Během čtyř dnů kdosi na Příbramsku odcizil osm jízdních kol
13. dubna 2021 (09:50)
Zloději na Příbramsku se v poslední době více zaměřují na jízdní kola. Policisté zaznamenali krádeže osmi kol během čtyř dnů. Případy se staly v Příbrami, Dobříši a Dubně, informovala dnes mluvčí příbramské policie Monika Schindlová.
V pátek časně ráno zloději rozbili skleněnou výplň dveří prodejny kol v Příbrami a ukradli dvě elektrokola a silniční kolo. Způsobili tak škodu 300.000 korun. Následující den přijali policisté oznámení o krádeži horského kola za 16.000 korun ze sklepa domu v Příbrami.
V sobotu večer také neznámý pachatel překonal plot pozemku domu v Dobříši a odcizil tři bicykly, z toho dvě k sobě spojená silniční kola. V tomto případě činila škoda čtvrt milionu korun. V Dubně pak vzal zloděj v pondělí v poledne z kůlny horské kolo v hodnotě 45.000 korun.
Minulý měsíc policisté zaznamenali v Příbrami vloupání do dvou obchodů s jízdními koly. Zmizelo z nich deset elektrokol a jedno jízdní kolo, škoda dosáhla 1,2 milionu korun. Začátkem dubna také zloděj ukradl ze zahradního domku v Narysově tři kola za 100.000 korun.
Policisté upozorňují na to, že kola jsou artiklem, který mohou zloději dobře zpeněžit. Majitelé by měli dbát na dobré zabezpečení. "Jestliže ukládají kolo do společných prostor domu, je nutné dbát na uzavírání vstupních dveří a stálé uzamčení sklepů i kol samotných. Při odstavení kola na ulici vždy používat kvalitní bezpečností zámky a kolo připoutat k pevnému bodu, jako je bezpečností stojan, zábradlí či sloup," dodala Schindlová.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
PČR
PČR
autor: Tomáš Pečenka
Další články
Příbram se chystá na podnikatelský ples roku
Okresní hospodářská komora v Příbrami zve všechny milovníky společenských večerů na …
Nečekaná návštěva na Svaté Hoře: Irácká delegace se modlila za mír
Na Svaté Hoře se v pondělí 2. února odehrála neobvyklá a emotivní událost. Delegace z …
Žáci se na Březových Horách učí v nové dimenzi. Díky dotaci města využívají 3D brýle
Výuka na Základní škole na Březových Horách dostává zcela nový rozměr. Díky finanční …
Školství
Kriminalita na Příbramsku narostla. Přibývá kyberpodvodů i krádeží v obchodech
Jak je na tom kriminalita přímo v našem okrese? Na to vám odpoví následující policejní …
Střídání stráží v příbramské věznici
Po pětiletém působení na pozici ředitele věznice na Rakovnicku se do Věznice Příbram …
Krajští kriminalisté vyšetřují "otcovraždu". Tělo našli krminalisté ve značném stavu rozkladu
Středočeští kriminalisté řeší od 28. ledna násilný trestný čin v Osově na Berounsku. V …
Zákulisí Četnických humoresek: hvězdy seriálu v Příbrami
O víkendu 21. a 22. února dorazí do Příbrami hvězdy Četnických humoresek i odborníci …
Kultura
Ve Středočeském kraji se něco děje s nemocemi. Čísla vás překvapí
Ve Středočeském kraji pokračuje chřipková sezóna, ale nejnovější data přinášejí …
Kniha Fenomén zalánská madona je v prodeji
Zhruba v polovině ledna začal tisk katalogu k výstavě Fenomén zalánská madona. Všechny …
Policie zveřejnila čerstvá data. Kriminalita mění tvář, Příbram zůstává mezi nejzatíženějšími
Celková kriminalita ve Středočeském kraji v roce 2025 opět mírně poklesla. Policie …





