16. 6. svátek má Zbyněk

Bekr nábytek i nadále okupuje prostory zimního stadionu. Neplatí nájemné, dluží čtvrt milionu!

19. prosince 2018   (06:03)
Bekr nábytek i nadále okupuje prostory zimního stadionu. Neplatí nájemné, dluží čtvrt milionu!

Nekonečný příběh, který by vydal minimálně na rozsáhlou trilogii i nadále pokračuje.


Kauza BEKR je záležitost, kterou jsme na našem webu probírali několikrát a zatím stále připomíná lacinou venezuelskou telenovelu. Město Příbram se snaží zákonnými prostředky donutit majitelku k odchodu z prostor, které by chtělo využít pro nové účely. Konkrétně se jedná o výstavbu nového sportovního centra. Otázkou zůstává, zda bude mít investor zájem i po takové době?

Během pondělního jednání zastupitelstva města Příbram se diskuze v závěru stočila k této kauze. Mgr. Král položil dotaz, jak to v současné době s BEKR nábytkem vypadá?

„Co se týče společnosti BEKR nábytek, tak je s ním vedeno 6 sporů. Dva spory jsou o částce dlužné a čtyři spory o nebytových prostorech. Z toho dvě jsou o neplatnosti výpovědi a dvě jsou vyklízecí žaloby, které jsme podali na společnost BEKR nábytek. Co se týče výsledků, tak tím nejzásadnějším je, že 5.12. proběhlo osobní řízení, ve kterém Sportovní zařízení města uspělo ve vyklízecí žalobě a čeká se na usnesení soudu, aby vše bylo pravomocné. Následně se bude čekat na odvolání či neodvolání společnosti. Veškeré námitky, které podala společnost BEKR proti výpovědi, byly zamítnuty, protože výpověď i veškeré náležitosti byly podány správně, řekl Mgr. Jan Slaba, ředitel SZM.

„Já osobně očekávám odvolání společnosti i průtahy dalších sporů, vzhledem k tomu že dvakrát bylo společnosti BEKR nabídnuto řešení formou smírčího jednání. K tomu ale nikdy nedošlo a z jakých důvodů, to netuším. I z tohoto důvodu očekávám, že dojde k odvolání,“ dodal Slaba.

Starosta města Ing. Jindřich Vařeka se zeptal, zda takový popis k dotazu stačí. S tím nebyl úplně spokojen Mgr. Král, který dodal, že by jej zajímal odhad, kdy bude celé řízení ukončeno a zda to bude v příštím roce. Jak sám trefně dodal „nerad by ředitele SZM griloval“, nicméně rád by znal hrubý odhad. V tomto mu dá jistě za pravdu každý, kdo kauzu sleduje.

„Nyní to závisí spíše na vedení společnosti, pakliže se neodvolá, tak ten proces je velmi rychlý. Bavíme se o únoru, březnu, dubnu roku 2019. Ale také se můžeme bavit o únoru 2020. Vyklízecí žaloba byla podána 1.6. 2018 a 5.12 teprve proběhlo osobní jednání. Střídmý odhad je léto 2019, ale jen v případě že půjde vše dobře,“ odpověděl Slaba.

„My jsme se o dohodu s nájemnicí prostor pokoušeli půl roku, půl roku jsme vyjednávali a k ničemu to nevedlo. Protože pro ni bylo samozřejmě nesmírně výhodné nám naše prostory okupovat. Takže každý další odklad by jen znamenal, že odkládáme problém přesně o tu dobu, o kterou ho odkládáme, takže to že jsme vlastně až po půl roce zareagovali byla naše chyba. My jsme měli žalobami reagovat okamžitě poté, co jsme se nedohodli. Ta naše snaha o věčné dohadování se, nás stála půl roku. Tyto spory budou pokračovat, ale proti tomu jsme zcela bezmocní,“ poznamenal Jindřich Vařeka.

Její chování je nechutné a město v této věci doznává velkou škodu, protože nebýt tohoto jejího sobeckého přístupu, tak už tam dnes mohla probíhat výstavba sportovního centra, protože investor nám přislíbil a podepsal, že vykoná vše, co bylo naprojektováno. Jen nevím, pokud se budou tyto spory táhnout ještě po dlouhé měsíce, tak se může stát, že z toho investor odstoupí, a to by byla velká škoda pro město. Taková příležitost nechodí každý den. Takže se nedivte, že když se vysloví BEKR nábytek, tak skřípu zuby,“ uzavřel za sebe Jindřich Vařeka.

S rychlou, ale přesto zásadní připomínkou přispěchal Jan Slaba, který uvedl zastupitele a veřejnost do obrazu ohledně dlužné částky společnosti Bekr.

„K dnešnímu dni jsme se společností BEKR nábytek v mínusu 240-250 tisíc Kč na neplaceném a bezdůvodném obohacení.“

Společnost evidentně hýbe žlučí mnoha příbramským zastupitelům. Praktiky společnosti jsou v tomto ohledu přinejmenším zarážející a bude zajímavé sledovat, jaký vývoj nastane na jaře roku 2019. Nicméně si naše redakce všimla, že na Facebooku již běží reklama společnosti, v níž upozorňuje, že dojde k přestěhování do nových prostor. Zároveň ale informuje o tom, že do 22.1. se ze současných prostor firma nehne.

O kauze výpovědi z nájmu společnosti Bekr jsme vás informovali v následujících článcích:

Společnost Bekr může být na zimním stadionu i několik let

Kam se poděla prachsprostá slušnost a selský rozum? Nad kauzou Bekr zůstává rozum stát

NÁBYTEK BEKR ODMÍTÁ OPUSTIT PRONAJATÉ PROSTORY SPORTOVNÍCH ZAŘÍZENÍ MĚSTA

BEKR stále prodává na zimním stadionu, prostory měl uvolnit již před osmi dny. K situaci se vyjádřila majitelka firmy i ředitel SZM
 

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: 2. zasedání zastupitelstva

autor: pmrDalší články

Tatínkové mají dnes svůj den, nezapomněli jste popřát? Tatínkové mají dnes svůj den, nezapomněli jste popřát? Den matek se slaví ve velkém, na tatínky se často zapomíná 16. června 2019   (17:14) Novinky ve vlakovém jízdním řádu nepotěší obyvatele Bělčic a Myslína Novinky ve vlakovém jízdním řádu nepotěší obyvatele Bělčic a Myslína Pokud se neseženou finance, budou všechny osobní vlaky končit/začínat v Březnici 16. června 2019   (14:19) Divadlo A. Dvořáka bude hrát pod širým nebem Divadlo A. Dvořáka bude hrát pod širým nebem Skanzen Vysoký Chlumec je už téměř vyprodaný, na ostatní představení jsou ještě vstupenky k dispozici 16. června 2019   (11:05) Aktuálně: Na Strakonické přistává vrtulník, policisté komunikaci uzavřeli Aktuálně: Na Strakonické přistává vrtulník, policisté komunikaci uzavřeli Vážná dopravní nehoda omezuje provoz na silnici I/4 16. června 2019   (08:21) AKTUALIZOVÁNO Královna Johanka opět zavítala do Rožmitálu Královna Johanka opět zavítala do Rožmitálu Průvod, bitva o korunu i otevřené prostory zámku přilákaly diváky z širokého okolí. 16. června 2019   (07:28) Tulipány v ulicích odkvetly, začíná se zelenat „tráva“ Tulipány v ulicích odkvetly, začíná se zelenat „tráva“ Pravděpodobně s nápadem, jak oživit předzahrádku, přišli obyvatelé na sídlišti 15. června 2019   (20:17) Přívalové deště a bouřka. Po slunečném týdnu přijde v neděli ochlazení Přívalové deště a bouřka. Po slunečném týdnu přijde v neděli ochlazení Dnes v noci se očekává výskyt velmi silných bouřek, doprovázených kroupami, nárazy větru a přívalovými srážkami 15. června 2019   (16:42) Hlavní útočnou silou Kocourů v příští sezóně bude Michal Kriško Hlavní útočnou silou Kocourů v příští sezóně bude Michal Kriško Michal Kriško je příbramským odchovancem, vyzkoušel ale i reprezentaci. 15. června 2019   (14:01) Aktuálně: Pro zraněného motorkáře přistává vrtulník, doprava na Skalce kolabuje Aktuálně: Pro zraněného motorkáře přistává vrtulník, doprava na Skalce kolabuje Policisté po dobu záchranných prací komunikaci zcela uzavřeli 15. června 2019   (10:33) Na dva handicapované mladíky se vybralo téměř čtvrt milionu Na dva handicapované mladíky se vybralo téměř čtvrt milionu Do projektu se zapojilo i sedm škol z Příbramska 15. června 2019   (09:26)Kodex redakce Reklama Kontakty Informace o cookies Ochrana osobních údajů
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2019 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz