24. 1. svátek má Milena

Benefiční kalendář na pomoc popáleným dětem pokřtili Kabáti

18. října 2019   (13:23)
Dalších 12 fotografií v galeriiBenefiční kalendář na pomoc popáleným dětem pokřtili Kabáti

Výtěžek bude v plné výši věnován na prevenci proti popáleninám


„Ochraňovat děti by mělo být přirozeností každého člověka. Stejně tak pomáhat těm dětem, které se ochránit nepodařilo,“ zní motto sedlčanské neziskové společnosti Avalone.

Činnost je zaměřena na pomoc dětem, handicapovaným lidem a lidem na sklonku jejich života. Zakladatelka společnosti Ivana Nikitinská již pátým rokem věnuje svůj čas na prevenci před popáleninami. Pravidelně pořádá v mateřských a základních školách přednášky. Snaží se upozorňovat na rizika, která mohou děti potkat.

Kromě těchto aktivit přišla zakladatelka Avalone s nápadem vytvořit i benefiční kalendář. Celý projekt realizovala během tří měsíců. „Oslovila jsem několik rockových kapel. Původně jsem ani nedoufala, že to bude mít tak obrovský úspěch. Žádná neodmítla. Celkem se na projektu podílelo třináct skupin, jmenovitě pak Tři sestry, Visací zámek, Vypsaná fixa, Dymytry, Krucipüsk, MZH, Projekt Parabelum, Pipes and Pints, SPS ,Totální nasazení, E!E, The Scoffers a Kabát, který s ostatními kapelami  kalendář pokřtil.  Pokřtít kalendář přišli i kluci z SPS, Visacího Zámku, Pipes and Pints a z  Projektu Parabelum,“ řekla  Ivana Nikitinská. 
 
Děti daly sílu kalendáři svými příběhy. „Vložily do něj svůj boj, bolest, zoufalství, ale i statečnost, vítězství a naději. A toto vše svou ohromnou silou podpořila stovka skvělých hudebníků. Hudebníků, kteří mají obrovské srdce. Pomáhají nám a podporují nás. Spojením těchto sil byla dána kalendáři ohromná moc dostat prevenci do stovek škol, tisíců domácností, k desetitisícům dětí. A mezi nimi jich bude několik, které se nám společnými silami podaří ochránit před těmito strašnými úrazy. A nedopadnou jako my, či ještě hůř,“ děkuje za případnou pomoc Nikitinská.
 
Popálení a opaření jsou třetím nejčastějším smrtelným úrazem u dětí. Ročně utrpí v Česku úraz popálením, který vyžaduje zásah lékaře, přes 100 tisíc lidí. Přes 300 lidí každý den. Z toho cca 140 dětí. Každý den. Každé 4 minuty jedno dítě. Přitom 95 % těchto strašlivých úrazů lze předejít.
 
 
Cena kalendáře je 360 Kč. Možnost vyzvednutí je v Praze a  Sedlčanech.
Pro osobní odběr v Praze volejte 777 776 029.
Pro osobní odběr v Sedlčanech volejte 702 960 090. 
 

 

Fotogalerie

Benefiční kalendář na pomoc popáleným dětem pokřtili Kabáti () Benefiční kalendář na pomoc popáleným dětem pokřtili Kabáti (1) Benefiční kalendář na pomoc popáleným dětem pokřtili Kabáti (2) Benefiční kalendář na pomoc popáleným dětem pokřtili Kabáti (3) Benefiční kalendář na pomoc popáleným dětem pokřtili Kabáti (4) Benefiční kalendář na pomoc popáleným dětem pokřtili Kabáti (5) Benefiční kalendář na pomoc popáleným dětem pokřtili Kabáti (6) Benefiční kalendář na pomoc popáleným dětem pokřtili Kabáti (7) Benefiční kalendář na pomoc popáleným dětem pokřtili Kabáti (8) Benefiční kalendář na pomoc popáleným dětem pokřtili Kabáti (9) Benefiční kalendář na pomoc popáleným dětem pokřtili Kabáti (10) Benefiční kalendář na pomoc popáleným dětem pokřtili Kabáti (11)
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz

autor: topDalší články

Recidivisté v loňském roce spáchali polovinu trestných činů Recidivisté v loňském roce spáchali polovinu trestných činů Policisté zveřejnili podrobnou statistiku trestných činů spáchaných na Příbramsku. 24. ledna 2020   (13:53) Plánujete svatbu? V únoru jsou dva magické dny Plánujete svatbu? V únoru jsou dva magické dny Termíny, kdy se v datu objevují stejná čísla, stále lákají snoubence. Letos tomu nebude jinak. 24. ledna 2020   (11:25) Sedlčany dokončují park vedle modlitebny Sedlčany dokončují park vedle modlitebny Park se rozkládá na necelém hektaru plochy a tvoří ho čtyři desítky nově vysazených stromů, trávníky, trvalkové záhony, zpevněné mlatové cesty a dětské hřiště. 24. ledna 2020   (08:51) I benzinová pumpa může být kulturní památkou. Jednu takovou mají v Milíně I benzinová pumpa může být kulturní památkou. Jednu takovou mají v Milíně Podle odborníků se jedná o stavbu ojedinělou. V rámci celé České republiky se takovýchto staveb příliš mnoho nedochovalo 24. ledna 2020   (05:55) Počasí se zbláznilo, příští týden bude až 12 stupňů Počasí se zbláznilo, příští týden bude až 12 stupňů Milovníci zimního počasí marně čekají na příchod sněhových vloček. Podle aktualizované předpovědi se mají teploty blížit spíše těm obvyklým jarním. 23. ledna 2020   (17:30) Díra v hlavě jí ukázala cestu. Díky svému optimismu vítězí Ivana Sedláčková nad těžkou nemocí Díra v hlavě jí ukázala cestu. Díky svému optimismu vítězí Ivana Sedláčková nad těžkou nemocí První veřejné čtení z knihy Díra v hlavě mi ukázala cestu se uskuteční dnes v příbramské knihovně 23. ledna 2020   (15:10) Sedlčany odložily stavbu akvaparku, bojí se zadlužení Sedlčany odložily stavbu akvaparku, bojí se zadlužení Akvapark měl vzniknout ve Zberazské ulici mezi zimním stadionem a tréninkovým fotbalovým hřištěm. 23. ledna 2020   (12:59) Inspekce zakázala plastový meloun, vzhledem i vůní příliš připomíná skutečný Inspekce zakázala plastový meloun, vzhledem i vůní příliš připomíná skutečný Záměna tohoto výrobku může vést zejména při hře malých dětí k odkusování drobných částí, k jejich vkládání do úst a následnému vdechnutí, spolknutí, resp. zablokování vnitřních dýchacích cest a ohrožení lidského zdraví. 23. ledna 2020   (12:06) Nepřehlédněte Na Příbramsku se srazil vlak s autem, nikdo se nezranil Na Příbramsku se srazil vlak s autem, nikdo se nezranil U Kosovy Hory na Příbramsku se ve čtvrtek ráno střetl vlak s autem. Kolize se obešla bez zranění. Auto skončilo po nárazu do vlaku mimo komunikaci. Železniční přejezd momentálně není průjezdný. 23. ledna 2020   (09:45) Agresivní žena z Dobříše skončila na psychiatrii Agresivní žena z Dobříše skončila na psychiatrii Plivala po lidech, urážela a mlátila hosty v restauracích. Nyní ženě hrozí desetiletý pobyt za mřížemi. 23. ledna 2020   (08:37)Kodex redakce Reklama Kontakty Informace o cookies Ochrana osobních údajů
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2020 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz