14. 8. svátek má Alan




Bednaříkova one man show Příbram nespasila, Vrchlabí po dvou letech vyhrálo

6. února 2025   (18:20)
Bednaříkova one man show Příbram nespasila, Vrchlabí po dvou letech vyhrálo
foto: hcvrchlabi.cz / se souhlasem

Hokejisté Příbrami si s předstihem zajistili účast v playoff a během posledních týdnů pravidelně poznávají vlastní medicínu. Ve středu večer se svěřenci Radka Bělohlava představili ve Vrchlabí a po jedenácti výhrách v řadě ve vzájemných zápasech svému soupeři podlehli. Tým z Trutnova vyhrál 4:3.


Vrchlabí naposledy porazilo Příbram 21. prosince 2022, když pouhé tři dny před Štědrým dnem nadělilo svým fanouškům dárek v podobě historicky prvního vítězství ve vzájemných zápasech 3:1, přičemž se jednalo teprve o druhý vzájemný duel.

Příbram vyhrála proti Vrchlabí od výše uvedeného data jedenáct zápasů v řadě a ve středu večer chtěla svou dominanci prodloužit, jenže Středočeši doplatili na špatný vstup do zápasu a nedisciplinovanost. O to více byl však zápas zajímavější.

Nejlepší možný začátek ze strany soupeře
Šlágr 31. kola odstartoval pořádně zostra a Vrchlabí šlo už po necelých třech minutách do vedení. Michal Machač si najel před bránu na zpětnou přihrávku od Davida Chalupy z pravého křídla a z blízkosti vymetl levý horní roh brány.

Na další gól si muselo 872 diváků počkat do poloviny zápasu, domácí tábor fanoušků to ale určitě nemrzí. David Chalupa zaznamenal svůj druhý bod v utkání, když u levé tyče předvedl velký důraz a propasíroval puk do sítě.

Bednaříkova one man show a parádní comeback
S Příbramí to vypadalo špatně, jenže se dokázala po druhém inkasovaném gólu bleskově oklepat a obrovskou zásluhu na tom má sedmadvacetiletý útočník Lukáš Bednařík, který dvěmi góly v rozpětí necelých čtyř minut vyrovnal na 2:2.

Radost domácích z dvoubrankového vedení trvala jen 51 sekund. Lukáš Bednařík neumožnil Vrchlabí vyhodit, když na útočné modré čáře zachytil puk, poté se v pravém kruhu uvolnil fantastickou stahovačkou a z blízkosti puk zasunul k levé tyči.

Úžasná individuální akce měla krátce na to nástavbu v podobě ostré rány z bodu pravého kruhu pro buly. Lukáš Bednařík si řekl v početní převaze o přihrávku přes osu útočného pásma a nádhernou bombou bez přípravy zamířil ke vzdálenější tyči.

Nepříjemná facka před odchodem do kabin
Příbram se bleskově vrátila do zápasu a momentum hrálo v její prospěch, jenže obrovskou radost vystřídalo obrovské zklamání. Vrchlabí rozjelo krásnou kombinační akci a u levé tyče se prosadil podruhé v zápase David Chalupa.

Na inkasovaném gólu by nebylo nic zvláštního, jenže bohužel pro tým Radka Bělohlava přišel pouhou sekundu před koncem druhé třetiny. Aby toho nebylo málo, na začátku třetí třetiny vrátil Vrchlabí dvoubrankový náskok Filip Moník.

Střelecký souboj mezi Lukášem Bednaříkem a Davidem Chalupou sice skončil nerozhodně, šťastnější byl ale po utkání domácí útočník. Josef Hasman už pouze korigoval skóre z pohledu Příbrami na konečných 4:3.

HC Stadion Vrchlabí: T. Král (Červinka) – Bendík (C), Gurjevskij, Hebek, J. Kynčl, Kerekanič, Hladík, T. Kynčl – D. Chalupa, Chrtek, Machač – Bláha (A), Kastner, Š. Turek – Šlaicher, Tatar, Moník – Jirků, Klanica, Cerman.

HC Baník Příbram: Jiroušek (Šorf) – R. Jelínek, Kremláček, Rajgl, D. Krejčí, Zdeněk – M. Kvasnička, Kafka (C), Kolda – Bednařík, S. Uhlík, Furch – Duchan, Gengel, Hasman – Labuzík, Mařík, Josefus (A).

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
autor: Tomáš Reiner
pribram.cz








Související


Další články

Překonali jsme hranici 35.000. A k tomu 11.000 na Instagramu. Příbram.cz roste díky vám Překonali jsme hranici 35.000. A k tomu 11.000 na Instagramu. Příbram.cz roste díky vám Překročili jsme další hranici, která ještě před rokem vypadala jako něco, co se nás … NEPŘEHLÉDNĚTE Obořištěm zazní burácení historických motorů. Na 8. sraz veteránů dorazí desítky unikátních strojů Obořištěm zazní burácení historických motorů. Na 8. sraz veteránů dorazí desítky unikátních strojů Milovníci historických automobilů a motocyklů by si měli v kalendáři zakroužkovat … NEPŘEHLÉDNĚTE Policie udeřila na nenávistné komentáře! Kvůli příbramskému Pride prověřuje desítky příspěvků Policie udeřila na nenávistné komentáře! Kvůli příbramskému Pride prověřuje desítky příspěvků Už tuto sobotu se v Příbrami uskuteční vůbec první Pride, tedy pochod LGBT komunity. … AKTUÁLNĚ Pohonné hmoty v Příbrami: Nejlevnější benzin i naftu pořídíte u Silmetu Pohonné hmoty v Příbrami: Nejlevnější benzin i naftu pořídíte u Silmetu Za benzin Natural 95 zaplatíte momentálně v Příbrami v rozmezí od 39,89 Kč do 41,90 Kč … AKTUÁLNĚ Tipy na víkend: Svatohorská poutní slavnost, živá Marie Terezie i pilotní ročník Příbram Pride! Tipy na víkend: Svatohorská poutní slavnost, živá Marie Terezie i pilotní ročník Příbram Pride! Centrem dění tohoto víkendu bude nejen Svatá Hora, kde se bude konat další poutní … NEPŘEHLÉDNĚTE Hladina Orlíku padá o metr týdně. U Zvíkova už kvete voda — fotogalerie z místa Hladina Orlíku padá o metr týdně. U Zvíkova už kvete voda — fotogalerie z místa Orlická přehrada zažívá největší pokles hladiny za poslední desítky let. V nádrži … FOTOGALERIE Léky na cukrovku změnily svět. Mounjaro a Wegovy lámou rekordy, pomáhají s obezitou a mění nejen americkou společnost Léky na cukrovku změnily svět. Mounjaro a Wegovy lámou rekordy, pomáhají s obezitou a mění nejen americkou společnost Dvě největší globální firmy vyrábějící léky na cukrovku a obezitu oznámily výsledky za … ZDRAVOTNICTVÍ Bouračka? Lísteček za stěrač nestačí! Řidič může přijít o tisíce i o řidičák Bouračka? Lísteček za stěrač nestačí! Řidič může přijít o tisíce i o řidičák Stačí nehoda na parkovišti, poškozená značka nebo svodidla a problém může být mnohem … Solvayovy lomy lákají na jízdu vláčkem i jedinečný pohled do historie těžby Solvayovy lomy lákají na jízdu vláčkem i jedinečný pohled do historie těžby Jen kousek od obce Svatý Jan pod Skalou se ukrývá místo, kde se snoubí průmyslová … TIP NA VÝLET
Drama v MOL Cupu: Spartak Příbram potrápil třetiligového favorita z Písku Drama v MOL Cupu: Spartak Příbram potrápil třetiligového favorita z Písku Spartak šel do vedení už v úvodu a proti třetiligovému Písku se dokázal vrátit a … SPORT
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz