Benzin ve středních Čechách po zvýšení spotřební daně zdražil o 1,34 koruny, v průměru stojí 39 Kč
6. října 2022 (08:09)
foto: pribram.cz/Jakub Pečenka
Na Příbramsku natankují řidiči litr benzinu v průměru za 38,89 Kč, naftu pak za 42,95 Kč.
Litr nejprodávanějšího benzinu Natural 95 se aktuálně u čerpacích stanic ve Středočeském kraji prodává v průměru za 39,18 Kč, před týdnem byl o 1,34 koruny levnější. Nafta naopak o 15 haléřů na litru zlevnila, za litr teď řidiči dají průměrně 43,27 Kč. Předchozí pokles ceny benzinu se zastavil po zvýšení spotřební daně, u nafty zůstala daň nižší. Podle údajů společnosti CCS, která ceny sleduje, je benzin o 4,45 koruny na litru dražší než před rokem, za naftu tehdy motoristé platili o 10,20 Kč na litru méně.
Nejlevnější paliva v kraji prodávají na Mělnicku, benzin mají u tamních čerpacích stanic v průměru za 38,18 Kč a naftu za 42,59 Kč. Naopak nejdražší pohonné hmoty v kraji jsou na Berounsku, benzin prodávají u tamních čerpacích stanic v průměru za 40,33 Kč a naftu za 44,15 Kč.
Průměrná cena Naturalu 95 v celé ČR je 39 Kč za litr, nafty 43 Kč. Nejlevnější paliva natankují řidiči v Jihočeském kraji, kde je litr benzinu v průměru za 38,45 Kč. Naftu tam prodávají průměrně za 42,26 Kč. Naopak nejdražší benzin natankují řidiči v Kraji Vysočina, kde litr benzinu stojí průměrně 39,53 Kč. Nejdražší nafta se tankuje v Praze, litr tam prodávají průměrně za 43,61 Kč.
Od října se spotřební daň z benzinu vrátila z dosavadních 11,34 Kč na 12,84 Kč za litr. Nižší daň z pohonných hmot platila v Česku od června, vláda ji snížila v reakci na jejich vysoké ceny kvůli válce na Ukrajině. U nafty snížená sazba, která činí 8,45 Kč na litr, zůstane do konce roku 2023.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz/ČTK/CCS
autor: Jakub Pečenka
Související
•Železniční den v Příbrami nabídne retro jízdy a zlevněné vstupné do muzeí
•Při noční nehodě na Příbramsku zemřel 24letý muž
•Doplnění informací k nedělní nehodě v Milínské: Zfetovaný řidič dál pokračoval v jízdě, ačkoliv měl vysloven zákaz řízení
Další články
Dobříš investuje miliony do sportu: lepší areály pro všechny generace
Dobříš se v roce 2026 zaměřuje na rozvoj a modernizaci svých sportovních areálů. Město …
Dobříš
Dlouhá zimní idyla se změnila v lesnickou noční můru
Sněhové přeháňky v noci na úterý znovu výrazně zatížily už tak oslabené lesní porosty …
FOTOGALERIE
Skrytá hrozba ve vaší koupelně: Varování před nebezpečnými barvami Schwarzkopf
Ministerstvo zdravotnictví ČR označilo jako nebezpečné dvě barvy na vlasy značky …
Nepřehlédněte
Při nehodě u Milína se srazily dva osobáky
V úterý 17. února v půl třetí odpoledne zasahovali hasiči, záchranáři a policie u …
Doprava
Počty nemocných chřipkou ubývají, ale stále se podle hygieniků pohybují ve vysokých číslech
Počet lidí s akutním respiračním onemocněním včetně chřipky ve Středočeském kraji v …
Další šance pro Brdy: Projekty na obnovu krajiny startují
Abychom zachovali krajinu pro budoucí generace, je nutné o ni řádně pečovat. A to se …
„Ahoj, půjčíš mi 53 500 Kč? Zítra vrátím!“ Pozor, takhle lákají podvodníci peníze z lidí v Příbrami
Příbramsko včetně zbytku republiky znovu zasáhla lavina podvodů, které ničí důvěru …
Historicky první Školní derby v ledním hokeji přilákalo do Příbrami více než 1 500 diváků
V pátek 13. února se na zimním stadionu v Příbram uskutečnilo historicky první Školní …
Kdo se odváží vyrazit? Masopust v Lázu slibuje tradici i legraci
Únor v Lázu bude letos opět plný hudby, barevných masek a veselí. Tradiční Masopust se …
Route 66 se vrací do Příbrami. XI. ročník přinese novinku v Pražské ulici
Po loňském jubilejním X. ročníku, který už poprvé kompletně převzalo do organizace …
FOTOGALERIE




