29. 3. svátek má Taťána

Benzin ve Středočeském kraji od minulého týdne zlevnil, nafta zdražila

25. srpna 2022   (08:06)
Benzin ve Středočeském kraji od minulého týdne zlevnil, nafta zdražila
foto: pribram.cz/Jakub Pečenka

Na Příbramsku natankují řidiči litr benzinu v průměru za 40,29 Kč, naftu pak za 42,83 Kč.


Litr nejprodávanějšího benzinu Natural 95 se aktuálně u čerpacích stanic ve Středočeském kraji prodává v průměru za 40,92 Kč, před týdnem byl o 31 haléřů dražší. Nafta naopak o 28 haléřů na litru zdražila, za litr teď řidiči dají průměrně 43,15 Kč. Podle údajů společnosti CCS, která ceny sleduje, je benzin o 6,77 koruny na litru dražší než před rokem, za naftu tehdy motoristé platili o 11,11 Kč na litru méně.

Nejlevnější benzin v kraji prodávají na Kutnohorsku, kde litr v průměru stojí 39,88 Kč. Nejméně platí za naftu motoristé na Mělnicku, litr tam prodávají průměrně za 42,04 Kč. Naopak nejdražší paliva v kraji jsou na Berounsku, benzin mají u tamních čerpacích stanic v průměru za 42,21 Kč a naftu za 43,99 Kč.
Průměrná cena benzinu Natural 95 v celé ČR je 40,32 Kč za litr, u nafty 42,86 Kč. Nejlevnější benzin natankují řidiči ve Zlínském kraji, kde je litr v průměru za 39,67 Kč. Nafta je nejlevnější v Jihočeském kraji, litr tam prodávají průměrně za 42,34 Kč. Naopak nejdražší paliva nabízejí pumpy v Praze, kde litr benzinu stojí průměrně 41,31 Kč. Nafta se tam tankuje za 43,89 Kč za litr.
Ceny pohonných hmot začaly prudce růst na přelomu února a března po začátku ruské invaze na Ukrajinu. Postupně se dostaly až na úroveň kolem 48 korun, které dosáhly na přelomu června a července. Od té doby ceny klesaly. I navzdory zlevnění o několik korun v posledních týdnech jsou ale paliva nyní stále výrazně dražší než loni ve stejnou dobu.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz/ČTK/CCS
autor: Tomáš Pečenka








Související


Další články

Otakar (Ťulda) Brousek: „Mám se výborně. A to spoustu lidí naštve“ Otakar (Ťulda) Brousek: „Mám se výborně. A to spoustu lidí naštve“ Otakar Brousek mladší, v hereckém prostředí přezdívaný Ťulda, patří k nejvýraznějším … ROZHOVOR Proč lidé večer nosí červené brýle? Nový trend slibuje lepší spánek Proč lidé večer nosí červené brýle? Nový trend slibuje lepší spánek Možná jste si toho všimli na sociálních sítích, v podcastech o zdraví nebo u známých: … ZAJÍMAVOSTI Přípravné práce zahájeny. Vnitroblok v Riegrově ulici se změní Přípravné práce zahájeny. Vnitroblok v Riegrově ulici se změní V polovině dubna budou zahájeny stavební práce ve vnitrobloku v Riegrově ulici, který … NEPŘEHLÉDNĚTE Bezpečí v Příbrami? Někteří lidé ukazují na drogy, bezdomovectví a zločiny, další to tak černě nevidí Bezpečí v Příbrami? Někteří lidé ukazují na drogy, bezdomovectví a zločiny, další to tak černě nevidí Je Příbram bezpečným městem? Na tuto otázku odpovídali naši čtenáři v nedávné anketě – … NÁZOR Blechy, prádlo a zákaz práce: Velikonoční týden má temnější tradice, než čekáte. Blechy, prádlo a zákaz práce: Velikonoční týden má temnější tradice, než čekáte. Velikonoce jsou svátky vajec, jara a nových začátků. Ať už je vnímáme duchovně, … VELIKONOCE Pozor, jsou všude. Klíšťata se objevují i tam, kde byste je nečekali Pozor, jsou všude. Klíšťata se objevují i tam, kde byste je nečekali Česká lékárnická komora upozorňuje, že klíšťata se v Česku probouzejí už s prvními … PŘÍRODA Nevydej se špatnou cestou. Policie varuje děti před drogami Nevydej se špatnou cestou. Policie varuje děti před drogami Policie České republiky z Územního odboru Příbram se i letos zapojila do preventivního … NEPŘEHLÉDNĚTE Vajíčka letos na Velikonoce podraží. Češi si připlatí oproti loňsku až o 11 procent Vajíčka letos na Velikonoce podraží. Češi si připlatí oproti loňsku až o 11 procent Blížící se Velikonoce přinesou tradiční nákupní horečku, letos ale budou vejce dražší … NEPŘEHLÉDNĚTE Nejkratší noc roku přijde dřív. Změna času přichází už 29. března Nejkratší noc roku přijde dřív. Změna času přichází už 29. března Letos nás čeká změna času o den dříve, než v loňském roce. V noci ze soboty 28. na … ZMĚNA ČASU
Nehody, noční hluk a neplacení. Pravda o parkovišti pod Svatou Horou. Nehody, noční hluk a neplacení. Pravda o parkovišti pod Svatou Horou. Parkoviště pod Svatou Horou patří k větším parkovacím plochám v dosahu centra … FOTOGALERIE
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz