Bednění 2025: prostor pro kreativitu a benefice s účastí Prago Union
18. září 2025 (11:20)
foto: NZDM Bedna / se souhlasem
Nízkoprahový klub Bedna pozval minulý pátek veřejnost na den otevřených dveří do svých prostor. Akce, která se konala v rámci Týdne nízkoprahových klubů, pokračovala v hudebním klubu Junior.
Také v tomto roce se Nízkoprahové zařízení pro děti a mládež Bedna (NZDM) v Příbrami připojilo k celorepublikovému Týdnu nízkoprahových klubů pořádanému Českou asociací streetwork. S tématy letošního ročníku, zaměřenými na kreativní nízkoprah a wellbeing, se veřejnost seznámila během dne otevřených dveří přímo v klubu, odborného programu a večerní benefice v klubu Junior v pátek 12. září. Cílem akce Bednění 2025 bylo ukázat, jak v nízkoprahu pracují s kreativními metodami a že selhání neznamená konec cesty, ale je naopak příležitostí k učení a růstu.
Do příprav a realizace první části akce se zapojily i dvě klientky, které společně s pracovníky Bedny přivítaly návštěvníky přímo v klubu. Zájemci si prohlédli prostory klubu, výstavu tvorby klientů a vyzkoušeli si kreativní aktivity, které v Bedně používají při práci s dětmi a mladými lidmi.
Na odpolední interaktivní blok kromě veřejnosti a kolegů ze sociální sféry dorazily i osobnosti z politiky – příbramská zastupitelka Markéta Škodová, poslankyně Věra Kovářová a senátor Petr Štěpánek. „Společně jsme objevovali nové způsoby přístupu k selhávání a učili se, jak rozbít zavedené vzorce myšlení,“ přibližuje náplň vedoucí NZDM Bedna Kamila Zelená.
Vyvrcholením Bednění byl benefiční koncert v Junioru. Na pódiu se představila mladá generace rapové scény reprezentovaná umělci CDOOM, Thorkell či Vega a jako hlavní hosté fanoušky potěšili Kato a DJ Ramel z Prago Union. Výtěžek benefice téměř 16 000 korun bude použit pro další aktivity klubu.
„Bednění pro nás není jen jednorázová akce. Nejvíce nás potěšilo, jak se návštěvníci aktivně zapojili do odpoledního programu. Večerní benefiční koncert zase ukázal, že nízkoprah dokáže propojit různé generace i hudební žánry ke společné podpoře lidí, pro které pracujeme,“ dodává Kamila Zelená.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: NZDM Bedna
pribram.cz
pribram.cz
autor: Magdalena Rezková
Další články
Úspěšná žena z Drmlova Pole: Radka Kadlecová zazářila na fitness soutěžích a stala se absolutní vítězkou
Radka Kadlecová z Drmlova Pole dokázala, že i při péči o rodinu, práci a domácnost lze …
Kočár s pastýřem projede o zlaté neděli městem
Zlatá adventní neděle připadá letos na 21. prosince. Stejně jako v minulých letech …
Stánky pod drobnohledem i kvůli žloutence: Hygienici kontrolovali trhy nejen v Příbrami
Adventní trhy v Příbrami patří mezi místa, kde letos středočeští hygienici provádějí …
Středočeský kraj má varianty zpoplatnění silnic II. a III.tříd pro nákladní auta
Středočeský kraj připravil dvě varianty možného rozšíření mýta pro nákladní dopravu na …
Tajemství bukové stráně: Čáp provokatér
Černý čáp se na chvíli zdržel doma. Sem tam porovnal nějakou větev, a pak se zvedl a …
Poslední farmářské trhy roku se ponesou ve vánočním duchu
Farmářské trhy na Dvořákově nábřeží se letos rozloučí v sobotu 20. prosince. Nabídnou …
Podmínky ve třech středočeských lyžařských areálech jsou dobré
Ve středních Čechách jsou v provozu tři zimní střediska, na Monínci u Sedlce-Prčice na …
Ceny benzinu a nafty v Příbrami: Ceny nafty klesají
Za benzin Natural 95 zaplatíte tento týden v Příbrami v rozmezí od 32,90 Kč do 34,90 …
Osobní auto srazilo dítě v Seifertově ulici
V pátek před jednou hodinou odpoledne vyjížděli záchranáři k nahlášené nehodě v …
Tipy na víkend: Poslední víkend před Vánocemi – přijďte na Farmářské trhy, krásné koncerty, nebo přijďte fandit příbramským sportovcům!
Během posledního víkendu před svátky na vás čeká spousta kulturních akcí, v nabídce …




