročník 2017 a mladší) odstartují v 9.00. Délky běžeckých tratí se podle věku pohybují od 200 metrů pro nejmenší až po tři kilometry, do kterých se pustí dorostenci narození v letech 2005 až 2006. V hlavním závodě od půl jedenácté si muži „odpracují“ svých deset kilometrů, trasa pro ženy je poloviční. Kromě individuálních závodů se poběží také štafety, na každého závodníka čtyřčlenného týmu vyjde příjemnějších dva a půl kilometru běhu v oblíbené a zelené části Příbrami.
Do závodu se přihlásíte již nyní i prostřednictvím internetové stránky www.behmestapribrami.cz, registrace bude možná také na místě. Startovné pro děti, rodinné a studentské štafety je zdarma. „Pevně doufáme, že se nová trasa bude všem běžcům líbit. Snažili jsme se ji připravit tak, aby byla pestrá a zároveň každý okruh měřil požadovaných dva a půl kilometru," dodává Petr Švarc z Tri Klubu Příbram.
Do závodu se přihlásíte již nyní i …
foto: www.behmestapribrami.cz

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: Magdalena Rezková








Související


Další články

Tipy na víkend: S létem se můžete začít postupně loučit na hradech a zámcích, Příbramsko ale stále nabízí spoustu letních akcí! Tipy na víkend: S létem se můžete začít postupně loučit na hradech a zámcích, Příbramsko ale stále nabízí spoustu letních akcí! O víkendu se můžete zúčastnit oblíbené celorepublikové akce Hradozámecká noc, a to … AKTUÁLNĚ Pohonné hmoty v Příbrami: Nafta stále zdražuje Pohonné hmoty v Příbrami: Nafta stále zdražuje Za benzin Natural 95 zaplatíte momentálně v Příbrami v rozmezí od 39,99 Kč do 41,90 Kč … AKTUÁLNĚ V Osečanech na zámku se bude vdávat princezna V Osečanech na zámku se bude vdávat princezna V sobotu 22. srpna 2026 se na zámku v Osečanech odehraje událost, která tomu místu … KULTURA Parkování, bydlení i hospodaření města. Šance pro Příbram - Naše Česko představuje kandidáty Parkování, bydlení i hospodaření města. Šance pro Příbram - Naše Česko představuje kandidáty Šance pro Příbram - Naše Česko představila kandidátní listinu pro podzimní komunální … VOLBY 2026 Komáři mají svůj den. Proč připadá Světový den komárů právě na 20. srpna? Komáři mají svůj den. Proč připadá Světový den komárů právě na 20. srpna? Stačí večer vyrazit ven a jejich přítomnost člověk většinou pozná během několika … ZAJÍMAVOSTI Hrady a zámky po setmění ožijí. Hradozámecká noc nabídne příběhy, tajemství i romantiku Hrady a zámky po setmění ožijí. Hradozámecká noc nabídne příběhy, tajemství i romantiku Už v sobotu 22. srpna se po celé republice otevřou hrady, zámky a další památky také … AKTUÁLNĚ Havárie vodovodu v Husově ulici ochromila dopravu v Příbrami, řidiči stojí v kolonách Havárie vodovodu v Husově ulici ochromila dopravu v Příbrami, řidiči stojí v kolonách Doprava v centru Příbrami aktuálně tvrdě kolabuje kvůli havárii hlavního vodovodního … AKTUALIZOVÁNO Rozkvetlá louka jako klimatizace? U Příbrami to funguje Rozkvetlá louka jako klimatizace? U Příbrami to funguje V krajině, která se v srpnu změnila v rozpálenou kulisu, existují místa, kde se život … NEPŘEHLÉDNĚTE Kulturní jízda pro každého výletníka Čapka i Dvořáka za cenu jedné vstupenky Kulturní jízda pro každého výletníka Čapka i Dvořáka za cenu jedné vstupenky Spojte letní výlet s historií, literaturou a hudbou. Na Příbramsku a Dobříšsku můžete … TIP NA VÝLET
Robotická chirurgie přichází do Příbrami. Pomůže i pacientům s nádorovými onemocněními Robotická chirurgie přichází do Příbrami. Pomůže i pacientům s nádorovými onemocněními Na začátku září zahájí Oblastní nemocnice Příbram provoz robotického chirurgického … AKTUÁLNĚ
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz