26. 2. svátek má Dorota




Benzin i nafta opět zlevnily, tankovat k nám jezdí už i ze sousedních států

13. září 2024   (11:30)
Benzin i nafta opět zlevnily, tankovat k nám jezdí už i ze sousedních států
foto: pribram.cz / Oldřich Kozák

Trend zlevňování pohonných hmot napříč Českem pokračuje. V Příbrami tento týden nejlevněji natankujete u čerpací stanice Silmet. U automobilu s 50 litrovou nádrží lze ušetřit až 100 Kč na jednom tankování.


Litr nejprodávanějšího benzinu Natural 95 se aktuálně u čerpacích stanic ve Středočeském kraji prodává v průměru za 36,46 Kč, před týdnem byl o 73 haléřů dražší. O 74 haléřů na litru zlevnila nafta, řidiči teď za něj dají průměrně 34,79 Kč. Podle údajů společnosti CCS, která ceny sleduje, je benzin o 3,66 koruny na litru levnější než před rokem, za naftu tehdy motoristé platili o 3,90 Kč na litru více.

Pohled na ceny čerpacích stanic je pro české řidiče příjemný. Od léta totiž tankují oproti sousedním státům levněji, navíc podle lidí z oboru v následujících týdnech paliva ještě dále zlevní. Nízké ceny pohonných hmot lákají do českého pohraničí i řidiče z Německa nebo Polska, protože tam na plné nádrži ušetří v přepočtu stovky korun.

A k jakým cenovým úpravám došlo od uplynulého týdne v Příbrami? Trio značkových tankovacích stanic (Orlen, OMV a MOL) zlevnilo diesel o 1,00 Kč a prodává shodně litr nafty za 33,90 Kč. I ceny benzinu šly poměrně razantně dolů. OMV a Orlen prodávají Natural 95 o korunu levněji oproti minulému týdnu za 36,50 Kč. MOL je tentokrát nejdražší ve městě s cenou 36,90 Kč.
U tří menších pumpařů vytřel tentokrát zrak konkurenci Silmet, který zlevnil benzin o znatelných 1,00 Kč a s cenou 34,90 Kč je bezkonkurečně nejlevnější. Naftu prodává i nadále za 32,90 Kč za litr. Prim i Nord srovnali cenovky dieselu na 32,90 Kč. Natural 95 oba prodávají za 35,90 Kč.

Pro větší přehlednost jsme ceny srovnaly do tabulky níže. Ceny jsou platné k 12.9.2024
NÁZEV Adresa Diesel Benzin
OMV Jana Drdy 33,90 Kč 36,50 Kč
OMV Evropská 33,90 Kč 36,50 Kč
MOL Březnická 33,90 Kč 36,90 Kč
ORLEN Žižkova 33,90 Kč 36,50 Kč
ORLEN Brodská 33,90 Kč 36,50 Kč
SILMET K Podlesí 32,90 Kč 34,90 Kč
NORD Rožmitálská 32,90 Kč 35,90 Kč
PRIM Brodská 32,90 Kč 35,90 Kč

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: Oldřich Kozák








Související


Další články

Sezona záchranných stanic se rozjela. Na Příbramsku už pečují o první nalezené zajíčky Sezona záchranných stanic se rozjela. Na Příbramsku už pečují o první nalezené zajíčky Jaro klepe na dveře a s ním i nejrušnější část roku pro všechny záchranné stanice. Ta … ROZHOVOR Na D4 mezi Mníškem a Dobříší začalo oplocování. Denně tudy projede 30 tisíc aut Na D4 mezi Mníškem a Dobříší začalo oplocování. Denně tudy projede 30 tisíc aut Ředitelství silnic a dálnic zahájilo práce na výstavbě nového oplocení podél dálnice … NEPŘEHLÉDNĚTE Sledujte středeční online jednání zastupitelstva. Řešit se bude odpadová strategie, prodeje pozemků i příspěvek pro hasiče Sledujte středeční online jednání zastupitelstva. Řešit se bude odpadová strategie, prodeje pozemků i příspěvek pro hasiče Zastupitelstvo města Příbram se dnes 25. února 2026 schází k únorovému jednání. V … ON-LINE PŘENOS Výstava žáků v Obecnici pomůže k nákupu výtvarných pomůcek! Výstava žáků v Obecnici pomůže k nákupu výtvarných pomůcek! Brdská příroda, její klid, barvy i jedinečná atmosféra se staly inspirací pro mladé … U Krásné Hory hořela stodola, hasiči vyklízejí seno U Krásné Hory hořela stodola, hasiči vyklízejí seno Krátce po poledni ve středu 25. února byl nahlášen požár v obci Mokřice u Krásné … Počet dětí se sebevražednými myšlenkami rychle roste, linka bezpečí hlásí rekordní nárůst Počet dětí se sebevražednými myšlenkami rychle roste, linka bezpečí hlásí rekordní nárůst Linka bezpečí v posledních letech zaznamenává výrazný nárůst počtu dětí a … NEPŘEHLÉDNĚTE Rozhodčí Příbramska se připravují na novou fotbalovou sezónu Rozhodčí Příbramska se připravují na novou fotbalovou sezónu Fotbalová hřiště na Příbramsku se brzy znovu zaplní a přípravy na novou soutěžní … SPORT V Narysově se srazily dva osobáky, čtyři zranění účastníci nehody skončili v nemocnici V Narysově se srazily dva osobáky, čtyři zranění účastníci nehody skončili v nemocnici Nehoda se stala před osmou hodinou ráno na silnici v katastru obce Narysov. Podle … AKTUALIZOVÁNO Příbramský Senior Point slaví velké jubileum. Je jediný ve Středočeském kraji a největší v Česku Příbramský Senior Point slaví velké jubileum. Je jediný ve Středočeském kraji a největší v Česku Jediná pobočka Senior Pointu ve Středočeském kraji je v Příbrami a slaví významné … ROZHOVOR
Konec dešťů a příchod jara? Meteorologové hlásí na pátek až 17 °C! Konec dešťů a příchod jara? Meteorologové hlásí na pátek až 17 °C! Pořádně deštivý víkend a mokrý start týdne máme za sebou. Český hydrometeorologický …
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz