Během prvního týdne prázdnin nepatrně klesla cena benzinu
7. července 2022 (08:20)
foto: pribram.cz / Jakub Pečenka
Na Příbramsku natankují řidiči litr benzinu v průměru za 48,51 Kč, naftu pak za 48,41 Kč.
Litr nejprodávanějšího benzinu Natural 95 aktuálně u středočeských čerpacích stanic stojí v průměru 48,26 Kč, před týdnem byl o dva haléře dražší. O šest haléřů na litru zlevnila nafta, řidiči teď za něj dají průměrně 48,40 Kč. Podle údajů společnosti CCS, která ceny sleduje, je benzin o 14,92 koruny na litru dražší než před rokem, za naftu tehdy motoristé platili o 17,00 Kč na litru méně.
Nejlevnější benzin v kraji prodávají na Mělnicku, kde litr v průměru stojí 47,48 Kč. Nejméně platí za naftu motoristé na Rakovnicku, litr tam prodávají průměrně za 47,96 Kč. Paliva jsou v kraji nejdražší na Berounsku, benzin mají u tamních čerpacích stanic v průměru za 48,73 Kč a naftu za 48,85 Kč.
Nejlevnější paliva natankují řidiči v Karlovarském kraji, kde je litr benzinu v průměru za 47,43 Kč. Naftu tam prodávají průměrně za 47,65 Kč. Naopak nejdražší paliva nabízejí pumpy v Praze, kde litr benzinu stojí průměrně 48,40 Kč. Nafta se tam tankuje za 48,69 Kč za litr.
Ceny paliv letos prudce vzrostly na přelomu února a března po začátku ruské invaze na Ukrajině. Ještě 23. února stál litr benzinu průměrně zhruba 37,40 koruny a nafty asi 36,40 Kč. Během dvou týdnů po začátku ruské invaze ale cena benzinu vyskočila skoro na 47,30 Kč/l a cena nafty téměř na 49,60 Kč/l. Od té doby ceny kolísají.
Vláda v důsledku prudkého zdražování paliv přijala několik opatření. Mimo jiné od začátku června na čtyři měsíce snížila o 1,50 koruny na litr spotřební daň z benzinu a nafty. Kabinet zvažuje, že ponechá sníženou spotřební daň u nafty trvale. Důvodem je konkurenceschopnost s okolními zeměmi.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz/ ČTK / CCS
autor: Tomáš Pečenka
Související
•V největších středočeských městech řeší problémy s nedostatkem parkovacích míst
•Březohoráci se dočkají, po rekonstrukci bude v Prokopské ulici bankomat
•Paliva ve Středočeském kraji od minulého týdne opět zdražila
Další články
Příbramská nemocnice má za sebou první rok jednodenní chirurgie. Moderním oddělením prošlo téměř 900 pacientů
Oddělení jednodenní péče Oblastní nemocnice Příbram slaví první rok provozu. Od svého …
ZDRAVOTNICTVÍ
Festival chutí, vůní a rytmů znovu oživí Březnici. Třetí ročník nabídne speciality z celého světa i pestrý hudební program
Březnické staré kluziště se promění 18. července v místo, kde se setkají chutě, vůně i …
Mladí střelci z Příbrami překvapili Evropu. Co je za jejich úspěchem?
Ve veřejných debatách se střelba často objevuje jako téma rizika. Zbraně jako hrozba, …
SPORT
Čolka horského můžete objevit i v lesní louži
Na první pohled zaujme pestré vybarvení samečka čolka horského během období …
POZNÁVÁME BRDY
Bez nich bychom nepřežili
V sobotu 18. července 2026 od 10 do 16 hodin nahlédnete v Ochranné stanici fauny v …
PŘÍRODA
Čekalíkovský rybník ožije hudbou. V centru Příbrami se chystá letní relax pod širým nebem
Příjemná hudba, letní drinky, posezení u vody a pohodová atmosféra. To vše nabídne …
KULTURA
Pohonné hmoty v Příbrami: Cenové stropy končí v neděli, ceny už nyní letí nahoru
Za benzin Natural 95 zaplatíte momentálně v Příbrami v rozmezí od 39,50 Kč do 41,50 Kč …
DOPRAVA
Tipy na víkend: Pouť, oslavy založení města a Den řemesel
Předposlední červencový víkend nabídne opravdu bohatý kulturní program. V Příbrami si …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Betonová socha u Barrandovského mostu se dnes rozpadla. Posudky varovaly už roky
Betonová plastika Rovnováha, známá spíš pod přezdívkou Červ dobyvatel, se dnes …
BLESKOVÁ ZPRÁVA
Ceny mléka i másla padají dolů. Mléčný trh míří do krize
Zaregistrovali jste jak šly dolů ceny mléka a mléčných výrobků? Evropský trh s mlékem …
AKTUÁLNĚ




