Baník řádil na severu Čech. Z dvoudenního tripu veze šest bodů
13. února 2024 (11:02)
foto: HC Příbram / se souhlasem
Po středečním vítězství ve Vrchlabí vyrazili příbramští hokejisté na dvoudenní zápasový trip na sever Čech, kde je v pátek čekal nejprve zápas proti ústeckému Slovanu a o den později utkání na ledě Děčína. Oba zápasy přinesly napínavou podívanou se šťastným koncem pro Baník. Příbram si tak připsala na své konto plný počet bodů.
Utkání na ledě ústeckého Slovanu bylo od začátku v rukou Příbrami. Hned ve druhé minutě se ke kotouči na modré čáře dostal nejzkušenější příbramský obránce Daniel Krejčí a přesnou ranou otevřel skóre zápasu. Domácí se ale z rychlého gólu oklepali a podnikali útočné výpady směrem na Petra Jirouška, který ale výbornými zákroky likvidoval případné střelecké pokusy. Obrana Příbrami navíc velmi dobře pracovala i během oslabení, a domácí se tak nedostali k potřebné šanci na srovnání skóre. Dobrý výkon Příbrami v úvodní třetině pak ještě dovršil Richard Pětník, který našel před brankou Davida Zdeňka a ten tečoval hokejkou kotouč za Klikova záda.
Druhá třetina byla vyrovnanější a domácí se dostávali do více akcí než v první třetině. Baník ale dokázal skvěle bránit a Slovan se nemohl dostat ke snížení dvougólového manka. Změnám skóre nepomohly ani četné přesilové hry na obou stranách, a druhá dvacetiminutovka tak zůstala bez gólu.
Závěrečná perioda opět začala ve vysokém tempu. Příbram hned zkraje využila početní výhody, když domácí nechali před brankou opuštěného Ladislava Gengela a ten bez obtíží dorazil vyražený kotouč do brány soupeře. Slovan se mohl dostat k rychlé odpovědi, ale Bláhovu střelu z prostoru mezi kruhy vytěsnil Jiroušek mimo branku. Ústí se nehodlalo vzdát a toužilo ukončit dlouho trvající sérii porážek. Poněkud kuriózní moment přišel ve 46. minutě, kdy útočník Arťom Anosov nejprve krosčekem poslal k ledu Josefa Saňu a následně dorazil kotouč do odkryté brány (1:3). Příbramský obránce se ale rozhodl nedovolený zákrok oplatit a vysloužil si za něj trest do konce utkání. K pětiminutové přesilovce se ještě přidal dvouminutový trest Tomáše Rajgla a Slovan dokázal v početní výhodě 5 na 3 snížit na 2:3. Dramatický závěr třetí třetiny ale zvládla Příbram ustát a připsala si na svoje konto cennou výhru.
foto: HC Příbram / se souhlasem
Po pátečním souboji zavítala Příbram na led Děčína a utkání opět nabídlo množství šancí a dramatických momentů. Hned v první minutě úvodní třetiny ujel příbramské obraně David Tůma, ale jeho pokus zlikvidoval Dominik Šorf. Příbram následně musela čelit oslabení, které však dokázala se štěstím ustát, když Furch dojel vyhozený kotouč a chybělo mu jen pár centimetrů k zakončení. Ve 12. minutě opět měla velkou šanci Příbram, když v přesilové hře otřel Radek Jelínek puk o horní tyčku. O chvíli později už se hosté radovali. Samuel Duchan využil toho, že byl mezi kruhy nikým nehlídán a propálil Lukáše Lavingera. V poslední minutě ještě zaútočil Jakub Mařík, ale proti děčínskému gólmanovi neuspěl.
Na větší šanci druhé části si museli diváci počkat až do 31. minuty, kdy pohlednou souhru zakončoval Jan Smola, Šorf ale dokázal včas zaklapnout betony. Ve 39. minutě střílel z mezikruží Tadeáš Pinkas, Lavinger si však poradil i s tímto střeleckým pokusem. V poslední minutě se skvěle uvolnil David Tůma, následně poslal zpoza brány nahrávku na Tomáše Nezbedu, jehož rána byla zastavena brankářem. Do kabin se tak po čtyřiceti minutách odcházelo za stavu 0:1.
V čase 43:34 Příbram zdvojnásobila své vedení, poté co Lukáš Bednařík vyslal z úhlu nenápadnou střelu, která nakonec skončila za zády Lavingera. V 52. minutě ujel Duchan, jenže na Lavingera nevyzrál a domácí využili hned následného brejku. Jan Smola zavezl kotouč do útočného pásma, vyhnul se obráncům a naservíroval puk expříbramskému Zedkovi, který překonal Šorfa. V 57. minutě se drali Medvědi do protiútoku, ze kterého vzešla nebezpečná rána Tomáše Faigla. O chvíli později poslal na Šorfa bombu z hranice kruhu Vladimír Brož, ale ani tato možnost se neujala. V závěru zkusili domácí štěstí při hře bez brankáře, ale žádné drama se nekonalo. Naopak 25 sekund před koncem definitivně stvrdil vítězství gólem do prázdné branky Ladislav Gengel.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: hcpribram.cz
autor: Lukáš Holý
Související
•Anketa Sportovec Příbramska 2023 otevírá brány
•Dvougólový Josefus a bezchybný Šorf. Příbram nedala Vrchlabí šanci
•Viktorie Křivová se blýskla čtvrtým místem na Bavarian Open 2024 v Oberstdorfu
Další články
Thajsko hlásí objev století: gigantický dinosaurus, o kterém nikdo netušil
Vědci v Thajsku oznámili objev, který otřásl paleontologickým světem. Identifikovali …
ZAJÍMAVOSTI
Za Hluboší skončilo auto na boku, silnice byla uzavřena
V pondělí odpoledne zasahovaly složky integrovaného záchranného systému na silnici …
AKTUALIZOVÁNO
Pomněnkový den připomíná zmizelé děti. Policisté na Příbramsku loni pátrali po 14 dětech
Každoročně si 25. května lidé po celém světě připomínají Mezinárodní den pohřešovaných …
ZAJÍMAVOSTI
Na většině středočeských stanic měřících přes 30 let padly v neděli teplotní rekordy
Ve Středočeském kraji v neděli 24. května padly teplotní rekordy na 13 z 16 stanic s …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Půlstoletí od premiéry: „Na samotě u lesa“ slaví 50 let. Kultovní film má kořeny na Příbramsku
Rok 2026 přináší významné výročí jednoho z nejmilovanějších českých filmů. Komedie Na …
ZAJÍMAVOSTI
Chodec po střetu s autem v Brodské ulici odešel. Policie ho teď hledá
Příbramští dopravní policisté pátrají po chodci, který se stal účastníkem dopravní …
AKTUÁLNĚ
Obřadní síň v Ernestinu září novotou. Příbram dokončila kompletní rekonstrukci a chystá první obřady
Historická budova Zámeček-Ernestinum má za sebou další výraznou proměnu. Obřadní síň, …
Vážná nehoda cyklistky u Krásné Hory: Ženu s těžkým zraněním transportoval do nemocnice vrtulník
Na silnici u Krásné Hory nad Vltavou došlo v neděli v podvečer k vážné dopravní nehodě …
AKTUÁLNĚ
Lucie Pudilová vyzvala šampionku Szabovou! Příbramská bojovnice míří na titulový zápas na Štvanici
Příbramská rodačka Lucie Pudilová si řekla o zápas, který může změnit její …
SPORT
Toxický kolega v práci? Jak si nastavit hranice a nenechat si zničit psychiku
Stačí jeden problematický člověk a atmosféra na pracovišti se může rychle změnit v …
LIFESTYLE




