30. 4. svátek má Blahoslav




Bedna oslavila své páté narozeniny, budoucnost ale nemá jistou

FOTOGALERIE
12. března 2015   (15:09)
Další 3 fotografie v galeriiBedna oslavila své páté narozeniny, budoucnost ale nemá jistou
foto: pribram.cz

Nízkoprahový klub Bedna je důležitou složkou prevence kriminality.



Dnes dopoledne se několik desítek hostů sešlo v nízkoprahovém klubu Bedna, aby zde společně oslavili páté narozeniny této instituce. Nechyběli ani zástupci města Příbram nebo Středočeského kraje.

Ve své úvodní řeči připomněl ředitel sdružení Ponton Jakub Václavů, že v loňském roce Bednu navštěvovalo 271 dětí. Denní průměr se ustálil na čísle 37. I přesto, že zařízení funguje již pět let, není podle Jakuba Václavů jisté, jestli bude působit i v příštím roce a připomněl, že bez pomoci ostatních by provoz nebyl možný.

„Vím jak těžké je šplhat nahoru v rámci neziskových organizací a sociálních služeb. Postupujete mílovými kroky, udělali jste obrovský kus práce. Budeme podporovat Bednu, jak nejvíc to půjde,“ řekla místostarostka města Příbram Alena Ženíšková (ANO).

Bedna navázala v minulém ruce spolupráci s Agenturou pro sociální začleňování a rozjela nový terénní program pro děti od 6 do 13 let, který nyní využívá zhruba 35 dětí. Kromě toho nabízí pracovníci Bedny i doučování a konzultace ve složitých situacích.

„Přál bych vám méně stížností od občanů z okolí, vaše vedení se vždy snaží problémy řešit. Ať lidé přijdou, seznámí se s vaší prací a myslím si, že změní názor,“ řekl Josef Řihák (ČSSD), který zaskakoval za hejtmana Peteru. Zároveň připomněl, že Bedna je důležitým dílem prevence kriminality.

Fotogalerie

Bedna oslavila své páté narozeniny, budoucnost ale nemá jistou (1) Bedna oslavila své páté narozeniny, budoucnost ale nemá jistou (2) Bedna oslavila své páté narozeniny, budoucnost ale nemá jistou (3)

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: MJ








Další články

Malý princ: druhá nejpřekládanější kniha světa. A pořád nejjemnější návod na lidskost Malý princ: druhá nejpřekládanější kniha světa. A pořád nejjemnější návod na lidskost Malý princ se často tváří jako pohádka, ale ve skutečnosti je to jedna z nejjemnějších … ZAJÍMAVOSTI Filipojakubská noc připomíná staré zvyky a pověry. V ten čas čarodějnice mířily na Plešivec Filipojakubská noc připomíná staré zvyky a pověry. V ten čas čarodějnice mířily na Plešivec Noc z 30. dubna na 1. května u nás patří k nejpůsobivějším v roce. Říká se jí … NEPŘEHLÉDNĚTE Andělské schody: unikátní přírodní klenot regionu Andělské schody: unikátní přírodní klenot regionu Nedaleko Dobříše se nachází výjimečné chráněné území Andělské schody, které v sobě … TIP NA VÝLET /KAUZA NEMOCNICE/ Ředitel Holobrada: V tomto případu se cítím nevinen! /KAUZA NEMOCNICE/ Ředitel Holobrada: V tomto případu se cítím nevinen! Kriminalisté po úterním zásahu v příbramské nemocnici obvinili šest lidí a tři firmy z … AKTUALIZOVÁNO Ceny nafty i benzínu opět vystřelily nahoru. Nejlevněji stále natankujete u Silmetu a u Prim Ceny nafty i benzínu opět vystřelily nahoru. Nejlevněji stále natankujete u Silmetu a u Prim Za benzin Natural 95 zaplatíte momentálně v Příbrami v rozmezí od 39,59 Kč do 43,10 Kč … DOPRAVA Tajemné poklady víry odhaleny: Na Svaté Hoře ukazují sošky, které lidé 200 let skrývali doma Tajemné poklady víry odhaleny: Na Svaté Hoře ukazují sošky, které lidé 200 let skrývali doma Na první pohled nenápadné dřevěné sošky. Na ten druhý fascinující svědectví víry, … ZAJÍMAVOSTI Nový trávník u sochy „PŘÍBRAM JAKO NA DLANI“ a kam povedou další úpravy? Nový trávník u sochy „PŘÍBRAM JAKO NA DLANI“ a kam povedou další úpravy? V uplynulých dnech probíhaly v okolí sochy „PŘÍBRAM JAKO NA DLANI“ terénní úpravy, … ZAJÍMAVOSTI Pudilová do toho řízla: Szabová, pojď si pro královnu OKTAGONu! Pudilová do toho řízla: Szabová, pojď si pro královnu OKTAGONu! Dvakrát zrušený zápas, který fanoušci chtějí víc než cokoliv jiného, je zpátky ve hře. … SPORT Srážka auta s motocyklem u Buše: Dva zranění skončili v pražské nemocnici Srážka auta s motocyklem u Buše: Dva zranění skončili v pražské nemocnici Dopravní nehoda dnes v podvečer zkomplikovala provoz na silnici 102 u odbočky na obec … AKTUALIZOVÁNO
Hranice s rozumem: V potocích je třetina vody, příroda je jako troud Hranice s rozumem: V potocích je třetina vody, příroda je jako troud Pálení čarodějnic je za dveřmi. Zatímco většina z nás se těší na tradici, pro hasiče … NEPŘEHLÉDNĚTE
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz