3. 3. svátek má Kamil




Baník ve Vrchlabí neuspěl. Rozhodla nepovedená třetí třetina

25. března 2025   (17:28)
Baník ve Vrchlabí neuspěl. Rozhodla nepovedená třetí třetina
foto: HC Baník Příbram / se souhlasem

Příbramští hokejisté ve druhém čtvrtfinálovém klání neuspěli. I přes výraznou herní převahu v prvních dvou třetinách se nepodařilo vytvořit dostatečný gólový náskok a domácí hned v úvodu závěrečné periody se štěstím vyrovnávali na 3:3. Nepovedený vstup do poslední dvacetiminutovky ale pokračoval, a z Vrchlabí si odvezli porážku 6:3.


Utkání začalo pro Příbram velmi dobře a hráči Baníku se opět drželi sebejistě na kotouči. Tvrdá hra na obou stranách nabízela skvělou hokejovou podívanou.

Domácí se jen sporadicky dostávali k nějakým větším šancím a příbramští čekali na svůj první úder. Ten přišel v 15. minutě, kdy tvrdou ránu Havlína tečoval Duchan. Na změnu trajektorie střely už Král nedokázal reagovat - 0:1. Gólovou radost ale přerušili vrchlabští jen o dvě minuty později. Nahození na branku dokázal Šorf pouze vyrazit a najíždějící Moník pohotově dorazil kotouč do prázdné sítě - 1:1. V poslední minutě se ještě domácí pěkně zapotili. V samostatném úniku mohl skórovat Hasman, ale jeho tvrdou ránu Král dokázal zneškodnit!

Ihned po startu druhé třetiny se Vrchlabí dostalo do vedení. Nikým nehlídaný Tatar po nahrávce Moníka překonal Šorfa - 2:1. Vedení domácích nakonec vydrželo pouhých 20 vteřin. Hasman si našel dobrou pozici pro zakončení a nedal Královi nejmenší šanci - 2:2. Příbram pokračovala v dominanci a vrátila se k vedení ve 32. minutě. Samostatný únik Pinkase tentokrát Král nedokázal zneškodnit a střela mu projela mezi betony - 2:3. Hosté si vytvářeli dobrý ofenzivní tlak a hnali se za navýšením náskoku. Ostré souboje a tvrdá bitva stupňovaly atmosféru zápasu. Brankář Král ale nakonec dokázal svůj tým udržet v naději.

Třetí třetina začala pro Příbram výbornou akcí Gengela, který ale branku vstřelit nedokázal. Domácí se pak chopili iniciativy a ve 43. minutě vyrovnal se štěstím Bláha, jehož přihrávka skončila po odrazu od brusle bránících hráčů v brankovišti - 3:3. Radost z vyrovnání přetavilo Vrchlabí o pár desítek vteřin později k dalšímu gólu. Únik soupeře dokázal Saňa zastavit, ale domácí udeřili z druhé vlny - 4:3. Příbramští museli dotahovat a vytvořili si hned několik skvělých šancí. Místo vytouženého vyrovnání ale přišel další úder domácího celku. Turek projel přes bránící hráče a v samostatné akci překonal Šorfa - 5:3. Baník se ale odmítl vzdát a po odvolání brankáře zkusil utkání zdramatizovat. Vrchlabští dokázali proti šesti hráčům Baníku obstát a gólem do prázdné brány zpečetil výhru Chalupa - 6:3.

Další utkání odehraje Baník ve středu 26. března od 18:30 na zimním stadionu v Příbrami.

Branky a nahrávky: 17. Moník (Kastner, T. Kynčl), 22. Tatar (Moník, Krsek), 43. Bláha, 44. Hebek (Krsek, T. Kynčl), 54. Š. Turek, 59. D. Chalupa – 15. Duchan (Havlín, Josefus), 22. Hasman (Kolda, Daniel Krejčí), 32. Pinkas (Duchan)

HC Stadion Vrchlabí: T. Král (Červinka) – Bendík (C), Gurjevskij, Hebek, J. Kynčl, Kerekanič, Hladík, T. Kynčl – D. Chalupa, Chrtek, Michal Machač – Bláha (A), Šlaicher, Š. Turek – Krsek, Tatar, Moník – Jirků, Kastner (A), Cerman.

Trenér: Ondřej Poul

HC Baník Příbram: Šorf (Jiroušek) – Kremláček, Havlín, R. Jelínek, Daniel Krejčí, Saňa (A), Zdeněk – Vogeltanz, M. Kvasnička, Kafka (C) – Kolda, Bednařík, Josefus (A) – Gengel, Hasman, Pinkas – Labuzík, Duchan.

Trenér: Radek Bělohlav

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: HC Baník Příbram / se souhlasem
autor: Lukáš Holý, HC Baník Příbram
se souhlasem








Další články

Petr Svoboda z Příbrami chce do Survivoru. Maká každý den a výzvy plní i podle fanoušků Petr Svoboda z Příbrami chce do Survivoru. Maká každý den a výzvy plní i podle fanoušků Petr Svoboda z Příbrami má sen, který by většina lidí vzdala po prvním pokusu. On ne. … NEPŘEHLÉDNĚTE Parkovací dům v Příbrami se konečně plní. Proč je venkovní parkoviště dražší a co město chystá dál Parkovací dům v Příbrami se konečně plní. Proč je venkovní parkoviště dražší a co město chystá dál Parkovací dům u vlakového a autobusového nádraží byl jedním z nejsledovanějších … POLITIKA Bydlení nejen v Příbrami: Mladí už na vlastní byt jen tak nedosáhnou Bydlení nejen v Příbrami: Mladí už na vlastní byt jen tak nedosáhnou Ještě před pár lety se otázka bydlení brala jako něco, co se prostě vyřeší. Člověk … NÁZOR Auta v Milínské ulici blokují dopravu po srážce Auta v Milínské ulici blokují dopravu po srážce Dopravní nehoda dvou osobních vozů se stala v Milínské ulici v Příbrami před 14. … AKTUALIZOVÁNO Nová neonatologická sekce v Příbrami nabídne intenzivní péči i větší soukromí rodičům Nová neonatologická sekce v Příbrami nabídne intenzivní péči i větší soukromí rodičům Oblastní nemocnice Příbram dokončuje přestavbu části porodnice, díky níž vznikne … Jaro začalo smolně. Příbram u lídra držela krok, rozhodl vlastní gól Jaro začalo smolně. Příbram u lídra držela krok, rozhodl vlastní gól FK Příbram vstoupila do jarní části Chance Národní ligy bojovným výkonem na hřišti … VIDEO Na středočeských silnicích v únoru zemřelo šest lidí, na Příbramsku tři Na středočeských silnicích v únoru zemřelo šest lidí, na Příbramsku tři Na silnicích středočeského kraje zemřelo v únoru při dopravních nehodách šest lidí. … DOPRAVA Ochrana přírody podle Středočeského kraje: na Fantově louce se dohodněte  s vlastníky Ochrana přírody podle Středočeského kraje: na Fantově louce se dohodněte s vlastníky Fantova louka patří k nejcennějším přírodním místům v Příbrami. Mokřadní louky, … NEPŘEHLÉDNĚTE Máme vítěze nejlepší pizzy v Příbrami! A vy můžete vyhrát pizzu od medailistů Máme vítěze nejlepší pizzy v Příbrami! A vy můžete vyhrát pizzu od medailistů Týden jste hlasovali, doporučovali a posílali tipy na to, kde v Příbrami a okolí … SOUTĚŽ
Řidič se údajně vyhýbal protijedoucímu vozu, dostal smyk a auto se přetočilo přes střechu Řidič se údajně vyhýbal protijedoucímu vozu, dostal smyk a auto se přetočilo přes střechu Nedaleko Nové Vsi pod Pleší v oblasti Bažantnice se v neděli stala nehoda. Řidič … FOTO
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz