25. 6. svátek má Ivan

Benešov od března zavede nový parkovací systém v centru města

22. ledna 2024   (10:13)
Benešov od března zavede nový parkovací systém v centru města
foto: freepik

Dosavadní parkovací automaty nahradí vjezdové a výjezdové kamery, které budou v placené zóně na Masarykově a Malém náměstí sledovat dobu parkování jednotlivých vozidel.


Benešov od března zavede nový parkovací systém v centru města. Dosavadní parkovací automaty nahradí vjezdové a výjezdové kamery, které budou v placené zóně na Masarykově a Malém náměstí sledovat dobu parkování jednotlivých vozidel. Jakmile bude řidič připraven odjet, zadá do nových terminálů registrační značku vozu a pokladna mu vypočítá, kolik má zaplatit, řekl místostarosta Roman Tichovský (ODS).

"Máme osazené kamery, které už jsou v provozu, a v současné době dobíhá výběrové řízení na pořízení pokladen, které budou součástí systému na náměstí," uvedl místostarosta. Vjezdová kamera je umístěna na rohu Masarykova náměstí u budovy České spořitelny a výjezdová v ulici Pod Brankou.
Dosavadní parkovací systém podle radnice nevyhovuje potřebám řidičů, kteří na náměstích parkují krátkodobě, aby navštívili lékaře nebo úřad, a musejí odhadovat čas návštěvy a platit dopředu. Dostávají se do nepříjemných situací, kdy se například zdrží u lékaře a parkování jim už vypršelo. Nový systém nabízí první půl hodinu zdarma a za parkování budou řidiči platit až v okamžiku, kdy budou mít vše v centru vyřízeno a budou odjíždět.
Nový parkovací systém se nazývá závorový, fyzicky ale na náměstí závory nebudou, protože by komplikovaly plynulost provozu. Jejich roli převezmou kamery, které při vjezdu načtou registrační značku vozidla a při výjezdu zkontrolují, zda má řidič zaplaceno. Pokud tomu tak nebude, systém značku nahlásí městské policii a majitel vozu zaplatí pokutu.

Benešov výhledově počítá také se zavedením zón pro rezidenty. Bez zpoplatnění se podle radnice situace s parkováním ve městě nezlepší. Podle Tichovského se tento systém nejspíš zavede nejdříve v centru na území od bývalých Táborských kasáren po Čechovu ulici a až později v odlehlejších oblastech.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz / ČTK
autor: Jakub Pečenka








Související


Další články

Češi míří do Alp a Dolomit. Krásy Česka přitom často přehlížejí Češi míří do Alp a Dolomit. Krásy Česka přitom často přehlížejí Turistika je obrovským trendem a Češi stále častěji vyrážejí do rakouských Alp nebo … NÁZOR Dítě nechce k rodiči? Nově ho nikdo nutit nebude. Zákon se mění Dítě nechce k rodiči? Nově ho nikdo nutit nebude. Zákon se mění Když dítě odmítá kontakt s jedním z rodičů, žádný soud ani pokuty nedokážou změnit … AKTUÁLNĚ Úpal nebo úžeh? Dva letní nepřátelé, které si lidé často pletou Úpal nebo úžeh? Dva letní nepřátelé, které si lidé často pletou Stačí jedno odpoledne na pláži bez klobouku nebo hodina v rozpáleném autě a lidský … NEPŘEHLÉDNĚTE Pivní slavnosti na Řimbabě 2026: regionální piva, barokní pec a pokračující tradice v Bohutíně Pivní slavnosti na Řimbabě 2026: regionální piva, barokní pec a pokračující tradice v Bohutíně Bohutín si loni poprvé vyzkoušel, jak chutná vlastní pivní festival — a ukázalo se, že … KULTURA REMAX Nova v novém. A s chutí růst dál REMAX Nova v novém. A s chutí růst dál Možná jste si v posledních dnech všimli změny, která se objevila v oknech naší … PR Tepelná kupole rozpálí Česko do extrémních veder. Koncem týdne může být až 39 °C Tepelná kupole rozpálí Česko do extrémních veder. Koncem týdne může být až 39 °C Během týdne bude na celém území České republiky zesilovat příliv velmi teplého … AKTUÁLNĚ Jelen míří do Příbrami. Ještě před koncertem odhaluje Jindra Polák tajemství vzniku největších hitů Jelen míří do Příbrami. Ještě před koncertem odhaluje Jindra Polák tajemství vzniku největších hitů Kapela Jelen patří k nejpopulárnějším českým skupinám současnosti a už tuto sobotu 27. … ROZHOVOR U Dubna vyletěl motorkář ze silnice, pro zraněného letěl vrtulník, hlavní tah je uzavřen U Dubna vyletěl motorkář ze silnice, pro zraněného letěl vrtulník, hlavní tah je uzavřen Na Příbramsku pokračuje série vážných dopravních nehod. Po včerejší hromadné havárii u … AKTUALIZOVÁNO Vědci zjistili, proč nás nové oblečení tak vzrušuje. A není to kvůli módě. Vědci zjistili, proč nás nové oblečení tak vzrušuje. A není to kvůli módě. Nový outfit dokáže mozek na pár minut rozsvítit jako světelnou show. Věda to … LIFESTYLE
Irský válečník, příbramské srdce: Fleury vítězí a podporuje Pudilovou před jejím titulákem Irský válečník, příbramské srdce: Fleury vítězí a podporuje Pudilovou před jejím titulákem Irský šampion a partner příbramské zápasnice Lucie Pudilové, Will Fleury, v neděli … SPORT
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz