vývoj COVID-19
27. 11. 2020
Bezděkov 1
Bohostice 5
Bohutín 9
Borotice 2
Bratkovice 2
Březnice 16
Bukovany 2
Čenkov 4
Cetyně 1
Chotilsko 3
Chrást 1
Chraštice 1
Čím 1
Daleké Dušníky 2
Dobříš 63
Dolní Hbity 4
Drahlín 2
Drásov 4
Drevníky 1
Drhovy 2
Dubenec 2
Dublovice 8
Dubno 2
Háje 2
Hluboš 4
Hlubyně 1
Hudčice 1
Hvožďany 4
Jesenice 2
Jince 8
Kamýk n. V. 6
Klučenice 5
Kňovice 1
Korkyně 1
Kosova H. 8
Kozárovice 1
Krásná H. 4
Křepenice 1
Láz 2
Lazsko 2
Lešetice 1
Lhota u Pb 6
M. Hraštice 11
Milín 21
Mokrovraty 2
Nalžovice 7
Narysov 1
Nechvalice 3
Nečín 7
Nedrahovice 4
Nepomuk 1
Nová Ves p. P. 25
Nové Dvory 1
Nový Knín 9
Občov 1
Obecnice 10
Obořiště 6
Ohrazenice 1
Pečice 3
Petrovice 2
Pičín 1
Počepice 11
Podlesí 5
Příbram 210
Příčovy 9
Prosen. L. 3
Rosovice 1
Rožmitál p. T. 68
Rybníky 6
Sádek 2
Sedlčany 79
Sedlec-Prč. 24
Sedlice 1
Smolotely 1
Solenice 2
Stará Huť 11
Starosedlský H. 1
Svaté Pole 2
Svatý Jan 8
Tochovice 6
Tušovice 3
Velká Lečice 4
Věšín 6
Višňová 3
Voznice 3
Vrančice 5
Vranovice 2
Vševily 2
Vys. Chlumec 9
Vysoká u Příbramě 2
Zduchovice 1

Během adventu vám hudebníci zahrají přímo pod okny

12. listopadu 2020   (18:25)
Během adventu vám hudebníci zahrají přímo pod okny

Městské kulturní centrum hledá cesty, jak alespoň částečně vytrhnout kulturní dění v Příbrami z hibernace. S vlastní iniciativou může přijít i veřejnost.


V současné době lidé nemohou za kulturou. Městské kulturní centrum v Příbrami (MKC) se proto rozhodlo přivést kulturu za lidmi. Kromě tzv. Živáků do obýváku, které startují 19. prosince online přenosem vystoupení kapely E!E se uskuteční také živý koncertní „puťák“ skupiny Lovesong Orchestra.
 

„Lovesong Orchestra projde při zahájení adventu a během zlaté neděle ulicemi města a pod okny jeho obyvatel zahraje svůj repertoár. Nepůjde úplně o vánoční písně, ale motivem je zvednout lidem náladu a rozptýlit je. Jednoduše chceme pobavit děti i dospělé,“ říká vedoucí MKC Příbram Vlastimil Ševr. Pro vystoupení budou vybrány lokace, kam bude mít kapela snadný přístup a kde ji uvidí co nejvíce lidí. V neděli 29. listopadu bude Lovesong Orchestra koncertovat od 10.00 do 12.00 a od 14.00 do 16.00. V ten samý čas se pak bude hrát v neděli 20. prosince.
 
O místo pod příbramskými okny se s Lovesong Orchestra podělí i skupina Pokáč. Adventní čas zpestří také koncert místní Ginevry. „Z Hornického muzea se přihlásí Wohnouti a v kostele svatého Jakuba vystoupí elegantní Iva Bittová,“ doplňuje plánovaný adventní program Vlastimil Ševr.
MKC na své facebookové stránce navrhla další kulturní aktivity a oslovila fanoušky, aby se k nápadům vyjádřili, příp. přišli i s vlastní iniciativou, co v rámci kultury uskutečnit. „S novými myšlenkami nás oslovuje veřejnost a také známí, které zajímá dění ve městě. Někteří přišli s nápadem využít výlepové plochy města nebo uspořádat venkovní výstavu. Budeme rádi, když se do spolurozhodování o aktuálním i dlouhodobém programu zapojí co nejvíce lidí,“ vyzývá Vlastimil Ševr. MKC bude zároveň zveřejňovat soutěžní výzvy, ve kterých lidé mohou dostat vánoční dárek v podobě setkání s některým z umělců.
 

Některé nápady se ovšem nesetkaly se zájmem. Z tohoto důvodu se zatím upouští například od avizované online výuky hudebních nástrojů. MKC také navrhuje obnovit projekt Art Parking (autokino) nebo natáčet videorozhovory s osobnostmi z oblasti kultury. Komentovat navrhované aktivity nebo dodat vlastní nápad lze kromě facebookové stránky také prostřednictvím e-mailu kulturapribram@pribram.eu.
 
MKC nyní naplánovalo menší vzpomínkovou instalaci k výročí 17. listopadu tak, aby splňovala současná vládní nařízení. Podle aktuálních opatření se bude odvíjet také programová nabídka Živáků do obýváku. „Věříme, že ale brzy online koncerty opět ‚uspíme‘ a budeme chystat živá vystoupení,“ uzavírá Vlastimil Ševr.
 

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz
foto: Besi
Lovesong Orchestra

autor: Magdalena Rezková

Další články

Příbram porazila Boleslav 2:1 a poprvé v ligové sezoně vyhrála Příbram porazila Boleslav 2:1 a poprvé v ligové sezoně vyhrála Příbram jako poslední v této ligové sezoně poprvé vyhrála a v nejvyšší soutěži naplno bodovala po 10 zápasech od červnového vítězství nad Olomoucí. 28. listopadu 2020   (16:34) Hasiči varují: Požár od adventního věnce mohou způsobit i děti či kočky Hasiči varují: Požár od adventního věnce mohou způsobit i děti či kočky Podle předloňského průzkumu České pojišťovny pálí o Vánocích svíčky téměř 90 procent domácností a plamen nechává bez kontroly hořet 18 procent dotázaných. 28. listopadu 2020   (13:37) Bílé Vánoce asi opět nebudou, prosincová předpověď počítá o svátcích s teplotami nad nulou Bílé Vánoce asi opět nebudou, prosincová předpověď počítá o svátcích s teplotami nad nulou Meteorologové vydali měsíční předpověď počasí. 28. listopadu 2020   (11:02) Dvě nehody uzavřely dálnici D4 v obou směrech, havarovalo 9 aut Dvě nehody uzavřely dálnici D4 v obou směrech, havarovalo 9 aut AKTUALIZOVÁNO Primář interního oddělení příbramské nemocnice: Extrémní přístup k opatřením z jedné i druhé strany není dobrý Primář interního oddělení příbramské nemocnice: Extrémní přístup k opatřením z jedné i druhé strany není dobrý Zakázka na zateplení příbramského Špalíčku má vítěze Zakázka na zateplení příbramského Špalíčku má vítěze Město Příbram vybralo dodavatele pro zateplení řadových bytových domů pod náměstím T. G. Masaryka. Hodnota realizace přesahuje 12 milionů korun. 27. listopadu 2020   (18:51) Pamětní deska Jana Drdy byla odhalena Pamětní deska Jana Drdy byla odhalena V letošním roce jsme si připomněli 105. výročí jeho narození a 28. listopadu uplyne 50 let od jeho úmrtí. 27. listopadu 2020   (15:36) Policie odhalí při kontrole elektronických známek i kradené vozy Policie odhalí při kontrole elektronických známek i kradené vozy Prodej nových elektronických dálničních známek začne v prosinci. Řidiči si je budou moci koupit na internetu, na pobočkách pošty a vybraných čerpacích stanicích. 27. listopadu 2020   (14:03) Čertovský Novák se vzhledem k současné situaci letos konat nebude Čertovský Novák se vzhledem k současné situaci letos konat nebude
Příbramská věznice darovala senátorům betlém Příbramská věznice darovala senátorům betlém Betlém byl kompletně tvořen odsouzenými v rámci zájmových aktivit ve Věznici Příbram. 27. listopadu 2020   (10:22)
Kodex redakce Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2020 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz