Betlémáři se zřejmě nastěhují do pavilonu bývalé 8. ZŠ
27. srpna 2014 (11:29)
Příbramští betlémáři zřejmě po několika letech najdou své sídlo. Po jednání s městem to vypadá, že by mohli využívat třetí pavilon na bývalé 8. Základní škole v Žežické ulici.
"Myslím, že s příbramskými betlémáři došlo ke schodě. Ty předchozí dohady byly nejspíše jen nějakým nedopatřením. Jednal jsem s panem Chvalníkem asi před měsícem a přišel jsem na to, že nabízené prostory ještě neviděl. Požádal jsem ho, aby se šel podívat a prostory se mu líbili," okomentoval místostarosta města Ivan Šedivý (ODS).
Pronájem za korunu nebude
Předmětem jednání pak bude výše nájmu. Rada města se už dříve usnesla na tom, že nebude poskytovat "korunové" pronájmy. Betlémáři si tak určitě budou muset hradit energie a teplo. Podle Šedivého jsou prostory důstojné a umožní spolku realizovat jejich výstavní činnost. Dále nevyloučil, že pokud by se uvolnil v budoucnu jiný prostor, mohl by být betlémářům nabídnut.
Pavilony se zaplňují
Pavilony bývalé základní školy jsou již téměř zaplněny. V tom prvním sídlí nově vybudovaná mateřská škola, druhý je centrem neziskových organizací a ve třetím nyní budou sídlit betlémáři. Zájem prý projevili také numismatici. V objektu bude potřeba provést několik drobných stavebních úprav, které si podle Šedivého vyžádají jen minimální finanční investici.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: MJ
Další články
Galerie Františka Drtikola: výbor nenašel pochybení, ale měl výhrady. Ředitelka sama požádala o audit
Hospodaření Galerie Františka Drtikola se stalo jedním z nejdiskutovanějších bodů …
Politika
Lákavá reklama ho připravila o téměř dva miliony. Policie varuje před falešnými investičními poradci
Touha zhodnotit úspory se jednomu muži ze Zlínska krutě nevyplatila. Místo slibovaného …
Středočeský kraj otevřel hlasování. O Cenu veřejnosti bojuje 58 osobností
Středočeský kraj spustil veřejné hlasování, ve kterém mohou lidé rozhodnout o držiteli …
Příbram šokovala volejbalovou extraligu
Volejbalová Příbram zažila v sobotu 7. února večer, na který se bude dlouho vzpomínat. …
Gastro agent: Kebab house & pizza
Fast‑food má být rychlý, dostupný a cenově přívětivý. Ale i u rychlého občerstvení nás …
Fast food
Historie rožmitálského skautingu zamíří do kina. Dokument „Slibuji na svou čest“ má premiéru
Po několika letech se diváci konečně dočkají. Dokumentární film mapující více než …
Prostor po zahradnictví se uvolní. Město chce parkoviště a možná i vrátka pro školáky
Prostor v Jinecké ulici pod městským hřbitovem, kde dnes sídlí zahradnictví Petunia, …
Nepřehlédněte
Podvod za miliardy. Stovky tisíc kusů elektroniky zmizelo
Kriminalisté Národní centrály proti organizovanému zločinu odhalili obrovský podvod, …
Rok proměn v Porodnici Hořovice: Moderní péče, nové trendy a klidný start do života
Maminky z Příbrami a okolí často přemýšlejí, kde přivést své dítě na svět, zda v …
Tvůrce pražské kašny i Kajpra přináší umění do Dobříše
Město Dobříš se systematicky stává místem, kde umění přirozeně prostupuje každodenním …





