25. 7. svátek má Jakub




Bez rozšíření bude skládka naplněna nejdéle za rok

17. května 2016   (06:26)
Bez rozšíření bude skládka naplněna nejdéle za rok
foto: pribram.cz

Druhá etapa skládky Bytíz by měla nabídnout dostatečnou kapacitu zhruba na 30 let skládkování.



Na skládce Bytíz už nyní probíhají přípravné práce na jejím rozšíření. Druhá etapa by tak měla být dokončena zhruba do půl roku. Její kapacita 600 000 metrů krychlových by pak podle odhadů měla stačit na 30 let provozu. První etapa s kapacitou 95 000 metrů krychlových je již téměř plná a ukládat bude možné už jen několik měsíců, maximálně rok. Zatímco minulý rok bylo na skládku uloženu 26 tisíc tun odpadu, letos se očekává nárůst na 32 tisíc.

Pro provoz druhé etapy je nutné vyjasnit a upravit pozemkové vztahy. Město Příbram pozemky pod plánovaným rozšířením skládky vykoupí od státního podniku Diamo. O tom, jestli je dále prodá, nebo bude pronajímat, ještě není rozhodnuto. Město Příbram by však podle starosty Jindřicha Vařeky mělo mít z ukládání odpadu podíl ze zisku ve výši minimálně 10 Kč za uloženou tunu. Pozemky pod první etapou skládky Bytíz prodalo městské zastupitelstvo v roce 2013 dnešnímu provozovateli za přibližně 6,5 milionů korun.

Samotné práce na přípravě druhé etapy komplikuje i hornická činnost, ke které v těchto místech docházelo. „V prostoru současné skládky se nacházejí dvě důlní díla a tj. větrací komín hluboký zhruba 200m a šurf, který nevede na povrch. Na obou dílech je vybudována železobetonová deska, aby nemohlo dojít k propadu. V prostoru II. etapy se nacházejí také dvě důlní díla. Opět nějaký větrací komín a dále jáma šachty č. 10 s hloubkou 700m, obě důlní díla jsou zasypána a budou překryta železobetonovými deskami,“ upřesnil Michal Zábrodský ze společnosti SVZ Centrum, která skládku Bytíz provozuje.

Na skládce byl v minulém roce vybudován sběrný dvůr a recyklační zařízení, kde jsou vyráběny betonové, cihlové a asfaltové recykláty. Z bioodpadu na kompostárně je produkováno i hnojivo pro různé účely. „Do budoucna připravujeme třídírnu komunálního odpadu, kterou máme povolenou územním plánem,“ uzavřel Zábrodský.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: MJ








Další články

Ze sedla do tenisek: Je lepší dovolená na kole, nebo po vlastních? Ze sedla do tenisek: Je lepší dovolená na kole, nebo po vlastních? Toužíte po pořádném restartu, ale váháte, jestli letos vsadit na rychlá kola, nebo na … LIFESTYLE Jak se žije s Door to Door? Příbram rozšiřuje nový systém třídění odpadu. Nádoby jsou přímo u domů, svoz častější a třídění jednodušší Jak se žije s Door to Door? Příbram rozšiřuje nový systém třídění odpadu. Nádoby jsou přímo u domů, svoz častější a třídění jednodušší Systém Door to Door (D2D) už v Příbrami běží v prvních lokalitách a postupně se … AKTUÁLNĚ Galerie Františka Drtikola otevřela výstavu o intimitě, identitě i společenských stereotypech Galerie Františka Drtikola otevřela výstavu o intimitě, identitě i společenských stereotypech Galerie Františka Drtikola Příbram připravila novou výstavu mladého umělce Michala … KULTURA Záchrana vydřího mláděte v Příčovech má pokračování: V Hrachově o něj teď pečují čtyřiadvacet hodin denně Záchrana vydřího mláděte v Příčovech má pokračování: V Hrachově o něj teď pečují čtyřiadvacet hodin denně Obyvatelé obce Příčovy upozornili záchranáře z Ochrany fauny ČR na podivné pískání, … Zloději si vybírají k vloupání hlavně auta v Příbrami Zloději si vybírají k vloupání hlavně auta v Příbrami Majetková kriminalita se i nadále významně podílí na celkové kriminalitě na … AKTUÁLNĚ Roztomilý vetřelec na Padrti. Nechtěná nutrie se objevila uprostřed Brd Roztomilý vetřelec na Padrti. Nechtěná nutrie se objevila uprostřed Brd Při toulkách kolem Padrťských rybníků člověk očekává setkání s ledňáčkem, volavkou … POZNÁVÁME BRDY Dům, který si nehraje na dokonalost. A možná právě proto zaujme Dům, který si nehraje na dokonalost. A možná právě proto zaujme Na dnešním realitním trhu často vídáme domy po rozsáhlých rekonstrukcích. Nové … PR Pohonné hmoty v Příbrami: Ceny letí vzhůru Pohonné hmoty v Příbrami: Ceny letí vzhůru Za benzin Natural 95 zaplatíte momentálně v Příbrami v rozmezí od 41,49 Kč do 42,90 Kč … DOPRAVA Tipy na víkend: Fesťáczek, tradiční pouťové oslavy a automobilové rally! Tipy na víkend: Fesťáczek, tradiční pouťové oslavy a automobilové rally! Poslední červencový víkend nabídne celou řadu kulturních i sportovních událostí! Děti … NEPŘEHLÉDNĚTE
Bohutínské pouťové oslavy nabídnou program od pátku do neděle. Součástí bude i pečení na Řimbabě Bohutínské pouťové oslavy nabídnou program od pátku do neděle. Součástí bude i pečení na Řimbabě Bohutínské pouťové oslavy letos proběhnou od pátku 24. července do neděle 26. … KULTURA
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz