21. 6. svátek má Alois

Během adventu vám hudebníci zahrají přímo pod okny

12. listopadu 2020   (18:25)
Během adventu vám hudebníci zahrají přímo pod okny
foto: pribram.cz

Městské kulturní centrum hledá cesty, jak alespoň částečně vytrhnout kulturní dění v Příbrami z hibernace. S vlastní iniciativou může přijít i veřejnost.


V současné době lidé nemohou za kulturou. Městské kulturní centrum v Příbrami (MKC) se proto rozhodlo přivést kulturu za lidmi. Kromě tzv. Živáků do obýváku, které startují 19. prosince online přenosem vystoupení kapely E!E se uskuteční také živý koncertní „puťák“ skupiny Lovesong Orchestra.
 

„Lovesong Orchestra projde při zahájení adventu a během zlaté neděle ulicemi města a pod okny jeho obyvatel zahraje svůj repertoár. Nepůjde úplně o vánoční písně, ale motivem je zvednout lidem náladu a rozptýlit je. Jednoduše chceme pobavit děti i dospělé,“ říká vedoucí MKC Příbram Vlastimil Ševr. Pro vystoupení budou vybrány lokace, kam bude mít kapela snadný přístup a kde ji uvidí co nejvíce lidí. V neděli 29. listopadu bude Lovesong Orchestra koncertovat od 10.00 do 12.00 a od 14.00 do 16.00. V ten samý čas se pak bude hrát v neděli 20. prosince.
 
O místo pod příbramskými okny se s Lovesong Orchestra podělí i skupina Pokáč. Adventní čas zpestří také koncert místní Ginevry. „Z Hornického muzea se přihlásí Wohnouti a v kostele svatého Jakuba vystoupí elegantní Iva Bittová,“ doplňuje plánovaný adventní program Vlastimil Ševr.
MKC na své facebookové stránce navrhla další kulturní aktivity a oslovila fanoušky, aby se k nápadům vyjádřili, příp. přišli i s vlastní iniciativou, co v rámci kultury uskutečnit. „S novými myšlenkami nás oslovuje veřejnost a také známí, které zajímá dění ve městě. Někteří přišli s nápadem využít výlepové plochy města nebo uspořádat venkovní výstavu. Budeme rádi, když se do spolurozhodování o aktuálním i dlouhodobém programu zapojí co nejvíce lidí,“ vyzývá Vlastimil Ševr. MKC bude zároveň zveřejňovat soutěžní výzvy, ve kterých lidé mohou dostat vánoční dárek v podobě setkání s některým z umělců.
 

Některé nápady se ovšem nesetkaly se zájmem. Z tohoto důvodu se zatím upouští například od avizované online výuky hudebních nástrojů. MKC také navrhuje obnovit projekt Art Parking (autokino) nebo natáčet videorozhovory s osobnostmi z oblasti kultury. Komentovat navrhované aktivity nebo dodat vlastní nápad lze kromě facebookové stránky také prostřednictvím e-mailu kulturapribram@pribram.eu.
 
MKC nyní naplánovalo menší vzpomínkovou instalaci k výročí 17. listopadu tak, aby splňovala současná vládní nařízení. Podle aktuálních opatření se bude odvíjet také programová nabídka Živáků do obýváku. „Věříme, že ale brzy online koncerty opět ‚uspíme‘ a budeme chystat živá vystoupení,“ uzavírá Vlastimil Ševr.
 

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz
autor: Magdalena Rezková

Další články

Při motokrosových závodech v Podluhách vyjel řidič mimo trať a narazil do diváků Při motokrosových závodech v Podluhách vyjel řidič mimo trať a narazil do diváků Na pomoc spěchal i vrtulník. Očkování bez předchozí registrace by mělo být možné od poloviny července Očkování bez předchozí registrace by mělo být možné od poloviny července Od září by mohli dostávat lékaři do ordinací nejpoužívanější vakcínu - … Pivovaru Herold v Březnici loni kvůli koronaviru klesl výstav o 35 procent Pivovaru Herold v Březnici loni kvůli koronaviru klesl výstav o 35 procent Pivovar vyváží například do Ruska a Švédska, nejnovější odbytiště má v Maďarsku a … Tatínkové mají dnes svůj den, nezapomeňte jim popřát Tatínkové mají dnes svůj den, nezapomeňte jim popřát Zatímco maminkám přeje druhou květnovou neděli většina blízkých, na táty se stále … Novák se dnes promění ve velké sportoviště. Připravena je i olympijská vesnice Novák se dnes promění ve velké sportoviště. Připravena je i olympijská vesnice Dnešní Novák Fest má podtitul Příbram pod pěti kruhy. Jak název naznačuje, akce se … Na kole: Výstava fotografií v příbramské galerii se vrací do 50. a 60. let minulého století Na kole: Výstava fotografií v příbramské galerii se vrací do 50. a 60. let minulého století Galerie Františka Drtikola představí kolekci o cykloputování fotografa Ladislava … V neděli budou silné bouřky s krupobitím a přívalovým deštěm, varovali meteorologové V neděli budou silné bouřky s krupobitím a přívalovým deštěm, varovali meteorologové Přívalový déšť může ojediněle rozvodnit malé toky, zatopit podchody, podjezdy či … Burácení motorů, ve vzduchu vůně benzinu. Motorkáři vyjedou na společnou projížďku s policií Burácení motorů, ve vzduchu vůně benzinu. Motorkáři vyjedou na společnou projížďku s policií V rámci akce Začněme spolu aneb kolama dolů se sejdou motorkáři v 10 hodin ráno u … Opilý řidič v Příbrami zdemoloval auto o strom, nadýchal téměř dvě promile Opilý řidič v Příbrami zdemoloval auto o strom, nadýchal téměř dvě promile K nehodě došlo dnes před čtvrtou hodinou ranní v ulici Edvarda Beneše.
Lidé by měli ve vedrech věnovat pozornost i zvířatům Lidé by měli ve vedrech věnovat pozornost i zvířatům Pro venčení psů by měli lidé volit především ráno a večer, kdy jsou teploty …
Kodex redakce Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2021 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz