26. 4. svátek má Oto

Betlém v Čenkově obsahuje už 53 figur, navštívit ho můžete až do 8. ledna

6. prosince 2016   (16:40)
Další 2 fotografie v galeriiBetlém v Čenkově obsahuje už 53 figur, navštívit ho můžete až do 8. ledna
foto: Jiří Firýt

Betlém má tradici již od roku 2010. Každý rok autor vytváří několik nových postav.



Od roku 2012 je zapsán do České knihy rekordů a kuriozit jako největší betlém ze sena v životní velikosti s oděnými postavami. Poprvé byl představen již v roce 2010, kdy se skládal „pouze“ ze svaté rodiny, Tří králů, osla a vola. Každý rok k němu přibývá několik postav, jejichž počet se zatím zastavil na čísle 53 (30 lidských a 23 zvířat). Řeč je o betlému v Čenkově, o který se stará místní občan Jiří Firýt.

„Betlém si můžete projít a stát se tak jeho součástí. Při vaší cestě k jesličkám potkáte mnoho postav, které jistě vy i vaše děti poznají. Pasáčka ženoucí husy, chlapce s kozou, muže nesoucí v náručí jehňátko. Nemůže chybět ani pasák se stádem ovcí, Maharádža jedoucí na slonovi, velbloud vezoucí dary a mnoho dalších postav, které půjdou s vámi,“ zve sám Jiří Firýt.

Betlém je již připraven od 3. prosince na vaši návštěvu. Na návsi v Čenkově ho najdete až do 8. ledna. 17. prosince od 17 hodin se zde navíc koná Adventní koledování. Jedná se o každoroční akci, na které se zpívají koledy a písničky v podání místní hudební skupiny. Po celou dobu bude betlém barevně osvícen. Na památku si můžete zakoupit různé upomínkové předměty s motivem místního betlému.

Fotogalerie

Betlém v Čenkově obsahuje už 53 figur, navštívit ho můžete až do 8. ledna (1) Betlém v Čenkově obsahuje už 53 figur, navštívit ho můžete až do 8. ledna (2)

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: Jiří Firýt
autor: MJ








Další články

Aby chleba zůstal na dosah: dotace pro malé obchody jsou zpět Aby chleba zůstal na dosah: dotace pro malé obchody jsou zpět Ministerstvo průmyslu a obchodu vyhlásilo i letos výzvu dotačního programu Obchůdek … NEPŘEHLÉDNĚTE Sucho se v Česku podepisuje i na lesích. Vítr situaci dál zhoršuje Sucho se v Česku podepisuje i na lesích. Vítr situaci dál zhoršuje Česko se potýká s narůstajícím suchem, které začíná výrazně zasahovat i lesní … AKTUÁLNĚ Veterinární správa zakázala desítky kojeneckých mlék. Obsahují nebezpečný toxin Veterinární správa zakázala desítky kojeneckých mlék. Obsahují nebezpečný toxin Státní veterinární správa (SVS) zakázala uvádění více než čtyř desítek mléčných … NEPŘEHLÉDNĚTE Ředitelka OUUPB Pavlína Caisová: Škola, která připravuje na život. V Příbrami pomáhají dětem najít vlastní cestu Ředitelka OUUPB Pavlína Caisová: Škola, která připravuje na život. V Příbrami pomáhají dětem najít vlastní cestu Ředitelka Odborného učiliště, Praktické školy a Základní školy Příbram IV Pavlína … ROZHOVOR Den čar a kouzel v Hrachově: Záchranná stanice ožije magií a dobrodružstvím Den čar a kouzel v Hrachově: Záchranná stanice ožije magií a dobrodružstvím Záchranná stanice v Hrachově zve malé i velké návštěvníky na tajuplnou neděli 26. … NEPŘEHLÉDNĚTE Kolvín v bílém: Brdské bezlesí se proměnilo v jarní pohádku Kolvín v bílém: Brdské bezlesí se proměnilo v jarní pohádku Jaro je v plném proudu a s jeho projevy se potkáváme na každém kroku. Pokud se ale … POZNÁVÁME BRDY Android v ohrožení! Češi stále častěji přicházejí o peníze kvůli zákeřným aplikacím Android v ohrožení! Češi stále častěji přicházejí o peníze kvůli zákeřným aplikacím Majitelé chytrých telefonů s operačním systémem Android by měli zbystřit. Podle … NEPŘEHLÉDNĚTE Kotrč rozdrtil Lucernu: soupeře poslal k zemi ve 3. kole a dál jede bez porážky Kotrč rozdrtil Lucernu: soupeře poslal k zemi ve 3. kole a dál jede bez porážky Legendární pražská Lucerna zažila další boxerskou noc, na kterou se jen tak … SPORT Proč se některé nemovitosti prodají hned a jiné zůstávají měsíce bez zájmu? Proč se některé nemovitosti prodají hned a jiné zůstávají měsíce bez zájmu? Obrátili jsme se na realitní kancelář RE/MAX Nova s prosbou o stručné vysvětlení. … PR
Tipy na víkend: Vzpomínky v Hornickém muzeu, komentovaná prohlídka výstavy nebo brdská lesní bitva! Tipy na víkend: Vzpomínky v Hornickém muzeu, komentovaná prohlídka výstavy nebo brdská lesní bitva! V Hornickém muzeu opět proběhne akce „Dědo, jak to tenkrát bylo?”, v Brdech se budete …
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz