26. 10. svátek má Erik
Banky kvůli koronaviru omezují otevírací dobu poboček

30. října 2020   (14:18)
Banky kvůli koronaviru omezují otevírací dobu poboček
foto: ribram.cz

Některé ji nezkracují plošně, ale podle zdravotní a rodinné situace svých zaměstnanců.


Banky v souvislosti s restriktivními opatřeními proti šíření koronaviru omezují otevírací dobu svých poboček. Některé ji nezkracují plošně, ale podle zdravotní a rodinné situace svých zaměstnanců. Vyplývá to z vyjádření zástupců největších bank na dotaz ČTK.

Zkrácení otevírací doby poboček dnes oznámila Komerční banka. Nová otevírací doba všech poboček od listopadu je každý pracovní den od 9:00, dvakrát týdně do 17:00 a v pátek do 15:00. "Cílem rozhodnutí je dále omezit možnost šíření koronaviru a ochránit tak naše zaměstnance a klienty," uvedl člen představenstva banky Miroslav Hiršl.

Všechny pobočky České spořitelny a regionální korporátní centra budou do ukončení nouzového stavu otevřené do 16:00. Platí to i pro pobočky v nákupních centrech, které navíc budou v neděli zavřené.
Všechny pobočky Sberbank budou otevřeny v pondělí a ve středu od 9:00 do 16:00 s polední přestávkou od 12:00 do 13:00 a v úterý, čtvrtek a pátek od 9:00 do 14:00 bez polední přestávky. O úpravě otevírací doby poboček v obchodních centrech v Praze a Brně se ještě jedná. "Situaci průběžně vyhodnocujeme. Pokud to bude nutné, vybrané pobočky jsme připraveni krátkodobě uzavřít," řekl ČTK šéf retailu banky Milan Horák.

Moneta zavřela všechny pobočky v obchodních centrech. Ve zbytku poboček zavírá nejpozději v pět hodin odpoledne a zároveň zavedla polední pauzy. "Vyšli jsme tím vstříc našim zaměstnancům, kteří si tak mohou alespoň na chvíli v zázemí poboček a při dodržování veškerých dalších preventivních opatření oddychnout bez roušek," uvedla mluvčí banky Zuzana Filipová.
Unicredit Bank od tohoto čtvrtku omezila otevírací hodiny od deseti do 14 hodin ve všech pobočkách. "Tak, abychom chránili naše zaměstnance, ale zároveň aby si klienti mohli vyřídit nezbytné operace, protože banky jsou součástí kritické infrastruktury," informoval mluvčí banky Petr Plocek.

"Současné situaci přizpůsobujeme otevírací dobu," doplnila mluvčí Air Bank Jana Pokorná. Vzhledem k současné situaci a omezenému pohybu lidí nově budou pobočky zavírat v 19 hodin a v neděli budou mít nově zavřeno.

ČSOB se zatím k plošné úpravě nechystá. Průběžně podle mluvčího Patrika Madleho upravuje otevírací dobu na konkrétním místě s ohledem na potřeby klientů a také s ohledem na dostupnost zaměstnanců banky.

Raiffeisenbank otevírací dobu poboček plošně neupravuje. "Přistoupili jsme pouze k omezení provozu poboček v obchodních centrech, kde je minimální návštěvnost v souvislosti se zavedenými opatřeními vlády a tam, kde se potýkáme s nedostatkem personálu z důvodu karantény. Jde o jednotky případů. Ostatní pobočky fungují ve standardním režimu," podotkla mluvčí banky Petra Kopecká.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: ČTK
pribram.cz
autor: Jakub Pečenka

Další články

Pochod na Čtyřmezí: Oslava vzniku republiky i motivace k pohybu Pochod na Čtyřmezí: Oslava vzniku republiky i motivace k pohybu Setkání na hranici čtyř katastrálních území – Dobříše, Hostomic, Rosovic a Bukové u … Jak bude v listopadu? Meteorologové zveřejnili dlouhodobou předpověď Jak bude v listopadu? Meteorologové zveřejnili dlouhodobou předpověď Průměrná teplota pro období od 25. října do 21. listopadu je šest stupňů Celsia. … Příbramská nemocnice od zítra omezuje návštěvy Příbramská nemocnice od zítra omezuje návštěvy Důvodem tohoto opatření je zhoršující se situace ohledně onemocnění covid-19. Policie šetří pád dívky ze skály u obce Malá Víska Policie šetří pád dívky ze skály u obce Malá Víska Dívka byla s vážnými poraněními letecky přepravena do nemocnice. Akce „PIRÁTI“ zpřetrhala distribuci konopí na Příbramsku Akce „PIRÁTI“ zpřetrhala distribuci konopí na Příbramsku Snažili se být neviditelní, skrytí, konspirativní – i přesto je kriminalisté v rámci … Praktičtí lékaři by měli mít vakcíny proti covidu do konce týdne Praktičtí lékaři by měli mít vakcíny proti covidu do konce týdne Zájem o očkování se v posledních dnech v ČR zvyšuje, v pátek bylo podáno téměř 31.000 … V Rožmitále hoří rodinný dům, zasahují čtyři hasičské jednotky V Rožmitále hoří rodinný dům, zasahují čtyři hasičské jednotky Hasiči za pomoci čtyř vodních proudů likvidují jak požár budovy, ale z výškové … AKTUALIZOVÁNO Jak chutná káva potmě? Černou kavárnu otevře v Příbrami Kafé lesS Jak chutná káva potmě? Černou kavárnu otevře v Příbrami Kafé lesS Do života se zrakovým omezením vstoupíte 13. listopadu ve Vile Obora. Respirátory jsou ode dneška povinné i na pracovištích Respirátory jsou ode dneška povinné i na pracovištích Dneškem se zároveň zkracuje karanténa nařízená po kontaktu s nakaženým.
Přijďte říct, co pro vás můžeme udělat, zve obyvatele nejen Dobříše na společné setkání hejtmanka Pecková Přijďte říct, co pro vás můžeme udělat, zve obyvatele nejen Dobříše na společné setkání hejtmanka Pecková Již v úterý 26. října mohou lidé od 17 hodin přijít diskutovat s představiteli …
Kodex redakce Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2021 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz