16. 10. svátek má Havel
Bez ochoty teplárny by se z nájemníků nejspíš stali Eskymáci

8. října 2020   (08:44)
Bez ochoty teplárny by se z nájemníků nejspíš stali Eskymáci
foto: pribram.cz

SVJ se rozhodlo pro jinou variantu odebírání tepelné energie než od centrálního zdroje, ale dodavatel alternativního zdroje nedodržel termín dodání. „Odpojená“ teplárna jim však bez poplatků ihned teplo znovu přivedla.


Na současný trend odpojování od centrálního zdroje doplatili vlastníci bytových jednotek SVJ v ulici Budovatelů v Příbrami. Nejspíš očekávali lepší a levnější tepelnou energii od jiného dodavatele, nicméně k realizaci nedošlo v předpokládaném termínu a obyvatelé domu se ocitli bez tepla.

Vedení SVJ situaci dlouho neřešilo, nicméně s příchodem chladného počasí už byla situace neúnosná. Na základě telefonátů vlastníků bytových jednotek se teplárna dozvěděla o tomto stavu a nenechala obyvatele na holičkách.
Pracovníci společnosti Energo Příbram, která provozuje příbramskou teplárenskou, neváhali a zajistili obnovení již zrušené přípojky na dodávku tepla. To vše bez jakýchkoli poplatků na připojení, (účtováno bude pouze odebrané teplo).
Odpojení od teplárny by měli obyvatelé zvažovat nějakou dobu dopředu a zajistit včas spolehlivého dodavatele technologie pro alternativní zdroj tepla. Energo Příbram provozuje centrální zdroj, který vyrábí teplo z dřevěné štěpky a je zcela ekologický.

„V současné velmi napjaté atmosféře je zajištění tepelné pohody v bytech prioritou hlavně pro seniory a děti, zvláště v momentě, kdy nevíme, kdy opět dojde na karanténní a nouzová opatření vyhlášená státem v souvislosti s COVID. Pakliže by se měly celé rodiny ocitnout v domácí izolaci, je opravdu nutné zajistit pohodlí a teplo,“ vyjádřilo se k situaci Energo Příbram.
Lidé by si na takovou situaci měli dávat pozor. Ne všechny teplárny jsou takto ochotné a mohlo by se stát, že na vlastní kůži poznají, jak se žije Eskymákům.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz
autor: Jana Fedorová

Další články

V pátek přibylo 1 781 nakažených covidem, je to nejvíce od začátku května V pátek přibylo 1 781 nakažených covidem, je to nejvíce od začátku května Zrychlování epidemie ukazuje i reprodukční číslo uvádějící, kolik dalších lidí nakazí … Příbramská teplárna zvažuje zahájení dodávek elektřiny přes lokální distribuční soustavu Příbramská teplárna zvažuje zahájení dodávek elektřiny přes lokální distribuční soustavu Teplárna chce zaručit nižší ceny elektřiny bez přímé vazby na výkyvy globálních … Českem se šíří vlna e-mailů vydávajících se za zprávu od České pošty Českem se šíří vlna e-mailů vydávajících se za zprávu od České pošty Zprávy odkazují na podvodné stránky, které nemají s Českou poštou nic … Interiér chaty Granit se mění k nepoznání, první návštěvníky přivítá v prosinci Interiér chaty Granit se mění k nepoznání, první návštěvníky přivítá v prosinci Vnitřní prostory městské chaty Granit pořádně prokoukly. Budoucí návštěvníci se mohou … Rožmitálský zámek „probudí“ Neviditelní majitelé Rožmitálský zámek „probudí“ Neviditelní majitelé Vernisáž site-specific instalace Evy Heyd se uskuteční v sobotu 16. října od 16.00. Napadení v Sedlčanech připisují lidé neřešené šikaně. Ředitel školy obvinění odmítá Napadení v Sedlčanech připisují lidé neřešené šikaně. Ředitel školy obvinění odmítá Kriminalisté při vyšetřování spolupracují s pedagogy a vedením školy, naplánovány mají … O víkendu si v Podlesí užijí posvícení, konalo se již před padesáti lety O víkendu si v Podlesí užijí posvícení, konalo se již před padesáti lety Součástí posvícení je Zahradní slavnost s programem v Pivovaru Podlesí. Březnický zámek rozšířil návštěvnické okruhy o expozici Renesance na dotek Březnický zámek rozšířil návštěvnické okruhy o expozici Renesance na dotek Vytvoření nové expozice vyšlo na 2,8 milionu korun, náklady byly rozděleny do čtyř … Silničáři ve středních Čechách osadí nové meteostanice. Umožní jim vyjíždět dříve, než napadne sníh Silničáři ve středních Čechách osadí nové meteostanice. Umožní jim vyjíždět dříve, než napadne sníh Data z meteostanic zahrnují vlhkost a teplotu vzduchu a vozovky nebo i to, zda je …
Čtrnáctiletý chlapec v Sedlčanech napadl nožem dva spolužáky Čtrnáctiletý chlapec v Sedlčanech napadl nožem dva spolužáky Policisté šetří incident, který se odehrál na základní škole v Sedlčanech.
Kodex redakce Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2021 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz