13. 11. svátek má Tibor

Benefiční kalendář na pomoc popáleným dětem pokřtili Kabáti

18. října 2019   (13:23)
Dalších 12 fotografií v galeriiBenefiční kalendář na pomoc popáleným dětem pokřtili Kabáti

Výtěžek bude v plné výši věnován na prevenci proti popáleninám


„Ochraňovat děti by mělo být přirozeností každého člověka. Stejně tak pomáhat těm dětem, které se ochránit nepodařilo,“ zní motto sedlčanské neziskové společnosti Avalone.

Činnost je zaměřena na pomoc dětem, handicapovaným lidem a lidem na sklonku jejich života. Zakladatelka společnosti Ivana Nikitinská již pátým rokem věnuje svůj čas na prevenci před popáleninami. Pravidelně pořádá v mateřských a základních školách přednášky. Snaží se upozorňovat na rizika, která mohou děti potkat.

Kromě těchto aktivit přišla zakladatelka Avalone s nápadem vytvořit i benefiční kalendář. Celý projekt realizovala během tří měsíců. „Oslovila jsem několik rockových kapel. Původně jsem ani nedoufala, že to bude mít tak obrovský úspěch. Žádná neodmítla. Celkem se na projektu podílelo třináct skupin, jmenovitě pak Tři sestry, Visací zámek, Vypsaná fixa, Dymytry, Krucipüsk, MZH, Projekt Parabelum, Pipes and Pints, SPS ,Totální nasazení, E!E, The Scoffers a Kabát, který s ostatními kapelami  kalendář pokřtil.  Pokřtít kalendář přišli i kluci z SPS, Visacího Zámku, Pipes and Pints a z  Projektu Parabelum,“ řekla  Ivana Nikitinská. 
 
Děti daly sílu kalendáři svými příběhy. „Vložily do něj svůj boj, bolest, zoufalství, ale i statečnost, vítězství a naději. A toto vše svou ohromnou silou podpořila stovka skvělých hudebníků. Hudebníků, kteří mají obrovské srdce. Pomáhají nám a podporují nás. Spojením těchto sil byla dána kalendáři ohromná moc dostat prevenci do stovek škol, tisíců domácností, k desetitisícům dětí. A mezi nimi jich bude několik, které se nám společnými silami podaří ochránit před těmito strašnými úrazy. A nedopadnou jako my, či ještě hůř,“ děkuje za případnou pomoc Nikitinská.
 
Popálení a opaření jsou třetím nejčastějším smrtelným úrazem u dětí. Ročně utrpí v Česku úraz popálením, který vyžaduje zásah lékaře, přes 100 tisíc lidí. Přes 300 lidí každý den. Z toho cca 140 dětí. Každý den. Každé 4 minuty jedno dítě. Přitom 95 % těchto strašlivých úrazů lze předejít.
 
 
Cena kalendáře je 360 Kč. Možnost vyzvednutí je v Praze a  Sedlčanech.
Pro osobní odběr v Praze volejte 777 776 029.
Pro osobní odběr v Sedlčanech volejte 702 960 090. 
 

 

Fotogalerie

Benefiční kalendář na pomoc popáleným dětem pokřtili Kabáti () Benefiční kalendář na pomoc popáleným dětem pokřtili Kabáti (1) Benefiční kalendář na pomoc popáleným dětem pokřtili Kabáti (2) Benefiční kalendář na pomoc popáleným dětem pokřtili Kabáti (3) Benefiční kalendář na pomoc popáleným dětem pokřtili Kabáti (4) Benefiční kalendář na pomoc popáleným dětem pokřtili Kabáti (5) Benefiční kalendář na pomoc popáleným dětem pokřtili Kabáti (6) Benefiční kalendář na pomoc popáleným dětem pokřtili Kabáti (7) Benefiční kalendář na pomoc popáleným dětem pokřtili Kabáti (8) Benefiční kalendář na pomoc popáleným dětem pokřtili Kabáti (9) Benefiční kalendář na pomoc popáleným dětem pokřtili Kabáti (10) Benefiční kalendář na pomoc popáleným dětem pokřtili Kabáti (11)
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz

autor: topDalší články

Neviditelný zabiják. Záchranáři varují před otravami CO Neviditelný zabiják. Záchranáři varují před otravami CO Oxid uhelnatý je bezbarvý neviditelný plyn bez zápachu a je přítomen prakticky u každého hoření. Má na svědomí více úmrtí než všechny ostatní intoxikace dohromady. 13. listopadu 2019   (15:00) Meteorologové vydali varování před ledovkou, hrozí problémy v dopravě Meteorologové vydali varování před ledovkou, hrozí problémy v dopravě Výstraha trvá až do čtvrtečních dopoledních hodin 13. listopadu 2019   (12:51) Historik: Revoluci v Příbrami nedělali studenti, ale dělníci Historik: Revoluci v Příbrami nedělali studenti, ale dělníci Listopadovou revoluci v Příbrami nedělali studenti, ale paradoxně dělníci. Tehdejší příbramští vysokoškoláci se podíleli na revolučních událostech v Praze, a tak se hlavními aktéry dění v Příbrami stali mladí dělníci a horníci, řekl historik a autor výstavy o listopadu 1989 na Příbramsku Josef Velfl. 13. listopadu 2019   (10:19) Na Příbramsku byl zaznamenán vzestup respiračních onemocnění Na Příbramsku byl zaznamenán vzestup respiračních onemocnění Nejvíce postiženou věkovou skupinou jsou děti do 5 let věku. 13. listopadu 2019   (08:37) Příbramská radnice chce regulovat reklamu v ulicích Příbramská radnice chce regulovat reklamu v ulicích Do boje s vizuálním smogem město vyrazí v lednu 2020 13. listopadu 2019   (06:23) Svatý Martin dorazil do Příbrami. Děti dostaly hromadu sněhu Svatý Martin dorazil do Příbrami. Děti dostaly hromadu sněhu Příbramský svatomartinský průvod je jedním z největších lampionových průvodů pod hřebeny Brd 12. listopadu 2019   (20:19) Pyrotechnická očista v Brdech: Škála nalezené munice je pestrá Pyrotechnická očista v Brdech: Škála nalezené munice je pestrá Prostor bývalého Vojenského újezdu Brdy se k vojenským účelům využíval již od roku 1926. Ještě je potřeba vyčistit zhruba 2400 hektarů lesa 12. listopadu 2019   (17:25) Dobříšský radní navrhl odejmout čestné občanství Klementu Gottwaldovi Dobříšský radní navrhl odejmout čestné občanství Klementu Gottwaldovi Čestné občanství prvnímu komunistickému prezidentovi, za jehož vlády bylo vyneseno přes 230 rozsudků smrti, odejmuli například v Úvalech, Domažlicích a Vyškově 12. listopadu 2019   (15:55) Příbram si připomene třicáté výročí Sametové revoluce Příbram si připomene třicáté výročí Sametové revoluce Součástí vzpomínkového odpoledne bude například výstava fotek, které připomenou 17. listopad 1989 v našem městě. Připraveny budou retro vozy, na pódiu vystoupí Michal Ambrož a Hudba Praha 12. listopadu 2019   (13:24) Nenapravitelný zloděj. Kradl jen pár hodin poté, co ho propustili z vězení Nenapravitelný zloděj. Kradl jen pár hodin poté, co ho propustili z vězení V letních měsících byl propuštěn z výkonu trestu ve věznici a ještě ten den zavítal na Dobříš, kde se vloupal do zaparkovaného vozidla 12. listopadu 2019   (10:22)Kodex redakce Reklama Kontakty Informace o cookies Ochrana osobních údajů
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2019 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz