27. 1. svátek má Ingrid




Benešov vybaví část strážníků ochranou proti střelcům

12. ledna 2024   (16:38)
Benešov vybaví část strážníků ochranou proti střelcům
foto: pribram.cz / Jakub Pečenka

Čtyři z 24 strážníků dostanou speciální balistické štíty, přilby a malé samopaly.


Benešov vybaví část městských policistů ochranou proti střelcům. Čtyři z 24 strážníků dostanou speciální balistické štíty, přilby a malé samopaly. Jde o reakci na tragickou střelbu na pražské filozofické fakultě i na incident, který se stal koncem loňského roku na benešovském nádraží. Muž ozbrojený pistolí tam vyhrožoval, že skočí pod vlak. Nakonec se vzdal a událost se obešla bez zranění, řekl dnes novinářům místostarosta Jakub Hostek (Benešov pro život).

Vedení radnice chce, aby strážníci byli na podobné události více připraveni. "Při incidentu na nádraží byla jejich jediná ochrana odvaha a sloupy, za nimiž se kryli. To byl důvod, proč jsme se rozhodli je dovyzbrojit," uvedl Hostek. Podnětem pro nákup balistické ochrany podle něj byla i tragická střelba na filozofické fakultě, při níž čtyřiadvacetiletý student 21. prosince zastřelil 14 lidí a dalších 25 zranil.
Město chce zároveň zvýšit počet strážníků a pořídit jim větší služebnu. Vzniknout by měla ve volných prostorách v ulici Na Karlově v budově známé jako Atas. Letos má být zpracována projektová dokumentace, poté mohou přijít na řadu stavební práce.
Benešov má 30 tabulkových míst strážníků, z toho čtyři místa nejsou obsazená a dva lidé jsou civilní zaměstnanci. Celkem je tak ve městě nyní 24 strážníků včetně velitele. Starosta Jaroslav Hlavnička (Volba pro Benešov) uvedl, že počet strážníků se naposledy zvyšoval v souvislosti s migrační vlnou z Ukrajiny po napadení Ruskem. Tehdy u městské policie přibyla čtyři nová místa, která se ale dosud nepodařilo obsadit.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz / ČTK
autor: Jakub Pečenka








Související


Další články

Rekordně klidné svátky v útulku v Lazci: žádní vystrašení psi ani nechtěné živé dárky Rekordně klidné svátky v útulku v Lazci: žádní vystrašení psi ani nechtěné živé dárky Útulek v Lazci hlásí nejlepší svátky za roky: žádní vystrašení psi na Silvestra a … Zvířata Hasiči zasahovali u požáru v Novém Dvoře u Rožmitálu pod Třemšínem Hasiči zasahovali u požáru v Novém Dvoře u Rožmitálu pod Třemšínem V úterý 27. ledna dopoledne vyjížděli hasiči k požáru budovy v Novém Dvoře u Rožmitálu … FOTO V domovech ve Středočeském kraji je téměř 2000 lůžek pro lidi s demencemi V domovech ve Středočeském kraji je téměř 2000 lůžek pro lidi s demencemi V domovech ve Středočeském kraji je téměř 2000 míst pro lidi s demencemi. V krajských … Stavební uzávěra smetena ze stolu. Co teď čeká Fantovu louku Stavební uzávěra smetena ze stolu. Co teď čeká Fantovu louku Rada města Příbrami neschválila vyhlášení stavební uzávěry na Fantově louce. Pro návrh … Politika Na Příbramsku znovu sněží, vyšší polohy jsou zasněžené po celý den Na Příbramsku znovu sněží, vyšší polohy jsou zasněžené po celý den Odpolední teploty se dnes ve Středočeském kraji a v Praze pohybovaly většinou mezi 3 … Mezinárodní soutěž už po šestnácté: zapojit se mohou i mladí milovníci lesa Mezinárodní soutěž už po šestnácté: zapojit se mohou i mladí milovníci lesa Mezinárodní vědomostní soutěž YPEF (Young People in European Forests – Mladí lidé v … Lucie Pudilová je zpět! Ve Stuttgartu ji čeká jeden z nejtěžších soubojů kariéry Lucie Pudilová je zpět! Ve Stuttgartu ji čeká jeden z nejtěžších soubojů kariéry Po osmiměsíční pauze způsobené zraněním se Lucie Pudilová vrací do OKTAGONU. Česká … Nový traktor v Rožmitále nahradil dva starší stroje, které byly v provozu desítky let Nový traktor v Rožmitále nahradil dva starší stroje, které byly v provozu desítky let Město Rožmitál pod Třemšínem pokračuje v modernizaci svých provozů. Technické služby … V ulici Politických vězňů se střetl osobák s popeláři V ulici Politických vězňů se střetl osobák s popeláři V pondělí před 9. hodinou ranní se stala dopravní nehoda v Příbrami v ulici … FOTO
Na Příbramsku hrozí ledovka až do poledne Na Příbramsku hrozí ledovka až do poledne Meteorologové varují, že přes naše území postupuje tlaková níže k severu. V noci …
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz