Benefiční běh pro Adru bude letos na Nováku, opět podpoří činnost dobrovolníků
21. dubna 2024 (11:51)
foto: Dobrovolnické centrum ADRA Příbram / se souhlasem
V Příbrami se společný běh uskuteční v pátek 10. května. Organizaci podpoříte také nasbíráním virtuálních kilometrů během či chůzí od 7. do 21. května.
Nekonečný příBĚH pomoci. S tímto podtitulem vstupuje do dalšího ročníku benefiční akce na podporu dobrovolnictví v organizaci ADRA, jejíž první dobrovolnické centrum bylo založeno před dvaceti lety ve Frýdku-Místku. K ADRAběhu se mohou během či chůzí připojit jednotlivci i kolektivy. Společné běžecké akce pro širokou veřejnost se konají ve dvanácti městech v České republice. V Příbrami se uskuteční v pátek 10. května v areálu Nový rybník.
„V minulosti jsme běželi v lesoparku Litavka, vloni jsme závodili na Hořejší Oboře pro radost dětí i proti samotě seniorů,“ uvádí web Dobrovolnického centra ADRA Příbram. „Mile mě překvapila příjemná atmosféra a pozitivně naladění nejen organizátoři, ale také přihlášení závodníci. Od první chvíle bylo jasné, že v závodě vůbec nepůjde o výsledky, ale o setkání sportovně založených lidí, kteří chtějí pomoci potřebným,“ okomentoval loňský běh Miroslav Bodnár z SK Spartak Příbram.
Letošní trasy v délce jednoho, dvou a pěti kilometrů jsou přizpůsobeny zdatným a svátečním běžcům i pěším. První běh startuje v 16.00 a k účasti jsou zváni všichni, kdo mají chuť poměřit své síly nebo jen symbolicky podpořit dobrou věc. Vítáni jsou také senioři, vozíčkáři a děti, pro něž budou po ukončení závodů připravené špekáčky na opékání. Do ADRAběhu se můžete zapojit i sbíráním virtuálních kilometrů od 7. do 21. května. Registrace je již spuštěna na internetových stránkách partnera akce, organizace Rozběháme Česko. Základní startovné je 250 korun.
V Příbrami s Adrou spolupracuje kolem stovky dobrovolnic a dobrovolníků ročně. Svůj čas věnují seniorům, sociálně znevýhodněným dětem nebo uprchlíkům, docházejí do léčeben pro dlouhodobě nemocné, dětských domovů či nemocnic. „Koordinace takového množství lidí něco stojí. ADRA nové dobrovolníky aktivně vyhledává, školí, pojišťuje a především propojuje s těmi, kdo jejich pomoc potřebují. A právě na to využijeme výtěžek ze startovného ADRAběhu 2024,“ vysvětluje organizace.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: Magdalena Rezková
Související
•Příbramský odchovanec Barák v Serii A paběrkuje, v Konferenční lize se mu střelecky daří
•Do Příbrami dorazí milovníci aut a motorek. Route 66 startuje v sobotu
•Králičí hop míří do Příbrami
Další články
Uštknutí zmijí: jak správně reagovat a co nedělat
Teplé počasí láká do přírody, kde může dojít i ke kontaktu s hady. Odborníci …
Fenomén LOOKSMAXXING: Děsivý trend nutí mladíky k domácímu lámání kostí!
Zatímco dříve byla péče o vzhled doménou žen, dnes se do centra pozornosti dostávají …
LIFESTYLE
Hornické slavnosti do Příbrami přivezou hvězdy: Lenny, Pokáč, Prokop i Mňága a Žďorp
Příbram v červnu pořádá největší kulturní akcí roku. Na hornické slavnosti dorazí …
NEPŘEHLÉDNĚTE
V Anenské ulici zasahují hasiči. Hoří několik garáží
Několik hasičských jednotek zasahuje v Příbrami v Anenské ulici. V neděli 10. května …
AKTUALIZOVÁNO
Jaro v plném proudu: Příroda kvete, ale alergici trpí. Příbram hlásí vysokou pylovou zátěž
Příroda je stále plná květů. Dokvétají některé ovocné strom, louky se plní barvami a …
PŘÍRODA
Kamiony ničí středočeské silnice. Kraj chystá razantní kontroly i nové váhy
Středočeský kraj chce posílit silniční kontroly zaměřené na přetížená nákladní auta a …
DOPRAVA
Svatohorská alej je zpět! Nový povrch hotový o týdny dřív, MHD znovu jezdí až nahoru
Rekonstrukce příjezdové cesty ke Svaté Hoře skončila s výrazným předstihem. Dlažební …
AKTUÁLNĚ
Mikroplasty máme v krvi, plicích i mozku. Teď je 18letá studentka dokáže z vody odstranit z 95 %.
Mikroplasty už nejsou jen problém oceánů. Vědci je našli v lidské krvi, placentě, …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Česko čeká prudké ochlazení. Zaprší, na horách může sněžit a ráno hrozí mráz
Po neděli se má opět ochlazovat a podle meteorologů se mohou ranní teploty dostat jen …
Den matek klepe na dveře: Máš dárek, nebo zase jen výmluvu?
Existují dny, na které si člověk vzpomene sám od sebe – narozeniny, Vánoce, první …
NEPŘEHLÉDNĚTE




